Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prijavio huligana pa zaradio robiju  (Pročitano 2586 puta)
08. Maj 2005, 11:10:43
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Prijavio huligana pa zaradio robiju
Aleksandar se suprotstavio lokalnom mangupu, koji ga je optužio da šacuje devojku njegovog brata. Aleksandrov brat Petar kažnjen je sa 1.000 dinara jer je branio brata

BUJANOVAC - Svetlana Dejanović, samohrana majka dva studenta, tvrdi da je sudstvo u Bujanovcu ogrezlo u korupciji i da je nepreporučljivo tražiti pravdu u tamošnjem sudu.
- Moj stariji sin Aleksandar (22) zaradio je deset dana zatvora samo zato što se suprotstavio lokalnom huliganu, koji ga je optužio da šacuje devojku njegovog brata, dok je mlađi Petar (20) kažnjen novčano jer je u tuči branio brata - izričita je Svetlana Dejanović.

Događaj koji je doveo do ovakvog sudskog raspleta odigrao se 19. novembra 2003. godine. Prema rečima Aleksandra, tuču je izazvao Milovan Aleksić iz Bujanovca, ispred zanatskog centra u Bujanovcu.
- Sreli smo se oko 22.15 sati. Milan me je gurnuo ramenom, tražeći da se izvinim jer sam, navodno, gledao devojku njegovog brata. Odbio sam, jer to nije bilo tačno i izbila je tuča. Petar je stao između nas, a tu su bila i dva Milanova prijatelja - kaže Aleksandar.

Pošto je između njih i ranije bilo sukoba zbog istog povoda, Svetlana je istrčala na ulicu i tražila da interveniše policija. Incident je odmah registrovan, a poziv kod sudije za prekršaje usledio je 15 meseci kasnije. Posle odluke sudije da su krivi, braća su uložila žalbu, ali ni konačna odluka im nije išla naruku.

Svetlana navodi da je uoči praznika, 28. aprila ove godine, na njihovu adresu u Bujanovcu stiglo sudsko rešenje iz Leskovca, kojim se potvrđuje da Aleksandar mora da odleži u zatvoru, dok je Petru "odrezano" 1.000 dinara zbog koškanja i 500 dinara za sudske troškove.
- Mom sinu Aleksandru je potvrđena kazna zatvora od deset dana, a on je bio napadnut! Još je veći apsurd što sam ja pozvala policiju da interveniše. Deca se do sada nikada nisu ogrešila o zakon. Aleksandar je redovni student treće godine Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu, dok je Petar brucoš Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu - ističe majka.

U rešenju koje smo nedavno dobili, kako kaže, navodi se da je Veće za prekršaje u Leskovcu odbilo žalbu na odluku opštinskog sudije za prekršaje u Bujanovcu od 14. februara 2005. godine. U obrazloženju je navedeno samo da su žalbe neosnovane i da se potvrđuje prvobitna odluka da su krivi.
- Na koverti koju smo dobili, piše adresa sudije za prekršaje u Bujanovcu, dok su unutra rešenja Veća za prekršaje iz Leskovca. Povrh toga, iako su Aleksandar i Petar rođena braća i žive zajedno u rešenju se navodi da je jedan iz Vranja, a drugi iz Bujanovca - ogorčeno navodi Svetlana.

Pošto protiv rešenja Veća za prekršaje u Leskovcu nema pravo žalbe, Svetlana je presavila tabak i obratila se Narodnoj kancelariji predsednika Srbije, Ministarstvu pravde, Republičkom javnom tužilaštvu i glavnom inspektoru MUP Srbije i tražila novo razmatranje slučaja i proveru presude.
S. M
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.