Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:29:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Genetika, ustvari  (Pročitano 2126 puta)
05. Sep 2007, 20:52:40
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Kakve su vase predstave o genetici?

 Na medicinskom fakultetu se na ispitu uglavnom proucavaju nacini da se ljudima, zivotinjama...  pomogne, detektuju i sprijece poremecaji - genske malformacije (kvarovi).
To smatram  i jeste glavna motivacija "ozloglasenih" genskih eksperimenata  Smile.
U udzbenicima se nikakvi hibridi ljudskih embriona ni ne razmatraju - jer jednostavno u toj nauci tome ,ne  moralno, nego uopste po prirodi tehnika nema mjesta. Valjda je takva misao rezultat senzacionalisticke stampe i trash filmova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
I dinamit je napravljen u dobrotvorne svrhe, kao i atomsko pruzje ali...

Cini mi se da bi smo mogli gledati uzivo ,,Napad ljudi kukaca"...   Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ima onaj sa kloniranjem malih hitlera   Smile.
Pa dobro atomsko oruzje bas i nije. Smile
Nego jos uvjek se 99 posto potencijala nauke koristi za npr dijagnozu novorodjencadi, ljecenje raka...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Ima onaj sa kloniranjem malih hitlera   Smile.
е то  Smile

Nego jos uvjek se 99 posto potencijala nauke koristi za npr dijagnozu novorodjencadi, ljecenje raka...

али оно 1% Smile      ма једноставно свако коме се јави могућност да ствара оружје и постане премоћнији у односу на друге то ће и радити...

и не заборави да је војна индустрија једна од најуноснијих на свијету, поред фармацеутске, петро и јос пар њих
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
A to se moze reci za sve (nauke) - podlozno zloupotrebi.
Al smjesno je da bas genetika ima etiketu. Inace eksperiment na ljudima je u svakom slucaju zabranjen.
Uvrscena je  u zablude pop kulture sa frazama: "Ima li covjek pravo da kontrolise zivot", a vec ga donekle kontrolise u medicini - a ljudi se ne zale, narocito ne bolesni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
sve to jeste tako i ja to razumijem, ali se bojim da ta genetika zadire u samu sustinu, srz ljudi i zivoga svijeta, i otvara mogucnosti za mnogobrojne zloupotrebe a to izaziva strah...

ja podrzavam razvoj genetike, jednostavno ta oblast nauke je otkrivena i ona ce se razvijati bez obzira sta neko mislio o tome,  ja mislim da ce to biti od ogromne koristiti...

isto tako sam uvjeren da ce sve zemlje koje budu imale novca nastojati da tu genetiku koriste i u neke ne bas najmoralnije svrhe, al moze se reci da je i to normalno, kako Darvin kaze borba za opstanak ili Niceova Volja za moc...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Budućnost kvaliteta ljudskog života i jeste u  izučavanja genetike.
Da li će moral i etika pratiti ta otkrića , i da li je današnji čovek dorastao da koristi tu vrstu saznanja, veliko je pitanje?

@bannnnjac33

Citat
isto tako sam uvjeren da ce sve zemlje koje budu imale novca nastojati da tu genetiku koriste i u neke ne bas najmoralnije svrhe, al moze se reci da je i to normalno, kako Darvin kaze borba za opstanak ili Niceova Volja za moc...

Normalno nije, sigurno.

IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Budućnost kvaliteta ljudskog života i jeste u  izučavanja genetike.
Da li će moral i etika pratiti ta otkrića , i da li je današnji čovek dorastao da koristi tu vrstu saznanja, veliko je pitanje?



Elegantno   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:29:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.