Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 15:59:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Skola voznje  (Pročitano 32552 puta)
06. Avg 2007, 15:15:35
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 74
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Dual
Da li kod nas postoji neka ozbiljnija skola voznje? Ili gde je najblize ima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zavisi sta smatras pod "ozbiljnija skola voznje"? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 74
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Dual
Pa malo vezbanja zanosenja, kontrole vozila u razlicitim uslovima. Probam ja to ovako koliko se moze, ali bih voleo sve to probati na stazi i sa nekim ko to stvarno i profesionalno zna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Pa malo vezbanja zanosenja, kontrole vozila u razlicitim uslovima. Probam ja to ovako koliko se moze, ali bih voleo sve to probati na stazi i sa nekim ko to stvarno i profesionalno zna.
tesko da ces naci nesto tog tipa ovdje sto se tice profesionalizna.svojevremeno,pa i danas,audi-bmw-mercedes su drzali(mozda i danas) takve skole sigurne voznje.princip je bio da se prijavis,i cekas da te pozovu.polaznika je bilo oko 30-tak,i znamd a se nije placala.znam za audi kad je pravio promociju nove sport linije,odrzavao je ovakve skole.ljudi koji su bili polaznici imali su priliku voziti s8 i a3 koliko se sjecam.tset je sadrzavao voznju po suhom,slalom voznju,esp+/-,test sjevernog jelena,voznja po mokrom i td.
u sloveniji mislim da postoji ovakva skola,koja se principijelno bavi nacinom sigurne voznje,za nase podnevlje ne postoji.jedina solucija je pronalazak dobrog terena i vozaca koji ti moze pokazati privatno neke fore.u vrijeme kada sam se furao na takvu voznju,cekao sam zimu.padne snijeg,obliznji parking,i cijelu noc manervisao sa autom Smile
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Ma najbolje da ce ti dati sad stazu neku i da vozis kao test vozac hehe Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 74
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Dual
nisam ni mislio da ce neko da mi  da svoj auto, mislio sam na redovnu skolu koja se placa. Cuo sam da ima nesto i kod nas, isli su neki iz ovih raznih obezbedjenja i iz jedne firme tu u Subotici, samo nikako da saznam gde. Radim i ja to zimi, pa misle da sam lud, ali drugo je na suvom asfaltu, a prazan put za bezbedno testiranje tesko je naci. Mislim na nesto stvarno ozbiljno, nisam napaljen klinac, imam 31 god. i prelazim godisnje oko 100 000 - 120 000 km, ali voleo bih jos malo poboljsati svoju voznju pogotovu u neocekivanim situacijama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@Mix024

To za sta se ti interesujes jos uvek ozbiljno ne postoji u nasoj zemlji. Sve "Takticke" obuke za voznju koje sam ja
zavrsio su bile u inostranstvu. Vecina stranih kompanija koje se bave obezbedjenjem imaju obicaj da te posalju na
razne obuke pre nego sto pocnes da radis bez obzira kakvo iskustvo donosis sa sobom.

Dobar deo obuka se obavlja iskljucivo na blindiranim automobilima i dzipovima. Sve ono sto si ti nabrojao poput:
ponasanja vozila na klizavom putu, zanosenje... je samo osnova za profi voznju.

Takticka obuka, odnosno ofanzivni i defanzivni stilovi voznje obuhvataju: probijanje blokada, guranje automobila sa puta,
brza voznja u rikverc sa manevrisanjem, izbegavanje prepreka (razni manevri), kocenje levom nogom, tehnike upravljanja i menjanja brzina
(pogotovo kod automatika), tehnike blokiranja u toku voznje, vrste formacija, slepovanje (guranje) auta branik na branik, voznja na razlicitim terenima (dzipovi), drilovi u vezi menjanja tockova, poligon spretnosti (osmice, garaze, slalomi...), formacije za prebacivanje klijenta...

Pored prakticne radi se i na teoretskoj obuci vozaca odnosno uce te kako da posmatras okolinu, kako da procenjujes situaciju i ostale
ucesnike u saobracaju, kako da se ponasas u raznim situacijama kad "proradi adrenalin"...

Kao sto vidis nije upste naivno. Na zalost, tako nesto ne postoji u nasoj zemlji a takticku obuku u inostranstvu mozes da zavrsis
samo na profesionalnom nivou (da te neka ozbiljna kompanija obuci). Nisam cuo da negde mozes samo da se pojavis, platis i
zavrsis takvu obuku.

Kao sto neko vec rece, postoje razni kursevi za "civile", gde takodje mogu da se steknu korisna znanja ali zaista nisam cuo da
to postoji kod nas - na zalost!

Evo kako izgleda jedan od mojih sertifikata ciju sam fotografiju (posto nisam imao skener) iskopao iz kompa.
Ne zameri mi sto sam morao da precrtam moje ime i jos par stvari, jer ipak ovaj dokument postavljam na net.

« Poslednja izmena: 07. Avg 2007, 22:27:28 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 74
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Dual
Hvala na odgovoru!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
prelazim godisnje oko 100 000 - 120 000 km,

 Smile  Chime se ti bavish druze?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


cim zavrsim medicinu sve cu vas leciti

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 203
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia n95
120 000 pa to je ludilo,po dana u kolima svaki dan,a i ja bi odma krenu u takvu skolu da vozim neki sa zadnjom vucompa da vezbam driftove,tesko da ce neko to napraviti da to uspe,mene briga za sigurnu voznju kad ja vatam krivine  prost,niko nece da sedne u auto samnom,al to kad vidim da nema nikog,nocu,mozda u ns-u ili u bg-u ima skola za street racing Smile,samo mi treba keramicka lamela i perfekcija,eto sa fast &furious radi mladima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 15:59:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.