Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:33:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Зора Новог дана  (Pročitano 3145 puta)
09. Jul 2007, 08:17:34
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
"Има много зора које још нису заруделе" Фридрих Ниче

Када се изгуглује појам "Зора Новог дана" добијамо низ одговора који указују на некакву мистичну наду. Наду у боље сутра, у промене после којих више ништа неће бити исто. Често овај појам користе свештеници хришчанских деноминација. И има нечег библијског у тој тематици... Али не верујемо више у револуцију одозго. Ов "виших сфера" може доћи само вера, нада и инспирација. Акција припада небројеним масама. Од милиона вредних руку Кинеза и Индуса, преко хиљада Арапа који више воле смрт него њихови опресори живот, Руса који више неће зарад "слободе" пристајати на оно на шта су до јуче пристајали, Латинске Америке која се ослобађа... Најзад, у Библији је речено "Последњи ће бити први". И долази то време

Ево једног примера:

Видовдане мој очињи виде
Видовдане мој очињи виде
Тобом видим што други не виде
Видим Лаза честитога кнеза
Бесмртнога косовског витеза
И са њиме јато мученика
Из крви им изникли божури
Из костију знак часнога крста
Своје Небо носи на три прста.
Вјера им је основа прегнућа
А зеница Пресвета Тројица
Сви одоше у бој на Косово
За пресвето Име Исусово!
Видов дане мој очињи виде
Тобом видим што слепци не виде
Видим Лаза небом обасјана
И у њему зору новог дана
У васкрслом Христу запретана
Потврђеног Завјетом Косова
Јединога пута Србинова


Мада, како рекох, ја ово не доживљавам као верски појам, већ као неумитну историјску дијалектику.
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 
"Сваки тренутак мог живота је Божији. Зашто се онда бојати ма кога и ма чега осим Бога"

Преподобни Ава Јустин Ћелијски
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Слажем се!
Ја се бојим Бога мало, а модова нимало Smile
А оне прозападне форумаше једем за доручак Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia N70
Србима и свим Словенима свануће Нова Зора само онда када покидају ланце њихове вере и врате се правој вери и правој филозофији.

Ја сам се 28.06.2007. сетио Световида. Оног који "све види" и све зна!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
bolje bi bilo da ste ovu temu nazvali zora starog dana . od davnih vremena ljudima se stalno prosipa ta pricha o "novom" danu ,zori ,mesiji ,kurac-palac Smile u stvarnosti ,ako hocete neshto da uradite ,morate to danas i sopstvenim naporom .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
bolje bi bilo da ste ovu temu nazvali zora starog dana . od davnih vremena ljudima se stalno prosipa ta pricha o "novom" danu ,zori ,mesiji ,kurac-palac Smile u stvarnosti ,ako hocete neshto da uradite ,morate to danas i sopstvenim naporom .

Мораћу да се "поновим" - Али не верујемо више у револуцију одозго. Ов "виших сфера" може доћи само вера, нада и инспирација. Акција припада небројеним масама.
Значи, свако сопственим напором. Човек мења свет тако што прво мења самог себе.

Србима и свим Словенима свануће Нова Зора само онда када покидају ланце њихове вере и врате се правој вери и правој филозофији.

Ја сам се 28.06.2007. сетио Световида. Оног који "све види" и све зна!

Може се и тако гледати.
Лично сам паган - то пише у профилу. Моји религијски и филозофски ставови су негде између хиндуизма и таоизма. Али не сматрам то пресудним...
У току је сукоб цивилизација. Хантигтон је о томе писао. Вера је важна за идентитет цивилизације, али не једино важна.

Најзда, одакле ми овај појам. Некако ми је сам дошао, ваљда неким јунговским синхроницитететом. Да, може се изгугловати да Зору помињу свештеници, не само православни него и католички. А може се изгугловбати и да је помињу гробари и делије. Мени једноставно лепо звучи то "Зора Новог дана".
А ако бих морао да пронађем нешто где сам је први пут нашао... Па рецимо

And a new day will dawn for those who stand long
And the forest will echo with laughter



Stairway to Heaven, било је занимљивих објашњења ове песме. Значи, спасилац, само је питање чији?! Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Upravo zato je hriscanstvo usporilo razvoj covjeka. Propagarira totalnu malodusnost, trazi da se covjek zadovolji malim, drzi u pokornosti potlacene i  ne dozvoljava nikakvu akciju u cilju ostvarivanja boljeg ovozemaljskog zivoa. Zbog toga su sve organizovane religije samo aparat u rukama oligarhije i drzave.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
izraz "zora novog dana" se ne slaze sa idejom samousavrshavanja i sopstvenog napora ,jer implicira da ce poboljshanje da dodje samo od sebe ,kao shto zora novog dana dolazi bez obzira da li ljudi to zele ili ne ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
И да и не.
Сложићемо се да ништа неће доћи само од себе, без дејства људи.
Међутим, Зора ће доћи желео ТИ или не, Зора ће доћи желели то МИ или не (где под "ми" подразумевам нас Србе). Све је то игра великих бројки.
Према снагама Кине и Индије један човек, па ни цео један мали народ не значи ништа. Питање је само да ли ћеш бити спреман, да ли ћеш бити један талас те велике плиме.


IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Питање је само да ли ћеш бити спреман, да ли ћеш бити један талас те велике плиме.



surfing on the big,black wave  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:33:56
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: black novog zora

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.