Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:22:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Agresija  (Pročitano 2564 puta)
30. Jun 2007, 16:02:27
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Agresija- svako ponasanje koje ima za cilj da povredi nekoga ili nesto.
Moze se izraziti u nekom jasnom obliku nasilja, a nekada u tamicarskim teznjama, verbalnim napadima  ...

Za Frojda se kaze da je instiktivitista, setimo se njegovih nagona- Eros i Tanatos, koji jesu urodjeni ali se manifestuju u izuzetno sirokoj lepezi ponasanja.

Mislilo se i da frustracije izazivaju agresivno ponasanje, sto nije uvek slucaj. Posledica frustracije moze doneti rezignaciju, ocajanje... na samo agresiju.


Albert Bandura je istrazivao koncept agresija kao nauceno socijalno ponasanje, po ovoj koncepciji samo bi nas interesovao agresivni postupak. Onda agresija postaje naucen oblik ponasanja, kao bilo koji drugi.
2 mehanizma- ugledanje na uzor
                   -nagradivanje

Tj. ukoliko decak gleda svog oca, koji bije svakoga dana njegovu majku, izuzetno je velika mogucnost da ce i on to raditi.
Ili, u dr. slucaju, ukoliko roditelji potkrepljuju deciju agresivnost- pr. tuca s vrsnjacima, naravno da ce on delati tako i dalje...

~Agresija ima izvesnu urodjenu osnovu, ali nacin na koji je izrazavamo ili inhibiramo oblikuju nasa iskustva, okolnosti, da kazemo krako- nasa licnost.(Euridi cat je bila saradnica)
« Poslednja izmena: 30. Jun 2007, 16:56:59 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Fino, fino, Onodys...  Smile  Gde je saradnik, sastavljac?  Smile




Meni je intersantna verbalna agresija...  Smile

Tj. pravi pr. Bilo je onih koje sma davila da se vidimo i da mi uzivo kazu sve sto imaju, ali oni nisu hteli...

Ko je sad tu vise agresivan, prikriveno ili ne?

~Inace sam od onih- ekstravert...  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Da , mogu ti kazati da npr ko nije hteo sa tobom vidjati nije bilo nomalan, i ja poznajem takvih i sa mnom je desilo je slicno.
a tu je sta je agresija u tvom slucaju? Mislim da to je bilo uzvik , pa ova Macka je opasna ugrizace me, a ja to bi voleo, koliko sam ja manijak Smile Smile Smile
Mislim agresija i motor samoobranu, to je piatanja da li je to pasivna ili nije?!
a to vec opisuje jezicki etiku aktoru. Pa jebi ga Macka, sta mozemo? U tvoju npr-u je neko je bio pasivno agresivac. sto kao obrana opravdana.
Da Da Smile
Saradnik je Pakleni Macka ala Euuuuridi cat Smile
« Poslednja izmena: 30. Jun 2007, 16:57:44 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
često čujem priče kako su Srbi agresori bili i ostali, vršili agresiju na HR pa onda na BiH...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Lose koriste reci. Mislim tamo je bilo rec o nasilju. A da li su srbi bili, sigurno i oni. Al igra nasilja nije bas izracunljiv to moze biti uteha.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Lose koriste reci. Mislim tamo je bilo rec o nasilju. A da li su srbi bili, sigurno i oni. Al igra nasilja nije bas izracunljiv to moze biti uteha.

Praljak kaže da su Hrvati pretrpili agresiju Srba, Crnogoraca i Bosanaca.

(sa svih strana BiH krenuli agresori, iz vojvodine agresori, na primorju agrsori, al oni goloriki sve to ugušili )   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Onda je bilo rat, a to je trauma. Ja onda sam ziveo u hu u Budimpestu. Al da li je borba agresija, mislis na agonalni znacenje agresiju. Mislim da to je vec tacnije , blizu je znacenje, da kad boris onda to je cistija.Pod Agresiju bas ja to podrazumevam da boris da ostanes u zivotu, lovis i razmisljas, napravis biznis i to je po mene agresija, da kartas i boris da lovis srecu(nesto imaginalno), i da ubijes ljude iz drugih copora. Zato sam otvorio post sa Paklenom mackom da znacenja agresija kako deluje u jezicki svetu, a mislim ovde jos i aktulano zbog traumama.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
je li agresija NATO dejstvo na jugoslaviju ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
super je pitanja magicni prijatelju. Ako si citao sta sam pisao, pojma nemam sta je odgovor. To je bilo plasticni ugusenja do smrti. plastik agresija? Svatis? Ne znam, mislim da je bilo mnogo vise nasilja. al ipka je i bilo nacin da ukopcavaju nas u novi nacin zivotu, al sa bombama. Ne znam ponovo. Bilo je sranje Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:22:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.