Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:25:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ADAC Testirao Brilliance BS3  (Pročitano 1980 puta)
22. Jun 2007, 20:50:49
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
Još jedna kineska katastrofa na crash-testu



Nakon Jiangling Landwinda, kineske izvedenice stare Opel Frontere, još jedan kineski adut ostvario je vrlo loše, bolje rečeno zastrašujuće rezultate na ADAC-ovom crash testu. Brilliance BS3, kojeg proizvodi ista tvrtka, koja za kinesko tržište proizvodi i BMW-e serije 3 i 5, na standardnom Euro-NCAP testu, pri brzini od 64 km/h, sa 40 posto preklapanja prednjeg dijela (kao u sudaku prilikom pretjecanja), zgužvao se kao da je od papira.


Prednji nosač krova i zaštitni kavez nisu izdržali crash-test pri 64 km/h. Što bi tek bilo kod veće brzine…

To, ne da je jedna zvjezdica za sigurnost, nego nula zvjezdica i smrt za vozača. Noseća struktura pokazala se iznimno mekanom i slabom, armatura je ušla prema unutrašnjosti za 20 cm, a papučice za čak 32 cm. Stup volana potpuno je ispao iz ležišta, pa zračni jastuk potpuno gubi funkciju. Dodatan je problem što nije ugrađen graničninik sile sigurnosnog pojasa te je testna lutka (dummy) pretrpila teška oštećenja, koja bi bila višestruko opasna po život vozača.


Malo mjesta za preživljavanje: prostor oko vozača temeljito je deformiran te zračni jastuci i sigurnosni pojas gube funkciju

Po kriterijima koji vrijede na europskom tržištu sve je to neprihvatljivo za kinesku limuzinu, koja se u Njemačkoj prodaje za ne baš malih 23.000 eura. Kakva će biti sudbina ovog automobila, još nije službeno objavljeno, ali se neslužbeno doznaje da se prodaja obustavlja, dok se temeljito ne učvrsti struktura karoserije. Problem je i u izvedbi i u materijalima neodgovarajućih mehaničkih svojstava, te Brillianceu BS3 predstoji temeljita rekonstrukcija, ako računa na ozbiljniji uspjeh na europskom tržištu.

Izvor: Autoportal.hr

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

brilliance-bs3-crashtest-2.jpg
(38.53 KB, 350x233)
brilliance-bs3-crashtest-3.jpg
(43.13 KB, 350x233)
brilliance-bs3-crashtest-4.jpg
(38.08 KB, 350x233)
brilliance-bs3-crashtest-5_r.jpg
(28.19 KB, 350x391)
brilliance-bs3-crashtest-6.jpg
(29.45 KB, 350x233)
brilliance-bs3-crashtest-7.jpg
(33.93 KB, 350x233)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Poražavajuća sigurnost kineske limuzine



NAKON katastrofalnih rezultata Landwinda još jedan model kineskog porijekla okitio se nimalo laskavom titulom lijesa na kotačima.

Njemački ADAC podvrgnuo je crash testu novu kinesku nadu, Brilliance BS6. Isprva predstavljen kao najpovoljnija limuzina srednje klase nakon rezultata crash-testa njemačke ustanove nosit će stigmu najnesigurnijeg automobila na europskom tržištu. Sudeći po fotografijama i video zapisu u nastavku definitivno se može zaključiti da sigurnost Kinezima nije najvažnija stvar pri konstruiranju vozila. Ustvari, nije niti sporedna stvar, pa se stječe dojam da sigurnost putnika nije uopće zahvaćena projektom razvoja vozila.



Nepotrebno je naglašavati kako BS6 nije uspio položiti ispit. Osvojio je tek jednu zvjezdicu. Reda radi valjda ili možda jer bonton nalaže da se o mrtvima govori najbolje. Naime, Brillianceov automobil nije preživio crash test, baš kao što ne bi niti putnici u njemu.



Puknućem A nosača konstrukcija se naprosto raspala, poluge nožnih komandi pomakle su se za 32 cm prema vozaču, a prednja armatura za 20 cm. Izvitoperio se i stup upravljača, pa zračni jastuci previše ne pomažu. Vozač će pretrpjeti teške ozljede ekstremiteta i glave, dok će suvozač proći nešto bolje. I to sve u slučaju da automobil naleti na nepomičnu barijeru pri brzini od 64 km/h. Možda još da kažemo kako dotični model na njemačkom tržištu stoji nemalih 22.950 eura što je tek 1.000 eura manje od Hyundai Sonate uz čije ime stoje četiri zvjezdice.

Izvor: Index
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ajme meni..prestrašno.. pa yugo je sigurniji od ovoga.. više šanse imaš za preživjeti...  Smile
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Kad kupujes VW placas vise jer kupujes i ime i automobil...
Ali... iza tog imena stoje godine iskustva i kvaliteta...

Zaista ne znam zasto bi neko kupio kineski auto...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC Tattoo
Među samoubicama ovaj auto će biti hit.Voziš ovaj auto,udariš biciklistu i pogineš,a on preživi.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 6681-7710
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sve sto je ovde zapisano,nikad se nije dogodilo

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2227
Zastava Iza sedam mora,sedam gora,daleko....
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6120
Među samoubicama ovaj auto će biti hit.Voziš ovaj auto,udariš biciklistu i pogineš,a on preživi.
IP sačuvana
social share
Stop nasilju nad zenama!!

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:25:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.34 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.