Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:30:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hriscanstvo ili ne, odlucite sami...  (Pročitano 4352 puta)
13. Jun 2007, 19:04:19
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1214
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Nokia 3200
Citao sam pre neki dan knjigu "Sveta Krv, Sveti Gral" u kojoj se navodi da je Isus Hrist bio sin obicnog smrtnog coveka, a ne sin Boga. Zatim se spominje njegovo potomstvo, Marija Magdalena, Sionski priorat, Crkva i jos 1000 stvari... Uglavnom, hriscanstvu se ruse temelji ako je to sto je tu navedeno tacno... Za taj deo istorije sam poceo da se interesujem posle procitanog Da Vincijevog koda, i nasao sve i svasta na tu temu. Jel moze neko da mi kaze sta je sve od toga istina a sta laz... I da naravno navede dokaze za svoje tvrdnje...

Mozda se ponavljam, pa ako je vec postojala slicna tema, molim vas uputite me na nju...

Hvala unapred...


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora shone83 (Vreme: 13. Jun 2007, 20:06:10)
IP sačuvana
social share
Love is love
Two wrongs won't make it right
So let's make love in the dark
Till we break daylight!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
 Moras sam da spoznas istinu,ali pre toga trebas da procitas i drugu stranu.
Citaj malo Nilolaja, a u casopisu Pravoslavlje , pise o tome.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Rani Hrišćani nisu verovali u Isusa kao idola, jedinog Sina Božjeg. On nije bio važan kao osoba, već kao primer u čijim koracima svako može hodati. Ovo što je kasnije Rimljanska crkva uradila, kad ga je podigla na mesto jedinog sina, to nema nikakve veze sa Isusovim učenjem

Ako se temelj vere ruši tim što je Isusov zemaljski otac bio Josif, onda to i nije neki čvrst temelj!

Pročitaj Jevanđelje po Filipu, koliko se sećam tu se pominje kako je Marija zatrudnela.

Istina je da je bio sveti duh, istina je da je bila nevina, ali šta znači nevinost? Ima još jedno značenje a to je da je bila nevina u duši. Da je ljubav između Marije i Josifa bila nevina, nesebična, čista ljubav. Tako da kad su spavali zajedno nije bio greh, i bio je prisutan Sveti Duh da osveti njihovu ljubav i dete koje je začeto.

Tijana
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Lako je verovati u romane koji ne pretenduju nista drugo od tebe nego samo da ih citas.
Pogotovo ako su pisci talentovani.
Ti si vidim procitao barem dva od njih.


Ako vec nisi, procitaj sada 4 Evandjelja *, eno ih na pocetku Svetog Pisma Novog Zaveta.
Procitaj ih da bi istu osobu (Hrista Isusa) upoznao iz perspektive Njegovih
savremenika, ocevidaca, prijatelja, vernika....
Bilo bi fer da cujes sta i 'druga strana' (Hristova) ima da kaze, jel da?

A onda vidi sta ces i kako ces.

* Kada je glavni bibliotekar u Aleksandrijskoj biblioteci dobio jedan od prepisa
zivota (zitija) Hrista Isusa i procitao ga, razmisljao je gde da taj papirus stavi.
Jer, video je u njemu i poeziju i putopis i zitije i ... Nije znao na koju od polica
da je stavi. Na kraju je otvorio novi odeljak na policama i nazvao ga
'Vest o radosti' = Evandjelje!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Znaci.. cim procitam ... "Citao sam "Sveta krv, sveti gral".... Citao sam "Da Vincijev kod""... meni bude smesno...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1214
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Nokia 3200
Znaci.. cim procitam ... "Citao sam "Sveta krv, sveti gral".... Citao sam "Da Vincijev kod""... meni bude smesno...
   
Meni nije smesno, vec me navelo na razmisljanje... Smile Smile Smile Za razliku od mnogih koji su "vernici", ja jesam vernik... I ako je ono u sta verujem laz, cemu sve to? I ne treba suditi o knjizi po nazivu, vec je treba procitati... a ti to ocigledno nisi uradila...


Ako vec nisi, procitaj sada 4 Evandjelja *, eno ih na pocetku Svetog Pisma Novog Zaveta.
Procitaj ih da bi istu osobu (Hrista Isusa) upoznao iz perspektive Njegovih
savremenika, ocevidaca, prijatelja, vernika....
Bilo bi fer da cujes sta i 'druga strana' (Hristova) ima da kaze, jel da?

Ne znam da li sam toliko glup, pa ne umem, ali doticnu knjicu ne mogu da nadjem vec mesec dana... Bas iz razloga da je podrobnije proucim... Citao sam kao klinac, ali to je za mene tad bila samo lepa prica...

A da, Sveta krv, sveti gral, nije roman vec rasprava, istrazivanje...neki mix toga... ne znam kako da kategorizujem...
IP sačuvana
social share
Love is love
Two wrongs won't make it right
So let's make love in the dark
Till we break daylight!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Da li je moguće zamisliti NIŠTA ? Ali ništa ne kao vakum , nego ništa kao odsutnost vremena , prostora , atoma , bilo čega ... Baš ono stvarno NIŠTA ????? Potpuna odsutnost bilo čega što postoji ili bi moglo postojati u teoriji ???????

Ako to , ne da zamisliš , nego dobiješ neku blagu predodžbu o NIŠTA , jer je to teško zamisliti ,  onda možeš IMATI PREDODŽBU ideje Boga , zato jer je on s druge strane od NIŠTA . 

Da bi NIŠTA postalo NEŠTO ( bilo šta ) potreban je LOGOS .( Npr. da bi država nastala potreban je ustav) . LOGOS je temelj postojanja .

Kršćanstvo uči da je Bog OSOBA . Ali , fascinantno ... i LOGOS je osoba . "Tjelom postala i nastanila se među nama ..."



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Meni nije smesno, vec me navelo na razmisljanje... Smile Smile Smile Za razliku od mnogih koji su "vernici", ja jesam vernik... I ako je ono u sta verujem laz, cemu sve to? I ne treba suditi o knjizi po nazivu, vec je treba procitati... a ti to ocigledno nisi uradila...

Znaci... koji put... "Sveta krv, sveti gral" je knjiga koja je pisana ne kao nova Biblija, vec kao jos jedna knjiga koja se bavi fenomenom svetog grala od vremena ranog hriscanstva do danas...
Pisci ni u jednom trenutku nisu tvrdili da je ono sto pisu tacno, a ispostavilo se da je Plantar jedna najobicnija varalica....
Za razliku od tebe, do svoje 20-te godine procitala sam dovoljno knjiga o masonima, Sionskom prioratu, tajnim drustvima, svetom gralu, ukljucujuci tu i "Svetu krv, sveti gral", "Hram i lozu", te "Mesijansko zavestanje"
Za razliku od tebe, ja nisam vernik... verujem u boga\boginje\sile i tu se sve zavrsava... ne trebaju mi crkve, religije, predskazanja, price, mitovi i sl. da bih verovala u nesto...
Nasla sam da su sve te knjige zabavne, ali da ih ne dozivljavam kao istinu... Zanimljiva teorija, stivo pred spavanje i sl...
Kapiram da je vecini ljudi potrebno da veruje u ikonografiju... nazovimo je hriscanstvom, budizmom, islamom, bramanstvom, katarstvom, vikom, novim svetskim poretkom, masonerijom.... nije vazno...
Meni nije... prema tome... toliku frku oko jedne obicne teorije dozivljavam kao veoma zabavnu, ali i demonstraciju ljudske ludosti i spremnosti da poveruju u bilo sta...

Takodje, procitala sam i "Da Vincijev kod"... simpaticno... prekopirano... intrigantan krimi roman za popodne na plazi... Nista vise... nista manje...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
a jos film  sa tomom hanksom...idila Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
a jos film  sa tomom hanksom...idila Smile

... a igrica što je tek dobra,
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:30:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.