Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:18:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravi vernik  (Pročitano 12175 puta)
25. Maj 2007, 19:57:43
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Kakva bi bila definicija pravog vernika, kakav bi on trebalo da bude?  Mnogi od nas kažu da veruju u Boga u smislu da verujemo da on postoji, ali ko od nas živi život uvek ispunjen nepokolebljivom verom? Potrebno li je najpre proći dublju samospoznaju (jedan vid gnosticizma)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pravi vernik...

Postuje druge i sebe, postuje ono u sta veruje- Bibliju i pridrzava se svih zapovesti. (da ne nabrajam...)
Ne siri mrznju, nacionalizam...
Postovati i uvazavati tudje misljenje, religiju... Odbaciti sto vise empirijsko...  Smile

~Nebeski covek, zemaljski andjeo   (rekla bi srednjovekovna srpska knjizevnost)  Smile

~Tj. nema tak`ih na forumu, a ni u ovom vidu zivotarenja.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Ne mora da bude ni religiozan... Ako je čovečan taj ima veru, hteo ili ne hteo.
Decky999 mi je ostavio utisak dobrog vernika ili se možda varam. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Pravi vernik... nije vernik u dogme i spoljašnje zapovesti nego poznavalac i tražilac istine. Pravi "vernik" se uklopio u zavet koji je unutra, na srcu napisan (Jer 31:33).

Jer zašto se zadovoljiti slepom verom u mrtve dogme i spoljašnje zapovesti kad možeš znati živećeg Boga koji živi u carstvu koje je unutra u tebi (a i u svima drugima)? To je prava samopoznaja. I baš zato što taj "vernik" to razume to mu omogućava da on (ili ona) poštuje i sebe i druge. I to nije neko forsiranje niti prevarancija. Mada ljudi koji nisu u sklopu i vide svet kroz neki drugačiji kaleidoskop mogu to drugačije da shvate.

Tijana
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Fino rece Dostojevski- Postovanje zapovesti je odlika velikog coveka.

Mozda nisam razumela pitanje... Mislila sam da se odnosi na "pravog" vernika, u smislu odnos prema veri, Bogu, crkvi- u kolokvijalnom smislu religioznosti...

Onda bi tema trebalo da se posmatra kao vera u sebe?

Spoznaj samog sebe- brini o sebi.

Ili...  Imaj hrabrosti da se sluzis svojim razumom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Da, baš sam na to mislio, euridicat, u stvari šta je prav i normalan čovek. Nadam se da naslov neće oterati ateiste jer po meni vera je nešto što i oni imaju, što svako ima, samo se različito ispoljava ili ne ispoljava.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k310i
Kakva bi bila definicija pravog vernika, kakav bi on trebalo da bude?  Mnogi od nas kažu da veruju u Boga u smislu da verujemo da on postoji, ali ko od nas živi život uvek ispunjen nepokolebljivom verom? Potrebno li je najpre proći dublju samospoznaju (jedan vid gnosticizma)?
Nisi rekao koje vere.Ja ti mogu reci za Hriscanstvo,pravi vernik treba da bude slican Hristu.To jest da se trudi da bude,posto nikad to nece ni biti.
Da, baš sam na to mislio, euridicat, u stvari šta je prav i normalan čovek. Nadam se da naslov neće oterati ateiste jer po meni vera je nešto što i oni imaju, što svako ima, samo se različito ispoljava ili ne ispoljava.
Naravno,ateista veruje da Bog ne postoji.A sta je normalno ja sam vec pitao posto su za mene vise puta rekli da to nisam. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
To jest da se trudi da bude, posto nikad to nece ni biti.
Ko kaže?
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k310i
To jest da se trudi da bude, posto nikad to nece ni biti.
Ko kaže?
Он."Будите савршени, као што је савршен Отац ваш небески" ( мт.5,48 и7,13).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Mislim ko kaže da niko ne može biti Hrist osim Isusa? To je idolatrija. I ne postoji nigde u Bibliji da Isus to kaže.

A u Jevanđelju po Tomi Isus kaže:

"I am not your master. Because you have drunk, you have become drunk from the bubbling source from which I spring... He who will drink from my mouth will become as I am: I myself shall become he, and the things that are hidden will be revealed to him."

U Jevanđelju po Jovanu kaže:

"When Jesus therefore saw his mother, and the disciple standing by, whom he loved, he saith unto his mother, Woman, behold thy son!"
na srpski prevedeno kao
"A Isus, videvši majku i kraj nje učenika koga je ljubio, reče majci: ženo, eto ti sina."

Na površini Isus daje majci zamenu za sebe. Ali dublje značenje ovih reči je da Isus priznaje Jovana kao Hrista, kao Sina Božjeg - zato kaže "behold" što znači ne "eto ti" nego "pogledaj"

Tijana
« Poslednja izmena: 27. Maj 2007, 02:15:39 od Tijana2012 »
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:18:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.