Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:06:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pavlove (Savlove) kontradiktornosti!  (Pročitano 5894 puta)
15. Apr 2005, 11:41:01
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava Mostar, Islamska drzava BiH
mob
Nokia N90
Cesto cujem da je Kršcanstvo objavljena religija. Isto se govori i o jehudijskom vjerovanju. Ovo je tacno koliko i tvrdnja da slonovi nose kuhana jaja. Islam je od pocetka bio nacin života predviden za Allahova stvorenja.
"Ibrahim nije bio ni Jevrej ni kršcanin, vec pravi vjernik, vjerovao je u Boga jednoga, i nije bio idolopoklonik." 3:67

Da bih objasnio hronologiju skretanja u kršcanstvo, uzecu kao primjer Pavla, poslije Petra, kršcanima najvažnijeg apostola.

Po biblijskim navodima, Pavle je shodno potrebama Rimskog carstva radio na gušenju pokušaja organizovanja od strane muslimana koji su prihvatili ucenje preneseno preko Ise (as). U to vrijeme mu je ime bilo Savo (Savao-Savle-Pavao-Pavle). On je bio Rimljanin od rodenja tj. Imao je status gradanina. Dakle....

"Savao pak, sveudilj zadahnut prijetnjom i pokoljem prema ucenicima Gospodnjim, pode k velikomu sveceniku, zaiska od njega pisma za sinagoge u Damasku, da sve koje nade od ovoga Puta, muževe i žene, okovane dovede u Jeruzalem." (Biblija, Djela apostolska 9:1,2)

"Ovaj sam Put na smrt progonio, u okove bacao i predavao u tamnice muževe i žene," (Biblija, Djela apostolska 22:4)

Pošto je Isa (as) širio Islam a Islam ne trpi paganstvo, konfrontacija (bar verbalna) je neizbježna. Poruka Islama koju je Isa (as) prenosio svojim ucenicima, nije bila u skladu s potrebama rimljanske uprave te su pokušali djelovati silom, želeci ubiti Isu (as) i zatrti ucenje koje je on prenosio. Jedna od metoda je bila korištenje lokalnih gradana kao instrument u fizickom zaustavljanju jacanja zajednice. Da bi bili efektivniji, skuckali su odlican plan. Ako nešto ne možeš uništiti, ucini ga bezopasnim. Odlucili su poslati Pavla (Savla) da izvrši taj zadatak. Dakle imamo Pavla na putu za Damask, fol ide da uradi još zuluma sljedbenicima Ise (as). Kad odjednom.....

"(3)Kad se putujuci približi Damasku, iznenada ga obasja svjetlost s neba. (4) Sruši se na zemlju i zacu glas što mu govoraše: "Savle, Savle, zašto me progoniš?" (5) On upita: "Tko si, Gospodine?" A on ce: "Ja sam Isus kojega ti progoniš! (6) Nego ustani, udi u grad i reci ce ti se što ti je ciniti." (7) Njegovi suputnici ostadoše bez rijeci: culi su doduše glas, ali ne vidješe nikoga." (Biblija, Djela apostolska 9)

Dakle ovdje je opisano kako se Isa (as) obratio Pavlu. Nije da vjerujem u Bibliju ali ovaj dogadaj uzimam kao dokaz za teoriju da je Pavle svjesno radio za Rimljane. Ako pogledamo rijeci Pavla gdje on sam opisuje ovaj isti dogadaj, detalji pocnu smetati....

"(6) "Dok sam tako putovao i približavao se Damasku, s neba me oko podneva iznenada obasja svjetlost velika. (7) Sruših se na tlo i zacuh glas što mi govoraše: 'Savle, Savle, zašto me progoniš?' (Smile Ja odgovorih: 'Tko si, Gospodine?' Rece mi: 'Ja sam Isus Nazarecanin koga ti progoniš.' (9) Oni koji bijahu sa mnom svjetlost doduše primijetiše, ali ne cuše glasa Onoga koji mi govoraše. (10) Rekoh nato: 'Što mi je ciniti, Gospodine?' Gospodin ce mi: 'Ustani, podi u Damask i ondje ce ti se reci što ti je odredeno uciniti.'" (Biblija, Djela apostolska 22)

1.Indikativna razlika u citatima pripisanim Isi (as)
2.Pavlovi jarani su u prvom primjeru culi glas a u drugom primjeru ga ne cuše.

E sad, imamo Pavla koji tvrdi da je pricao s Isusom (as). Najbolji nacin da se uvuce u zajednicu i pomiješa istinu s neistinom? Da bude žestok pobornik ucenja Ise (as) al' po njegovom receptu.

Muslimani to nisu mogli tolerisati. Havarijuni, kod kršcana znani kao apostoli, su žestoko reagovali protiv tih inovacija te Pavle, s kojim Isa (as) nikad nije prozborio niti rijec, nije dugo cekao da napadne same apostole. Ljude s kojima je Isa (as) dijelio hranu i koje je Isa (as) licno ucio.

"(11) A kad Petar stiže u Antiohiju, u lice mu se usprotivih jer je zavrijedio osudu: (12) doista, prije nego stigoše neki od Jakova, blagovao je zajedno s poganima; a kad oni dodoše, poceo se povlaciti i odvajati bojeci se onih iz obrezanja. (13) Za njim se povedoše i ostali Židovi te je i Barnaba zaveden tom prijetvornošcu." (Biblija, poslanica Galacanima 2)

Petar, Barnaba i ostali su bili protiv Pavlovih inovacija. Širili su ucenje Ise (as) bez dodavanja svojih ideja al' to nije štimalo Rimljaninu Pavlu. Zato je pred rajom poceo govoriti ...

"Neki, istina, propovijedaju Krista iz zavisti i nadmetanja, a neki iz dobre volje:" (Biblija, poslanica Filipljanima 1:15)

Pošto su samo apostoli i Pavle propovjedali ucenja Ise (as), na koga se odnosi ova opaska o zavisti i nadmetanju ako ne na apostole? Razlika izmedu apostolskih izvora i izvora Pavla je u tom što su apostoli ucili direktno od Ise (as). Pavle tvrdi da mu Isa dolazi u vizijama. Kako tacno utvrditi da ucenje Ise (as) nije isto s onim što Pavle prica? Poredenje...

Prema Bibliji....

"A svinja, iako ima papak, i to papak razdvojen, ne preživa - za vas je necista. Njihova mesa nemojte jesti niti se njihove strvine doticati - za vas su one neciste.'" (Biblija, Levitski zakon 11:7,8)

Isa (as) prema Bibliji kaže razloge dolaska ....

"(17) "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. (18) Zaista, kažem vam, dok ne prode nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezic iz Zakona nece proci, dok se sve ne zbude. (19) Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauci ljude, najmanji ce biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge ucio, taj ce biti velik u kraljevstvu nebeskom." (Biblija, Evendelje po Mateju 5-o poglavlje)

Dakle prema Bibliji, Isa (as) kaže da nije došao da ukine Zakon. Ona zabrana konzumiranja svinjetine je dio tog Zakona. Isa (as) ne jede svinjetinu, njegovi apostoli ne jedu svinjetinu. I nade se Pavle da kaže kako mu je Isus u viziji rekao kako je svinjetina u redu za jelo. Za života Isus kaže da ce praktikovanje Zakona uslijediti nagradom. Pavle dobija viziju gdje mu se Isus obraca s odobrenjem po pitanju svinjetine. Milioni ljudi koji se zovu kršcanima ne slijede Isusa i apostole koji nisu jeli svinjetinu. Oni slijede Pavla.

Drugi primjer....

"(11) Obrezujte se, i to neka bude znak Saveza izmedu mene i vas. (12) Svako muško medu vama, kroz vaša pokoljenja, kad mu se navrši osam dana, neka bude obrezano; i rob, roden u vašem domu, i onaj što bude kupljen od stranca, koji ne bude od vaše krvi. (13) Da, i rob roden u tvome domu ili za novac kupljen mora se obrezati! Tako ce moj Savez na vašem tijelu ostati vjecnim Savezom. (14) Muško koje se ne bi obrezalo neka se odstrani od svoga roda: takav je prekršio moj Savez." (Biblija, Knjiga Postanka 17-o poglavlje)

Pavle taj 'vjecni savez' sakriva pod tepih.....

"(12) Svi koji se hoce praviti važni tijelom, sile vas na obrezanje, samo da zbog križa Kristova ne bi trpjeli progonstvo. (13) Ta ni sami obrezani ne opslužuju Zakona, ali hoce da se vi obrežete da bi se mogli ponositi vašim tijelom. (14) A ja, Bože sacuvaj da bih se icim ponosio osim križem Gospodina našega Isusa Krista po kojem je meni svijet raspet i ja svijetu. (15) Uistinu, niti je što obrezanje niti neobrezanje, nego - novo stvorenje." (Biblija, poslanica Galacanima 6-o poglavlje)

Dakle nema veze to što je Bog naredio obrezivanje kao znak 'vjecnog saveza'. Pavle je pametniji.

Al' govor o mesu i obrezivanju je samo uvod. Važniji aspekt Pavlove misije je bio smirivanje sljedbenika Isusa (as). Isus, kao poslanik nije odvajao duhovno od svjetovnog. Iako Biblija nije valjan dokaz, paralelu izmedu Muhammeda (as) i Ise (as) možemo povuci po pitanju deklaracije rata silama nepravde. U Bibliji se navodi da je Isa (as) rekao ....

"Nato ce im: "No sada tko ima kesu, neka je uzme! Isto tako i torbu! A koji nema, neka proda svoju haljinu i neka kupi sebi mac." (Biblija, evandelje po Luki, 22:35)

Mac. Toliko o janjadima koji okrecu drugi obraz kad ih neko ošamari. Nije Isa (as) bio janje nego je bilo u interesu rimljanske vlasti da njegovi sljedbenici budu pitomi te su uposlili Pavla da okrene vodu na njihov mlin . To je rezultiralo Pavlovim izjavama ...

"Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene." (Biblija, poslanica Rimljanima 13:1)

Da se svaka duša podlaže Rimljanima jer kako Pavle kaže, Rimljani su kao autoritet postavljeni od Boga. Dalje....

"Stoga tko se suprotstavlja vlasti, Božjoj se odredbi protivi; koji se pak protive, sami ce na se navuci osudu." (Biblija, poslanica Rimljanima 13:2)

Tko se suprotstavlja Rimljanima, suprotstavlja se Bogu. To ako je Pavle u pravu. Dakle protiviti se razapinjanju Isusa bi bilo protivljenje Božijoj volji. Protiviti se ubijanju muške djece od dvije godine bi bilo protivljenje Božijoj volji. Nekad se pitam citaju li kršcani cijelu Bibliju il' preskacu dijelove koji im ne pašu.

"Vladari doista nisu strah i trepet zbog dobra, nego zbog zla djela. Hoceš li se ne bojati vlasti? Dobro cini pa ceš imati pohvalu od nje!" (Biblija, poslanica Rimljanima 13:3)

Pavle kaže da su vladari strah i trepet ne zbog dobra nego zbog zla. Nijemac koji je ustao protiv Hitlera je prekršio osnove. Japanac koji se usprotivio silovanju Kineskinja. Iracanin koji se protivi Sadamu. Bolesno nema šta. Da završimo s prijedlogom Pavla ...

"(1)Dakle, preporucujem prije svega da se obavljaju prošnje, molitve, molbenice i zahvalnice za sve ljude, (2) za kraljeve i sve koji su na vlasti, da provodimo miran i spokojan život u svoj bogoljubnosti i ozbiljnosti." (Biblija, prva poslanica Timoteju drugo poglavlje)


Nekoliko tacaka:

--Pavle je sistematski ukidao Zakon kojeg Isus po biblijskim navodima došao ne da ukine nego da potvrdi.
--Pavle je ucio narod da budu podložni vlastima. Tadašnjim Rimljanima. Završio je u Rimu s obezbjedenim stanom i tjelohraniteljem. Njegove zasluge u smirivanju revolta su Rimljanima bile od neprocjenjive vrijednosti.
--Ne želim vrijedati kršcane ovom analizom nego ih pozivam da razmotre djelo i lik Pavla koji za sebe kaže da je Farizej (dok Isus proklinje Farizeje).
--Ne prihvatam Bibliju kao valjan izvor pouzdanih informacija i gore navedeni citati su tu jer ih se cesto ignoriše od strane kršcana.
IP sačuvana
social share
“Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
(Tražio sam smajlija koji plješće, no nisam ga uspio pronaći.)

Nakon ovoga došlo mi je da zaplješćem, jer umjetnost razmišljanja i stvaranja je jednaka Hansu Kristianu Andersenu.

Napomena: Dio foruma posvećen književnosti, a time i bajkama, je na drugom mjestu.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ma sta ti bi koni da uopste odgovoris. Pa vidis da niko i nepostuje na ovakve nebuloze. Samo rec "islamski fanatik" moze da objasni ponasanj  ovog lika. To su ti novopeceni vernici koji ako su poceli da "veruju" u nesto misle da su mesije. Ovo cak i nije verna diskusija o Islamu kao religiji nego isticanje Islama kao superione religije i ponistavanje i pljuvanje po ostalim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Apostol Petar je rekao da u Pavlovim poslanicama ima nekih teskih stvari koje nenauceni i neutvrdjeni izvrcu na sopstvenu propast, kao i druga Pisma.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Samo osoba koja ima ozbiljno poremecen razum moze da veruje da postoji samo jedno bozanstvo.



Ako bozansko uopste postoji izvan naseg uma, bogova i boginja mora biti neizbrojive milijarde.


Uzgred, poredjenje blebetanja muslimanskog prozelita sa jednim od najvecih svetskih pisaca -- ne samo za decu, ali prevashodno za njih, male ljude koje uvodi u svet literature -- krajnje je uvredljivo i diletantsko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
@ Tralalaaaaa - ne preteruj, jake su to reci za jednu neistinu.

@ Ibn - Ti jos nisi popio bananu druze?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mogao bi na primer neko od vas i da mu odgovori konkretno zasto smatrate da su to sto on prica gluposti.. recimo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Nije poenta u tome, to je stvar diskusije (koju bi mogao neko pametniji od mene da uradi ako zeli), poenta je da lik siri propagandu. Sledece na meniju ce biti reklame tipa: najjeftiniji mobilni telefoni ili slicno.

SF, sam si rekao da je ovo mesto nastalo da bi se izbegli razni extremisti, i vidim nekoliko topica doticnog gospodina u djubretu, cudi me da ga sad branis. Nemam nista protiv civilizovane rasprave ali cini mi se da je stav mnogih ovde da je u ovim temama predjena fina granica izmedju diskusije i reklame.

A i ja sam lud sto odgovaram na ovu temu...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ova tema nije extremna, pa nije ni zavrsila tamo.. da li je glupost ili ne, to je druga stvar... to je na vama da raspravite
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Ja sam raspravio sa sobom da ne treba da trosim vreme na uzaludne rasprave i teme koje nece dovesti ni do kakavog prakticnog zakljucka. Za mene je forum mesto za smislen razgovor... nemam sada vremena (a ni kompjuter) da se bavim detaljima ovoga sto je covek napisao, ali ako ga bude i ako je vredno uopste spomena, mozda cu se time i baviti makar reda radi. Ali generalno moj zakljucak je taj da prosto ne znam sta pametnije mogu da kazem od onoga sto sam vec rekao.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:06:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.