IN < - Vesti iz domaceg i stranog "Jet Set-a" ~ I bogati placu ~ Nova Tema! - >LO
<< < (591/1660) > >> :: Odgovori!
Autor: SerbianFighter :
Ilda Šaulić, mlađa ćerka poznatog pevača narodne muzike Šabana Šaulića, krenula je očevim stopama. Naime, dvadesetšestogodišnja Ilda nedavno je završila snimanje albuma prvenca, za produkcijsku kuću "Grand", koji će se u prodaji naći krajem februara.
- Pola albuma radio je Epis, a nekoliko tekstova napisala je i Marina Tucaković - otkrila nam je Gordana, Ildina mama i supruga poznatog pevača. Ilda je oduvek pokazivala talenat za muziku, ali njeni roditelji su želeli da nastavi da se bavi tenisom, jer je ostvarila zapažene rezultate. Međutim, Ilda je odjednom odustala od belog sporta, rešena da reket zameni mikrofonom. Poznatom pevaču nije preostalo ništa drugo nego da podrži svoju mezimicu.

Izvor: Novosti
FATALNA ŽENA

Sadašnja supruga Nikole Sarkozija Karla Bruni poznata je po mnogim aferama s brojnim poznatim ličnostima

Bivša manekenka i pevačica Karla Bruni ponovo pleni pažnju medija, ovaj put zbog veze s francuskim predsednikom Nikolom Sarkozijem. Mediji svakodnevno izveštavaju o njihovom ljubavnom životu, a najnovije vesti su da se par, navodno, venčao prošlog četvrtka u Jelisejskoj palati, kao i da očekuje dete.

Karla je ćerka kompozitora i industrijskog magnata Alberta Brunija Tedeskija i pijanistkinje i glumice Marise Borini. Rođena je 23. decembra 1968. godine u Torinu, ali s pet godina odlazi u Pariz jer su se roditelji plašili otmice. Odrasla je u Francuskoj, školovana u Švajcarskoj, a u Pariz se vratila da bi studirala umetnost i arhitekturu na Sorboni. Fakultet je napustila sa 19 godina zbog brojnih manekenskih aranžmana.

DVOJNICE

Ubrzo po otkrivanju romanse između Karle i Nikole, mediji su primetili i njenu veliku sličnost s bivšom suprugom francuskog predsednika, Sesilijom Sarkozi. I Sesilija, koja je starija od Karle deceniju, ima muzičare u porodici, a bila je i manekenka. Takođe, nije krila da ne veruje u instituciju braka, a sa Sarkozijem se viđala dok je on još bio u prvom braku (baš kao što je i Karla često bila ljubavnica oženjenih muškaraca).

Bila je jedna od najplaćenijih manekenki krajem 80-ih godina. Zahvaljujući lepoti i odličnom izgledu, krasila je naslovne strane mnogih magazina a, za razliku od koleginica, nije imala problema s golotinjom, pa se potpuno gola slikala za časopis „Sete". Modu je napustila 1998. godine i postala pevačica. Prvi album „Neko mi je rekao" izdala je 2002. godine i on je samo u Francuskoj prodat u više od milion primeraka, a 2004. dobila je francuskog Gremija kao najbolja pevačica.

S obzirom na to da potiče iz porodice bogatih industrijalaca, teško da je mogu proglasiti „sponzorušom". Bogata je, obrazovana i govori tri jezika. Mnogi je zovu fatalnom ženom i rasturačicom brakova, čega se Francuzi groze. Mediji joj prebrojavaju ljubavnike i pitaju se da li ona može da bude dostojna prva dama Francuske. Izlazila je s Erikom Kleptonom, Donaldom Trampom, Vensanom Perezom. Dok je živela s Žan-Polom Antovenom imala je aferu s njegovim sinom Rafaelom. Rafael se zbog toga razveo od književnice Žistin Levi, koja je o svemu napisala hit knjigu „Nothing serious", u kojoj je Karla predstavljena kao žena koja krade supruga glavne junakinje s „osmehom Terminatora". Karla je Rafaelu 2001. godine rodila sina Aurelijena, a posle toga su se rastali. Zavodljiva manekenka zabavljala se i s Mikom Džegerom, a njegova supruga priznala je da je ona bila povod za rastanak.

Karla, koja je još pre godinu dana tvrdila da ne podnosi monogamiju, sada mudro ćuti i smeška se, ne krijući prsten koji joj je poklonio Sarkozi.
(A. E.)

Izvor: Press
TAJNO SAM SE UDALA!

Emina Jahović: "Niko nije znao za moje i Mustafino venčanje, čak ni moja mama i sestra!"

Venčali se 13. januara u istanbulu... Emina i Mustafa

Pevačica Emina Jahović u nedelju se tajno udala za veliku tursku zvezdu Mustafu Sandala, posle tri i po godine ljubavne veze. Venčanje je organizovano u jednom hotelu u Istanbulu, u prisustvu četrdesetak članova porodice, a Emina priznaje da za njenu udaju nije znao niko, čak ni članovi porodice:

- Presrećna sam što sam se udala za Mustafu, koji je pravi čovek za mene. Burme su na našim rukama. Niko nije znao za naše venčanje, čak ni moja mama i sestra. Rekli smo im da dođu, ali ne i zbog čega, tako da su tek kada je počela ceremonija shvatili o čemu je reč - kaže Emina.

Za brojne prijatelje, mladi bračni par organizovaće žurku u maju ove godine, u Bodrumu, a na bračno putovanje krenuće tek pošto lepa Novopazarka završi obaveze u vezi s novim albumom.

- Nismo još odlučili gde ćemo na medeni mesec - govori presrećna pevačica, koja je prekjuče, u Mustafinoj i njenoj vili u Turskoj, proslavila i 26. rođendan.

Emina i Mustafa Sandal su ekskluzivna prava na fotografije sa venčanja prodali jednom turskom listu, a novac će pokloniti jednoj bolnici u Turskoj.

Intervju, LEPA BRENA
PORODIČNO

Lepa Brena :"Porodica mi je sve, i mir, i toplina, i beg od stresa, ali i moj najveći životni uspeh"

Živojinovići... Sin Stefan, mama i tetka Brena, prijateljica Olga, Brenin brat Faruk, bratanica Elena, sin Viktor i Bobin brat Čeda

Protekle božićne i novogodišnje praznike Lepa Brena provela je na način koji joj, kaže, najviše prija - u svom domu i u krugu porodice. Pred njom je godina velikog povratka na estradu i ne postoji bolji način na koji bi je započela od prazničnih dana u društvu sinova Stefana i Viktora, supruga Slobodana Bobe Živojinovića i svojih roditelja Ifete i Abida. Kako za Press kaže najveća svejugoslovenska folk zvezda, porodična okupljanja u domu Živojinovića nisu praznični izuzetak već - pravilo.

- Naša porodica ne okuplja se samo o praznicima, jer i Boba i ja imamo poseban odnos prema porodičnim vrednostima - kaže Brena, i dodaje: - Sam čin okupljanja porodice za trpezom je simbolični znak topline i dobrih odnosa koji vladaju u familiji.

n Imate i posebnu teoriju o važnosti porodice?

- Živimo u globalističkom sistemu, sve što nam se dešava postalo je globalno, tako da je porodica postala jedini kutak gde se čovek može skloniti i ušuškati u nešto što je samo njegovo, gde može naći mir i pobeći od svih stresova i trauma koje taj novi, globalistički život, sa sobom nosi.

Sa 15 godina sam naučila sve - da kuvam, krečim, lakiram vrata, heklam i vezem!

n Šta vam nedostaje da biste bili dobra domaćica?

- Počela sam da mesim i kuvam još sa 15 godina. Kao i u svim radničkim porodicama u to vreme, morala sam da znam sve - da kuvam, krečim, lakiram vrata, heklam, vezem... samo što još džempere nisam štrikala. Zato sam, kada sam zaradila prvi novac od pevanja, rekla sebi da ću se truditi da to nikada više u životu ne radim.

n Ne krijete da ne volite kecelju i varjaču?

- Nisam neka posebno dobra kuvarica jer nemam mnogo strpljenja. Nekako mi je gubljenje vremena da provedem po tri-četiri sata pored šporeta. Spremam samo ona jela koja se ne spremaju duže od 45 minuta - paste, salate i slične stvari. Uostalom, takvu hranu i volim, veliki sam ljubitelj kineske, francuske i italijanske kuhinje. Boba je mnogo bolji kuvar od mene. On ne samo da dobro kuva, nego i uživa u tome, pa je mnogo češće u kuhinji nego ja. Ima strpljenja i posebno dobro sprema jela od mesa. Pored njega i sinovi su naučili da kuvaju. Što se mene tiče, ja bih sve što se može naručila telefonom ili pozvala profesionalnog kuvara da spremi.

n Konačno, šta za vas predstavlja porodica?

- Volim kada se okupi kompletna porodica, kada su pored nas svi koje volimo. Roditelji, braća, sestre, deca... Tek kada za tim stolom neko zafali, shvatiš koliko ti nedostaje. To jedno prazno mesto je strašno, ume baš da zaboli. Bobin sin Filip je sada na studijama u Americi i zaista nam svima nedostaje. To je momenat kada sve znaš, kada ti je sve jasno, kada si kompletan čovek.
(A. S. I.)

PAPA ĆE ODLUČITI
Hoće li Toše Proeski postati novi svetac, odlučiće ovih dana papa Benedikt i Pravoslavna crkva

Kao što je "Kurir" već pisao, Vatikan će po svemu sudeći uskoro razmatrati mogućnost za kanonizaciju Tošeta Proeskog u sveca i pored toga što je bio pravoslavac! Sestre Majke Tereze u emisiji Vatikanske televizije izrazile su veliku želju da se pokojni pevač koji je tragično izgubio život - proglasi svecem!

Nakon otkrića iste televizije po kom je Proeski bio član humanitarnog udruženja "Majka Tereza", u javnosti se oglasilo sestrinstvo. Naime, Sestre Majke Tereze predstavile su samo deo humanitarnog rada i duboku religioznost najpopularnijeg balkanskog pevača. Tako da sada Vatikan putem svoje televizije koja se, podsećanja radi, emituje na preko četrdeset jezika šalje poruku javnosti da, iako je Toše pripadao Pravoslavnoj crkvi, to ništa ne menja u ostvarenju cilja. Ovo bi bio prvi put da papa Benedikt DžVI i Pravoslavna crkva zajedno pokrenu proces beatifikacije. Za očekivati je da odlukom dve crkve pevač anđeoskog glasa u skorije vreme ponese oreol. Inače, ovu inicijativu su prvi pokrenuli vernici Makedonske pravoslavne crkve, neposredno posle Tošetove sahrane, o čemu je "Kurir" blagovremeno pisao.

MITROPOLIT

Metodije: Toše Proeski može da bude svetac
- Nije neophodno da je onaj ko se proglašava svecem činio čuda, - rekao je američko-kanadski mitropolit MPC Metodije i naglasio:
- Mislim da je Toše Proeski svojom skromnošću, nesebičnošću i darežljivošću imao sve osobine svetog lica. Neko može da bude proglašen za sveca i zbog svoje pravednosti i čestitog života. Zbog svega što je uradio za života, Gospod ga sigurno neće zaboraviti - navodi mitropolit Metodije.
Makedonska pravoslavna crkva razmatra mogućnost da Tošeta Proeskog proglasi svecem, a izjava mitropolita ponovo je podgrejala nadanja Tošetovih brojnih obožavalaca u Makedoniji da mu se i na taj način oda priznanje.

Izvor: Kurir
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana
<< Prethodna strana
> Verzija za PC
counter