Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:51:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: He-Man  (Pročitano 5912 puta)
12. Maj 2007, 16:33:46
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
He-Man

He-Man ("Najmoćniji čovjek u svemiru") je junački izmišljeni lik u seriji igračaka zvanoj Gospodari svemira, kao i u raznoraznim srodnim proizvodima i medijima. Ime He-Man potiče od zastarjelog izraza sa značenjem mačo ili pravi muškarac. Najistaknutiji medij u kojem se pojavljuje He-Man jeste crtana serija He-Man i Gospodari svemira, koju je producirao studio Filmation. Sindikovana serija premijerno je prikazana 1983. godine i trajala je do 1985. godine, doživjevši ukupno 130 epizoda. U okviru serije, He-Man i njegovi prijatelji brane Eterniju i tajne dvorca Siva Lubanja od zlih Skeletorovih snaga. Godine 1990. seriju je naslijedila nova serija pod nazivom Nove avanture He-Mana, u kojoj je He-Man pozvan u svijet iz budućnosti Primus. Godine 2002, prerađena verzija originalne serije pod nazivom He-Man i Gospodari svemira prikazana je na Cartoon Network.

Izmišljena biografija

Kao i više dijelova priče Gospodara svemira, He-Manova biografija i porijeklo ponešto su se izmijenili u uzastopnim verzijama priče. U najranijoj seriji minijaturnih stripova izdanih zajedno sa originalnim igračkama, He-Man je putujući barbarin na Eterniji, svijetu koji se suočava sa posljedicama Velikog rata. U ovom ratu razorene su civilizacije koje su nekada vladale nad svim nižim bićima. Čarobnica dvorca Siva Lubanja, zvana Boginja u njenim ranim nastupima, predaje He-Manu posebne moći i oružja. He-Man počinje da brani tajne dvorca Siva Lubanja od zločinca Skeletora.

Početkom treće serije minijaturnih stripova scenarij se ponešto mijenja: He-Manov stvarni identitet je princ Adam, sin kralja Randora i kraljice Marlene, vladara Eternije. U ovoj verziji priče, Čarobnica dvorca Siva Lubanja obdaruje princa Adama moćima transformacije u He-Mana. S uzdignutim čarobnim mačem zvanim Mač moći, Adam izgovara sljedeće: "Sive Lubanje silom! Ja imam moć!". Ovo je preuzeto za seriju iz 2002. godine. Kućni ljubimac princa Adama je kukavički zeleni tigar zvani Straško. Kada se Adam pretvori u He-Mana, Straško postaje ogromni (i hrabri) oklopljeni zeleni tigar zvani Borbeni Mačak, ispunjen čarobnom moći iz He-Manovog mača. Borbeni Mačak također je jedan od He-Manovih prevoznih sredstava, kao i žestoki drug u borbi.

Adam je prijatelj prelijepe i tvrdoglave Teele, kapetana kraljevske straže i usvojene kćerke Adamovog mentora Duncana. Saznajemo da je Teela kćerka jedinica Čarobnice, te buduća nasljednica Sive Lubanje; ipak, Čarobnica ju je dala usvojiti još dok je bila beba, nakon što je preminuo Teelin otac. Duncan, nosilac titule Man-At-Arms je kraljevski inovator tehnologija i oružja. U mnogim epizodama Man-At-Arms se pojavljuje sa novim i fantastičnim oružjima koja pomažu He-Manu i njegovim prijateljima.

Dvorac Siva Lubanja, koji naliči ogromnoj lubanji, izvor je He-Manove moći. U dvorcu živi Čarobnica, koja komunicira sa He-Manom putem telepatije, i koja je obdarila princa Adama s njegovom moći transformacije. Čarobnica je također stvorila He-Manov oklop od rijetkog eternijskog minerala zvanog korodit, koji pojačava njegovu snagu.

Kako bi zaštitio svoju porodicu, He-Man čuva tajnu o svom duplom identitetu, koji je poznat samo Man-At-Armsu, Orku, Strašku/Borbenom Mačku, i Čarobnici; pojavom serije She-Ra: Princeza moći, u ovo se društvo uključuju Adora/She-Ra, Spirit/Swift Wind, Light Hope, Loo-Kee, Madame Razz, i Kowl. Originalna crtana serija ukazuje na to da zmaj Granamyr, kosmički sprovodilac Zodak, a u kasnijoj epizodi i kraljica Marlena također znaju o njegovoj tajni. He-Mana u njegovim borbama obično prate razni saveznici, kao što su Ram-Man, Stratos i Man-E-Faces.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7
Ehh kad se setim .....koliko sam imao tih igracaka ... Smile
Mastersi
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
drug nabavio 5 dvdova.....koliko je to samo naivno i decje snimano....ali opet,iz respekta sve cu pogledati Smile KAd sam cuo neke od zvukova samo....ah detinjstvo
bolje i to
nego glupi japanski crtani koji zaglupljuju decu
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7
drug nabavio 5 dvdova.....koliko je to samo naivno i decje snimano....ali opet,iz respekta sve cu pogledati Smile KAd sam cuo neke od zvukova samo....ah detinjstvo
bolje i to
 nego glupi japanski crtani koji zaglupljuju decu


Ejj aj kazimi da su na Engleskom i da zivis u Srbiji Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Safari 417.8
e kad se setim....nisam ni umeo da pricam "ja sam kimen,ja imam noć !!!!!!!!! " ....
najgotivni lik mi je ona machketina,himenov ljubimac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Meni se bljuje od same pomisli na taj film!!!
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7
Meni se bljuje od same pomisli na taj film!!!

U pitanju je serija crtaca  Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39826
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
lepa su to vremena bila  Smile

bolje i to nego glupi japanski crtani koji zaglupljuju decu
Smile Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

heman.jpg
(72.98 KB, 500x768)
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
na engleskom su i zivim u srbiji  Smile
macka se zvoe BAttle-cat u borbenom stanju,tj  Krindzer kad je obican tigric
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 375
Zastava Ниш
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG G3
E kada se samo setim, to je bio crtani a ne ovi sadasnji....

Da li neko mozda zna gde moze da se skine neka epizoda jos bi bilo bolje kada bi neko imao koplet  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:51:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.149 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.