Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:03:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Auto od 10 milijuna $  (Pročitano 2187 puta)
07. Maj 2007, 14:16:19
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Auto od 10 milijuna $


John Schneider i njegov narančasti Dodge Charger, nazvan General Lee

Stvarna vrijednost ovog automobila bila bi najviše 200 tisuća dolara, no zbog slavne prošlosti kupci su bili spremni platiti i nekoliko milijuna dolara. Naposljetku je prodan za gotovo deset milijunčića.

Što reći o automobilu koji je na nedavnoj dražbi postigao cijenu od vrtoglavih 9 milijuna, 900 tisuća i 500 dolara? Nije riječ o nekoj rijetkoj egzotici, već o Dodge Chargeru iz 1969. godine, koji je svjetsku slavu stekao ulogom u nekoć popularnoj televizijskoj seriji Dukes of Hazzard. Ovaj automobil bio je vlasništvo Johna Schneidera, koji ga je iznajmio Warner Brosu za potrebe snimanja serijala. Schneideru je očito ponestalo novca, pa je odlučio ponuditi legendarni narančasti automobil na eBayu.

Ubrzo je postalo jasno da ovo neće biti obično nadmetanje automobilskih entuzijasta, jer ponude su pljuštale sa svih strana. Štoviše, dražba je jedanput čak prekinuta, kako bi se s popisa uklonile lažne ponude. Nakon toga potencijalni kupci morali su proći detaljnu registraciju, kako bi se izbjeglo lažno "pumpanje" cijene.

General Lee postao je tako drugi najskuplji automobil ikada prodan na nekoj dražbi. Skuplji je bio samo raritetni Bugatti Type 41 Royal Sports Coupe iz daleke 1931. godine, koji je na dražbi u kući Christie's prije dva desetljeća prodan za 11 milijuna dolara.

"Čak ni u svijetu bogatih kolekcionara ovaj automobil teško može opravdati ovakvu cijenu", smatraju stručnjaci, koji su ovaj automobil procijenili na samo dvjestotinjak tisuća dolara.

Schneidera to vjerojatno ni najmanje ne zanima, jer uspio je skupiti popriličan iznos, koji planira utrošiti u produkciju svojeg novog filma Collier & Co., Hot Pursuit.

Izvor: NetPortal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung i8510 innov8
Skupo bato...  Smile

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Tattoo
Za te pare ja bi sebi kupio jedno malo ostrvo i još bi mi ostalo za zezanje. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ja imam problem za svako resenje!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3gs
kupio bi hektar bureka i jos bi mi ostalo za to ostrvo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ma ne valja to auto - troši puno goriva  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
General Lee ipak nije prodan za 9,9 milijuna

Kao što se moglo i očekivati, General Lee – Dodge Charger iz 1969, zvijezda popularnog serijala 'Dukes of Hazzard', ipak nije prodan za rekordnu svotu od gotovo 10 milijuna dolara

Rekordnu ponudu od 9.900.500 dolara putem eBayeve aukcije ponudio je anonimni korisnik servisa koji se krio iza pseudonima Fishbashr1.

Nakon pobjede spomenuti korisnik nije odgovarao na brojne upite mailovima, a potvrda da je transakcija propala mogla se iščitati iz komentara vlasnika General Leeja, koji je na Fishbashr1ovom profilu ostavio poruku – ovo je čovjek koji je licitirao za kupovinu General Leeja iz čiste zabave.

Tako General Lee ipak nije uspio oboriti rekord privatnog mlažnjaka koji je putem eBaya prodan za 5,9 milijuna dolara.

Schneider će ipak morati naći drugi način da financira svoj novi film ili će možda još koji put proći zavrzlamu s eBayovim neozbiljnim korisnicima.

Izvor: Tportal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
nije niko toliko lud
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung i8510 innov8
Hahahaha,zasu.... Smile Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Tattoo
Zajebavao ih sigurno neki klinac,a i nije realno da taj auto ode za tolike pare,10 miliona je nenormalna cifra za to američko sranje.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:03:26
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: milijuna Auto

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.