Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:16:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko bolje vozi?  (Pročitano 3063 puta)
29. Apr 2007, 10:46:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Ko bolje vozi?

Jedna od večnih rasprava, kad se o muškarcima i ženama priča, jeste o tome ko je bolji vozač. Mnogi će psovati žene vozače, smatrajući ih katastrofalno lošim, neki će ukazivati na statistike koje pokazuju da veću štetu lošom vožnjom ipak naprave muškarci, a istina ostaje zamagljena.

Američka i engleska istraživanja pokazuju da žene u saobraćaju naprave mnogo manju štetu nepravilno vozeći nego muškarci. U Engleskoj imaju i objašnjenje za to - žene su još u auto-školama znatno pažljivije i odgovornije, verovatno dobrim delom i zbog toga što dečaci od malih nogu od svojih očeva uče o automobilima pa su znatno ležerniji kad dođe vreme za zvaničnu obuku, dok većina žena počne da uči o vožnji tek u auto-školi. Još jedno objašnjenje ove statističke pojave jeste da se žene više nego muškarci boje dok voze, pa zato voze sporije i samim tim, i kad naprave štetu, ona bude manja.

Naše pak statistike (koje, naravno, govore o vozačima kod nas, ne u Americi ili Engleskoj) pokazuju da žene naprave nešto preko deset procenata više štete nego muškarci, a da je prosečna šteta koju žene vozači naprave preko 60 odsto (!) veća od one koju su uzrokovali muškarci. Kad se stvari tako gledaju, stvarno ispadne da su, barem kod nas, žene lošiji vozači.

Ukoliko bacite pogled oko sebe dok idete iole prometnijom ulicom (molimo vas samo da se u takvo razgledanje ne upuštate dok vozite ili dok prelazite ulicu!), nije retkost videti i muškarce i žene kako voze samo jednom rukom dok drugom pridržavaju mobilni telefon i naravno, dok razgovaraju, i nisu baš mnogo usredsređeni na vožnju. A nije nemoguće videti ni one kojima nijedna ruka nije na volanu, jer jednom drže mobilni a drugom gestikuliraju ili rade nešto treće, što nema nikakve veze s vožnjom. Mada, da ne ispadne da su mobilni telefoni glavni "krivci" za saobraćajne nesreće, statistike pokazuju da se najviše nesreća dogodi dok ljudi menjaju radio-stanice (da li je ispunjavanje muzičkih želja toliko bitno u trenucima dok ste odgovorni i za svoj život i za živote ostalih učesnika u saobraćaju i dok lako možete nepažnjom nekoga da ubijete?).

Na kraju, ko je gori vozač, žena ili muškarac? Smatramo da je ovakvo pitanje u suštini besmisleno - negde su, po statistikama, žene sklonije lošoj vožnji, negde muškarci, a svuda ima i dobrih vozača, i žena i muškaraca. Umesto ovog pitanja, bolje bi bilo upitati se kako popraviti vozačke sposobnosti (ponajpre odgovornost) svih koji sedaju za volan, bez obzira na njihov pol, jer se saobraćajne nesreće, ko god da ih uzrokuje, dešavaju zaista prečesto i odnose previše života. Šta znači previše života? I jedan jedini je previše.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


...ko ovde ne poludi, taj nije normalan...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3348
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Samsung SGH-E730
Kako prepoznati automobil koji vozi zena, a koji muskarac?
-ako je iscukan sa svih strana vozi ga zena, a ako je jednom "ljudski" udaren vozi ga muskarac...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung i8510 innov8
Hehehe...Zene su generalno ne sigurniji vozachi,mislim plashe se da stisnu gas itd...Mada svaka cghast izuzecima,znam nekoliko zena koje stvarno extra voze!Primetio sam po BG-u,sve vishe mladih devojaka vozi kola...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


for love i sold my soul

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Panasonic 
s obzirom da ja volim brzu voznju i da tako i vozim bojim se za sigurnost ostali.....
posebno onih iza mene  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
u mojoj porodici mama,tetka,djevojka su savrseni vozaci,mnogi muskarci bi se postidili njih.ako mislimo stvar generalizirati zene su oprezniji vozaci,stalozeniji,mirniji,dok muskarcima treba onaj prelazni period " privikavanja" na automobil kao potrebu a predmet lijecenja kompleksa,kad to prodju onda se mogu nazvati vozacima!u sustini,zeni automobil sluzi striktno za potrebu prevoza,pa i nisu toliko odane njemu kao muskarci
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Tattoo
To pitanje je veoma diskutabilno,ja sam naletao na BG ulicama na razne kamikaze i ženskog i muškog roda,ali mi se čini da su muškarci,generalno gledano lošiji vozači.

Žene,koje su lošiji vozači u saobraćaju su mnogo manje rizične od muškaraca zato što su svesne toga da su loši vozači i voze obazrivo,polako,što zna da nervira i da zaguši saobraćaj,ali nije mnogo rizično..
Muškarci koji loše voze,nikad ne bi priznali ni sebi ni drugima da su loši vozači,ima mnogo miškaraca koji voze bezobrazno a veze nemaju sa vožnjom,žene to ne rade,sem one koje dobro voze.

Sve u svemu,žene su manje rizične u saobraćaju,a samim tim i manje loši vozači.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 627
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
SonyEricsson K - 700i
u mojoj porodici mama,tetka,djevojka su savrseni vozaci,mnogi muskarci bi se postidili njih.ako mislimo stvar generalizirati zene su oprezniji vozaci,stalozeniji,mirniji,dok muskarcima treba onaj prelazni period " privikavanja" na automobil kao potrebu a predmet lijecenja kompleksa,kad to prodju onda se mogu nazvati vozacima!u sustini,zeni automobil sluzi striktno za potrebu prevoza,pa i nisu toliko odane njemu kao muskarci

Tacno!  Smile
sto puta mi je proklizala ruka na volanu jer sam jednom rukom motao i luda sreca me uvek izvlacila i jos uvek motam jednom rukom!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Američka i engleska istraživanja pokazuju da žene u saobraćaju naprave mnogo manju štetu nepravilno vozeći nego muškarci

I prave mnogo vece kolone iza sebe. A najveci problem im je parkiranje, velika vecina njih kad treba da parkira auto, narochito u rikverc, to izgleda kao da neko parkira shleper s prikolicom. Traje li traje i ne retko chak i ne uspe.
Vecina zhena vozacha su loshi i kilavi, ali kad zhensko ume da vozi onda je to zaista dobar vozach. Kod njih jednostavno nema sredine, ili su extremno ochajni vozachi ili su extremno dobri vozachi.
Mnogo veci problem su ovi sa tablicama RU, SM, PA, ZR (bez obzira na pol). Od njih i tenkovi bezhe u saobracaju.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
LG 4X HD
Zavisi shta se podrazumeva pod "boljim vozachem" Ako se gleda samo upravljanje kolima,tj. veshtina voznje sigurno su mushkarci bolji vozachi dok su zene savesnije.U napravljenu shtetu ne znam da li su rachunali i shtetu napravljenu na sopstvenom vozilu?Jer su zene sklone da prave shtetu upravu tu,na svojim kolima..pri parkiranju,unishtavanjem menjacha i kvachila,ne odrzavanjem automobila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1252
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson z1010
Citat
Američka i engleska istraživanja pokazuju da žene u saobraćaju naprave mnogo manju štetu nepravilno vozeći nego muškarci

I prave mnogo vece kolone iza sebe. A najveci problem im je parkiranje, velika vecina njih kad treba da parkira auto, narochito u rikverc, to izgleda kao da neko parkira shleper s prikolicom. Traje li traje i ne retko chak i ne uspe.
Vecina zhena vozacha su loshi i kilavi, ali kad zhensko ume da vozi onda je to zaista dobar vozach. Kod njih jednostavno nema sredine, ili su extremno ochajni vozachi ili su extremno dobri vozachi.
Mnogo veci problem su ovi sa tablicama RU, SM, PA, ZR (bez obzira na pol). Od njih i tenkovi bezhe u saobracaju.  Smile

 Smile

ma da,  ajte molim vas,

prvo
žene voze jednako dobro(loše) kao i muškarci  više sam puta video idiota kako ne zna da se parkira pa raspizdi nešto nego ženu koja se sporo parkira pa "kilavi".

drugo
vožnja se uči vremenom i niko se nije rodio naučen

treće
@twice
molim vas da uzmete u obzir da PA tablice idu do vršca, beograda smedreva, zrenjanina i tu ima jedno 50 sela gde ljudi u 50% slučajeva nisu izašli iz to g sela pa kad ih muka natera u bg onda se istraumiraju zbog idiota kojima bi trebalo oduzeti dozvolu.
Ja lično vozim po bg stalno i kad bi neko malo edukovao ljude kako se vozi u velikom gradu i u gužvi u bg ne bi bilo gužve jer nema dovoljno vozila za onoliku gužvu.



četvrto
Najgori vozači su muškarci koji misle da su žene loši vozači
IP sačuvana
social share
Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Zoran Djindjic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:16:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.