Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:00:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Priča o vojniku  (Pročitano 1311 puta)
27. Apr 2007, 07:16:55
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Priča o vojniku

Žanr: ratni
Trajanje: 100 min.
Premisa: L' Etoile du soldat (2006)
Zemlja porekla: Francuska, Nemačka, Avganistan

Glavne uloge:   
Saša Burdo (Sacha Bourdo), Patrik Šovel (Patrick Chauvel), Mohamad Amin (Mohammad Amin), Ahmad Šah Alefsurat (Ahmad Shah Alefsourat), Gol-Gotaj (Gol-Ghotai), Deni Manoen (Denis Manohin)

Scenario:   
Rim Turki (Rim Turkhi), Kristof de Ponfiji (Christophe de Ponfilly)

Režija:   
Kristof de Ponfiji (Christophe de Ponfilly)



SINOPSIS

Francuski novinar Vargas saznaje za terorističke napade na Ameriku za vreme svog boravka u Avganistanu. Priseća se 1984. i grupe vojnika pod komandom izraelskog Mosada, organizacije čuvene po svojoj borbi protiv talibana. Tada se razvilo neobično prijateljstvo između jednog Rusa, Francuza i Avganistanca. Film je adaptacija istinitih događaja koje je doživeo sam reditelj Kristof de Ponfiji.

REČ REDITELJA

Iza kulisa tzv. islamskog terorizma, koji je, kako izgleda, sada trajna pretnja kao što su vukovi maloj deci, stoji Avganistan. Otkrio sam Avganistan 1981. godine. To je zemlja koju sam mnogo puta prepešačio i gde sam snimio mnoge svoje dokumentarne filmove. U njoj sam pronašao mnoge skrivene istine.

Za vreme jednog od mojih nelegalnih boravaka tamo 1984. godine, Masud je oslobodio mladog sovjetskog vojnika koji je želeo da ode na zapad. Sa svojim tadašnjim partnerom prošao sam opasno putovanje kroz Hindukuš pre nego što smo ga doveli do Pakistana. Nažalost, u Pešavaru, vođe Masudove političke partije se nisu složile s puštanjem vojnika. Zarobili su našeg ruskog prijatelja. Nekoliko meseci kasnije su ga i ubili. Malo ljudi se zanimalo za ovu priču u zapadnim zemljama. Medijsko ludilo koje je pratilo terorističke napade od 11. septembra i opsesija terorizmom produbili su moju želju da snimim ovaj film.

Posle 11. septembra, mnogo je gluposti rečeno o Avganistanu. Za vreme talibanske ere Avganistanci su opisivani kao opasni fanatici, dok su ranije bili naopako portretisani kao nasilni feudalni ratnici neznalice. Ta praznina između realnosti i medijske reprezentacije znatno se proširila.

Hteo sam da elaboriram ovu prazninu u filmu i da iskoristim svoja iskustva. Razlog zbog koga sam izabrao fikciju, a ne dokumentarni žanr je to što kroz fikciju možete stvoriti prošlost - naročito sovjetsku svakodnevicu tokom osamdesetih, avganistanski način života u to isto vreme i medijsko ludilo nakon 2001. Samo kroz fikciju možete pomešati tako različite svetove kroz likove kojima ste prišli veoma blizu. Samo kroz fikciju možete iskombinovati nekoliko žanrova u jednom filmu.

Premijera: 26. april 2007. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:00:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.