Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:06:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Asteriks i vikinzi  (Pročitano 2196 puta)
16. Apr 2007, 10:10:20
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Asteriks i vikinzi

Žanr: animirani, komedija, avantura
Trajanje: 78 min.
Originalni naziv: Asterix et les Vikings (2006)
Zemlja porekla: Francuska, Danska

Glavne uloge (glasovi):   

Rože Karel (Roger Carel), Loran Deč (Lorant Deutch), Sara Forestije (Sara Forestier), Žak Franc (Jacques Frantz), Pjer Palmad (Pierre Palmade)

Scenario:   
Rene Gošini (Rene Goschiny) - pisac stripa, Alber Uderco (Albert Uderzo) - pisac stripa, Stefan Fjeldmark (Stefan Fjeldmark), Žan-Lik Gozan (Jean-Luc Goossens)

Režija:   
Stefan Fjeldmark (Stefan Fjeldmark), Žesper Mole (Jesper Moller)



SINOPSIS

Veliko događanje u našem omiljenom selu u Galiji: Kukavitoriks, poglavičin nećak, tek što je došao iz Parisiuma! Asteriksu i Obeliksu dodeljen je nemoguć zadatak: da od njega naprave pravog muškarca. Ispod arogantnog izgleda, dečak iz velikog grada je samo preplašeno pile. Uprkos treninzima, on malo čini da se promeni.

Istovremeno, vikinzi su se iskrcali u Galiju, odlučni da nađu šampiona u strahu, koji će ih, kako im je obećano, naučiti da lete, jer, navodno, "strah daje krila". Nevolja udara kada vikinzi kidnapuju Kukavitoriksa. Asteriks i Obeliks moraju da ga nađu po svaku cenu. Dok oni idu za njim sve do zaleđenog severa, njihov mladi pulen, nalazeći se, ne svojom voljom, u centru užasne spletke, upoznaje divnu i neustrašivu Abu i otkriva da ljubav može da te udari kao šamar.

O FILMU

U ovom novom dostignuću animacije omiljeni mali Gal - Asteriks, trijumfalno se vraća na bioskopsko platno u priči koja nas vodi sve do velikog zaleđenog severa, upoznajući nas s gradskim dečakom iz galsko-rimskog Pariza koji nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Kombinujući prepoznatljiv duh koji je postao zaštitni znak svetski poznatog stripa s poslednjom rečju tehnike animacije, "Asteriks i vikinzi" stvaraju smešan, osvežavajući i nežan svet. Pomislio bi čovek da su svi iz ekipe pili magični napitak.

Sećajući se rađanja Asteriksa, Uderco priznaje: "S Reneom Gošinijem često smo imali običaj da kažemo: 'S obzirom na to da posao nije mnogo plaćen, možemo makar da se zabavljamo radeći ga!' Tako smo odlučili da ubacimo više humora nego što je to bila praksa u to vreme u stripovima. Nismo to nameravali, ali to je način na koji smo došli do inventivnih priča koje mogu biti čitane na dva nivoa, kako bi deca mogla da uživaju isto koliko i njihovi roditelji. Uradili smo to i ne shvatajući. U stvari, nakon što sam izgradio Asteriksov lik, trebalo mi je tri meseca da se pojavi u pilot broju - to je mesto na kom je prvi put predstavljen. Radili smo kao pomahnitali ne bismo li došli do ideje da glavna tema budu Gali, ali nam nije trebalo više od 15 minuta da postavimo temelje za sagu i sve likove."

Ostalo je istorija. Nekoliko decenija kasnije, Asteriksova popularnost bila je veća no ikad, opirući se pomodnim uticajima istom snagom kojom se opire i rimskoj invaziji, oduševljavajući svaku novu generaciju čitalaca koja otkriva duh i avanture našeg prijatelja Gala. Alber Uderco objašnjava: "Upravo zato, ideja o novom animiranom filmu zasnovanom na Asteriksovim avanturama nije ništa neobično. Postoji već sedam adaptacija stripa. Neke su manje, a neke više uspešne. Međutim, kad sam se sreo s ljudima iz studija koji su predložili da radimo 'Asteriksa i vikinge', njihov entuzijazam je bio zarazan i ja sam pristao. Tačno su znali šta želim. U prethodnim filmovima imao sam osećaj da likovi nisu u svojim ulogama: bilo je puno pokreta, ali ne i prave glume. Ovog puta su uspeli da učine da likovi glume kao živi ljudi."

Veliki događaj za film je to što je prvu pesmu u odjavnoj špici - "Let Your Hart Decide", pevala Selin Dion. U engleskoj verziji filma glasove su pozajmili glumci kao što su: Pol Đamati (Paul Giamiatti) - Asteriks, Bred Geret (Brad Garrett) - Obeliks, Evan Rejčel Vud (Evan Rachel Wood) - Aba, Šon Ostin (Sean Austin) - Kukavitoriks.

Premijera: 5. april 2007. godine u Akademiji 28

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Safari 417.8
pogledao sam film i odusevio sam se.sve je super : prica,radnja,animacija (vidi se da je komp umesao prste)...stvarno sve pohvale  Smile
preporucujem svima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Somewhere around nothing!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11442
Zastava Herceg-Novi
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple Iphone 5s
I agree
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
ovo treba pogledati  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


arogantan sam i uglavnom bezobrazan

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1172
Zastava doboj republika srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson D750
svaki film te tematike je odličan
IP sačuvana
social share
partizan u srcu, zvezda ciganima ali čergašima.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6

Pogledo sam i veoma se razocaro. :cry:Ubedljivo najslabiji nastavak,steta.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:06:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.