Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: platonova argumentacija protiv pisaonog govora u Fedru  (Pročitano 4666 puta)
14. Apr 2007, 01:01:50
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
platonova argumentacija protiv pisanog govora u Fedru
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Stvarno je jako zanimljivo u Fedru, kako buni Platon protiv Sokratu, kao inace u patrijahalnu drstvu uvek ima pravo. U Fedru dijalozi desavaju u prirodu , sto znaci, je..es Sokrat zasto nisi otisao i popio si smrt, zbog tvog veleiki mrznju prema sofizmu. Pa i ti si bio sofista. Mislim to je sadrzaj podsvesnu mrznju od Platona prema Sokratu. A iz tog naponu generise, inidicira ljubav, Eros:) Dosta lepo je dinamika, al po mene ipak o tome je rec da sofizmi(govor)u kojom odnosu su sa realitetom? Pltaon vec onda je probao sto ni danas nije moguce, lakse sto on je hteo transklaniralno postici ili sa narkoticama. MIslim zeleo je posedjivati, realnost, i bas Eros kao srzu. Al inplicitno je unutra u Fedru da ostavi njega da zivi i da zadovolji svoje nuzde, i komunikativno i sexualno i svakako. Zato kazem da ni u grckoj nije postojao cista kalogatija, i ako su secali su na to, i znali su da je moguce, al nekako nikad ne stigne do toga(esteticno tragikomedija je).
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Naravno izmedju Sokrat i Jesus ima paralelnost. Samo Skokrat nije bilo ni cinican ni skeptican, pre toga kad morao je popiti otrov, onda to je kazao da ne zna kojima je bolje oni koji ostaju ili njenu ko otidje, to samo Bog zna. Dokle Jesus znao je da je super sto ce umrati i vaskrsiti, i kroz toga svi cemo imati... Sokrat sa svojom recenicom implicitom i to je kazao da svi imamao vec nesto sto znao je da ne poznaje, zivot. Zato je bitan ovaj... tackice, jer to samo znaci nase volje prema lep zivot, zivljajuca. A sta je zivot o tome nijedan nije postavio savrseno ni pitanja ni odgovr. Sto su radili skoro je bilo dogmatizam, i u njihovu vreme i sad. A to bas zato je tako, jer ziveli su lineralnoj stvarnosti, pisali su njihovi reci , a tog nacina kodiranja zovemo lineralnoj. A danas na netu je nelinearnoj je kodiranje , ima i sisate zenin reklama pored mog espozeja o Jesusu i Sokratu, a i mogu menjati na svoju spisuitd.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Bitan ucesnik je Gorgija, koji je predstavnik sofista. On je ocarao Atinjanine svojim besednistvom. On je tu umetnost preneo sa Sicilije, u Atinu. Tu je naisla na odobravanje, jer su Atinjani bili pravdasi, i jer su sofisti vec prokrcili put.

Gorgija- dijalog, Platonov, u kome Sokrat postavlja kao antipod filozofiju, kao izvor pravog blagostanja.


~Opsirna tema... (mrzi me da kucam, a bolje je da vidis, kako to veliki helenist radi)  Smile
Uzmi iz bilo koje biblioteke, ako nemas, "Istorija helenske knjizevnosti" Milos Djuric
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Ja sam pisao Platonov podsvesnu emocije. Da stvarno tako su svatili sofiste kao protivniku filozofima, i Gorgias je bio taj ko je  sa tom bio faca da pro i kontra mogao o `svoju` istino ubedjivati ostali za novac, i bio je bogat. A u Phaidros-u bas je o tome rec da pisanog govor, kao sto je linearan govor, kako protivice sa prelinearnom kao sto retoriku sto rade sofiste, a bili su u prirodu ne u Atenu itd. sto su bitne elementi.Biblija je knjiga , tako je linearan, ne poznajemo iz price nase dede, kao sto u indiju jos jako puno samo u pricljivom formu postoji hindisticka vera. Animizam samo je prelinearno  postoj.Saman ne citira iz bilo koljeg knjigu.i A ti Euridicat, mozes postlinearnog ubacoti o Gorgiasu fazon, sto je fin stvar Smile .Intertextualnost je postlinearno, al mozemo menjati vec texova, Derrida na to je drkao. A ti i ja mozemo lepo popricati kako to Rorty predlozi, ili traziti konsenza kao Habermas.A ti moras puno znati o linearnoscu,ili prelinearnoscu kome je heros Homeros Smile Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Sto sam starija,  sofizam mi pocinje delovati sve prihvatljivije.. 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
I ja bi zaradio u pic.. mat.. jako rado, ne daju mi Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Platon ti ne da, ili neki kapitalisti znanja?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Platon jos hoce, samo kapitaliste nisu zainteresirane o Platonu ako je u pitanju gradjenja, unistavati ne volim, srecno ni nisam za to izabran.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pusti ti njih, imas blagoslov od velikoga Platona.     Smile  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.