Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:18:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deset Bozjih Zapovesti  (Pročitano 26674 puta)
14. Apr 2003, 15:24:28
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Razni ljudi, cak i oni kojima do religije nije mnogo stalo, spominju da smatraju da treba postovati Deset Bozjih Zapovsti.

Cinjenica je da, kada bi se samo dve Zapovesti Bozje postovale, svet bi bio potpuno drukciji nego sto je danas. Recimo, ne bi bilo kradje i lazi, a to bi vec izmenilo svet iz korena.

Da li znate koje su to Zapovesti, koliko ih znate? Ovo pitanje nije namenjeno tome da neko ispadne glup, a neko pametan, nego da rasclanimo u nasoj svesti pojam Deset Zapovesti.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
- Nemoj imati drugih bogova osim mene.
- Ne pravi sebi lika klesanog, niti kakve slike, od icega sto  je na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Nemoj im se klanjati, niti im sluziti, jer sam ja Bog tvoj, Bog revnitelj, koji kaznjavam grehe otaca na sinovima do treceg i cetvrtog pokolenja, onima koji me mrze. A izlivam milost na hiljadama onima koji me vole i ispunjavaju zapovesti moje.
- Ne pominji uzalud ime gospoda Boga svoga, jer nece se opravdati pred Gospodom ko pomene njegovo ime uzalud.
- Ne zaboravi dan odmora da ga svetkujes. Sest dana radi i zavrsi sve poslove svoje, a sedmi dan posveti Gospodu Bogu tvome. Tada nemoj raditi nikakav posao, ni ti, ni sin tvoj, ni kci tvoja, ni sluga tvoj, ni sluskinja tvoja, ni stoka tvoja, ni stranac u domu tvome. Jer je i Gospod za sest dana stvorio nebo i zemlju, more i sve sto je u njima, a u sedmi dan je pocinio. Zato je Gospod blagoslovio dan odmora i posvetio ga.
- Postuj oca svoga i majku svoju da dugo pozivis na zemlji, koju ti je dao Gospod Bog tvoj.
- Ne ubij!
- Ne cini preljubu!
- Ne ukradi!
- Ne svedoci lazno na bliznjega svohga!
- Ne pozeli kucu bliznjega svoga, ne pozeli zenu bliznjega svoga, ni slugu njegovu, ni sluskinju njegovu, ni vola njegovoga, ni magarca njegovog, niti ista od bliznjega svoga.

I uz ovo jedna mala napomena. U religiju koja god da je verujem, postujem sve religije ali crkvu ne mogu i mislim da nikada i necu moci da postujem. Deset zapovesti smatram da treba postovati mada, cesto kao i mnogi zaboravim na njih. I slazem se sa Imenom mojim da bi svet bio mnogo bolji kad bi se postovale makar i dve zapovesti (mislim cak i jedna)!
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Ni ja ne postujem crkvu, niti mogu. Postujem Zapovesti, naravno, a crkvu kao instituciju ne mogu! Jer ona ne postuje nijednu od tih Zapovesti. Smile
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
Mislim da ste malo preostri sto se tice Crkve i ne verujem da je dovolno da se postuje samo jedan ili dva Bozija zakona, Od toga vise postuju cak i najgori zlocinci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Citat: cbbj
Ni ja ne postujem crkvu, niti mogu.  Smile


SRAM TE BILO U POTUNOSTI !!!!  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
@Kone

Mislim da nismo preostri prema crkvi pogotovo ne pravoslavnoj i to kod nas tj u Srbiji!
Da li se svi secate invazije krstenja 90-tih godina kad su popovi se nakrali para o kojima mi mozemo samo da sanjamo! Oni prvi ne postuju Bozije zapovesti (cast izuzecima kojih je jako malo!)

@drdrksa

Navedi samo jedan ali stvarno vredan razlog za verovanje u crkvu!
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Eto kad neće drdrksa ja ću preuzeti ulogu "crkvobranitelja".

Zašto trebamo vjerovati u crkvu? NE trebamo. Trebamo vjerovati crkvi. Lako je reći da se svećenici  ne drže 10 Božjih zapovjedi, ali teško je prznati da nema svećenika (odnosno da ih nije bilo) tko bi od nas znao tih 10 Božjih zapovjedi. Osim ako netko nijeimao tu čast vidjeti gorući grm kao Mojsije. Uostalom nisu samo svećenici Crkva nego smo Crkva svi mi vjerujući. To što svećenik nosi mantiju ili kolar ne stavlja pred njega veće zahtjeve nego pred bilo koga od nas. Uostalom kako se često kaže:"I svećenik je samo čovjek."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Citat: SAnja
@Kone

Mislim da nismo preostri prema crkvi pogotovo ne pravoslavnoj i to kod nas tj u Srbiji!
Da li se svi secate invazije krstenja 90-tih godina kad su popovi se nakrali para o kojima mi mozemo samo da sanjamo! Oni prvi ne postuju Bozije zapovesti (cast izuzecima kojih je jako malo!


Tacno je to i ne samo krstenje nego i sahrane bez odredjene kolicine novca svesteno lice nije htelo da odrzi opelo i ostale obrede .. ovo sam
licno iskusio u okolini Kragujevca gde imam nesto dalje rodbine ...
Ali nikako to nisam smatrao stavom SPC .. vec nedelom 1 pojedinca ...
Osim prve Bozije zapovesti smatram da su ostale u domenu domaceg
obrazovanja i kulture .. nisam vernik (ni ateista kako to svet izmisli) ...
ali sam veci vernik od mnogih koji se time javno hvale ... vera je ono sto
imas u dusi  a ne ono sto nosis oko vrata .. pa sto je veci krst to si veci
vernik .. Postujem sve religije i mislim da nijednoj necu pripadati .. ali cu
zato uvek biti covek .. dobar drug .. suprug .. komsija .. itd ...
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Ne slazem se s tim da i najveci zlocinci postuju dve bozje zapovesti. Oni ne postuju nijednu. Niko ne postuje sve. A crkva je jedna organizacija koja je organizacija kao sto je neka firma ili fabrika........ Nista drugacija.

A bozjih zapovesti se trreba drzati koliko god je u nasoj moci. to ce biti dovoljno.
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
Citat: cbbj
Ni ja ne postujem crkvu, niti mogu. Postujem Zapovesti, naravno, a crkvu kao instituciju ne mogu! Jer ona ne postuje nijednu od tih Zapovesti. Smile


Covek je Crkva ... Nije nasa vera u svestenike i episkope , nego u Gospoda ... e , zato ne treba gledati trn u oku brata svog , a ne videti balvan u sopstvenom ...
IP sačuvana
social share
--samuraj srednjeg reda--
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:18:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.