Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:08:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Denis & Denis  (Pročitano 4772 puta)
17. Mar 2007, 12:19:45
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Denis & Denis

Marina Perazić i Davor Tolja osnovali su 1982 godine grupu Denis & Denis. Prvi album "Čuvaj se!" objavljen je 1984 godine u produkciji Andreja Baše i Davora Tolje i snimljen je u studiju "AB" u Rijeci. Na albumu su pomogli Massimo Savić (gitare), Zoran Prodanović Prlja (prateći vokali) i Edi Kraljić (prateći vokali). Lp je izabran za album godine a na albumu pored mega hitova "Program tvog kompjutera" i "Tek je sedam sati" izdvojio bih pesme "Čuvaj se", "Dio refrena" i "Telefon".
Mini LP "Ja sam lažljiva" objavljen je 1985 godine u produkciji Andreja Baše i Davora Tolje i snimljen je isto u studiju "AB" u Rijeci. Pored hitova "Ja sam lažljiva" i "Voli me ovu noć" na albumu su se našla dva demo snimka pesama "Soba 23" i "Noć" iz 1982 godine. Na albumu su pomogli Elvis Stanić (gitare), Joško Serdarević (udaraljke), Edi Kraljić (prateći vokali) i Andrej Baša (prateći vokali). Na kasetnom izdanju ovog albuma dodate su još dve pesme sa demo materijala iz 1983 godine "Gluhi telefoni" i "Mala noćna zadovoljstva". Te godine Marina Perazić izabrana je pevačicom godine kao i spot "Ja sam lažljiva".
Na MESAMU 1986 godine izveli su kompoziciju "Oaza snova" posle koga je Marina napustila grupu i posvetila se solo karijeri. Davor Tolja i Edi Kraljić su nastavili zajedno sa radom i 1988 godine objavili album "Budi tu" u produkciji Davora Tolje i Elvisa Stanića koje je snimljen u studiju "AB" u Rijeci. Na albumu su svirali Elvis Stanić (gitare, klavijature), Denis Razumović (saksofon), Andrej Baša (klavir, prateći vokali), Jozefina Kresojević i Laura Seršić (prateći vokali). Pored pesama "Bengalski tigar" i "Bio sam dijete" našla se i pesma koju je napisao Bora Djordjević "Inspiracija".
Ubrzo zatim grupa je prestala sa radom i Davor Tolja je snimio solo album 1989 godine "Stari mačak". Na
albumu je svirao Elvis Stanić (gitare, klavijature). Album je producirao Davor Tolja i snimljen je u Riječkom studiju "AB".
Marina Perazić je u produkciji Mata Došena 1987 snimila svoj solo debi album "Marina". Album je snimljen u "JM" studiju u Zagrebu tokom maja i juna 1987 godine. Na albumu su svirali "MKG Band", Hrvoje Grčević (bass gitara), Branko Bogunovič i Vedran Božić (gitare), Ozren Depolo (saksofon) i Mato Došen (klavijature). Najveći hit sa albuma bila je pesma "Kolačiči" a izdvojio bi još kompozicije "Maline i kupine" i "U ritmu me okreni".
Posle desetogodišnje pauze 1998 godine Marina je objavila album "Ista kao more" koji je producirao Voja Aralica. Na albumu su se našle kompozicije Davora Tolje, Kikija Lesandrića, Bate Kostića i Damira Urbana. Pored pesama "Južni ritam" i "Samo za jedan dan" našla se obrada "Budi isti kao more" od Indexa.

Diskografija

Singlovi:
Program tvog kompjutera/Noć 1984

Albumi:
Čuvaj se! 1984
Ja sam lažljiva (Mini Lp) 1985
Budi tu 1988
Program tvog kompjutera (Kompilacija) 1995

Marina Perazić solo
Marina 1987
Ista kao more 1998

Davor Tolja solo
Singl:
Sretan Božić i Nova Godina 1993

Album:
Stari mačak 1989

Izvor: BalkanUK
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:08:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.