Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:21:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: VideoSex  (Pročitano 1915 puta)
17. Mar 2007, 12:09:41
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
VideoSex

Grupu VideoSex osnovali su Matjaž Kosi (klavijature), Janez Križaj (bas), Iztok Turk (bubnjevi) i Anja Rupel (vokal) 1983 godine. Prvi veliki nastup održali su na manifestaciji Novi Rock na Ljubljanskim Križankama. Krajem godine objavili su i prvi singl "Moja mama" i "Kako bih volio da si tu" u sopstvenoj produkciji. Početkom 1984 godine usledio je i prvenac "Videosex 84" koji je snimljen u Studiju "Top Ten". Sve tekstove i aranžmane uradili su sami osim pesme "Videosex" koju je napisao Kavric Balant. U pesmama "1001 noć" i "Neonska reklama" sintisajzer je odsvirala Nina Sever. Pored mega hita "Detektivska priča" sa albuma bih izdvojio pesme "Ana" i "Moja mama". Ubrzo zatim grupu je napustio Matjaž Kosi i Nina Sever je postala stalan član grupe. U toj postavi 1985-e godine objavili su i drugi album "Lacrimae Christi". Album je snimljen u studiju "Top ten" a sve tekstove, muziku i arnžmane su sami uradili. Pored Karoline Mihe na albumu specijalni gost bio je Laza Ristovski. Sa albuma bih izdvojio pored hita "Tko je zgazio gospođu Mjesec" pesme "Sivi dan" i "Stakleno nebo". U toku sledeće godine grupu je napustila Nina Sever a na njeno mesto je došao Goran Lisica. U novoj postavi 1987 godine snimili su Mini Lp "Svet je zopet mlad" koji je snimljen u studiju "Tivoli" u Ljubljani novembra 1986-e godine. Produkciju, aranžmane i muziku su sami uradili. Na albumu su gostovali: Dadi Kašnar, Andrija Pušić, Hawlinas, Aleš i Franči Puhar i Boris Romih. Sa albuma bih izdvojio pesme "Vozu me vlak v daljave" i "Zemlja pleše". Poslednji album "Ljubi in sovraži" objavili su 1992 godine. Produkciju su sami uradili kao i sve aranžmane i na albumu su svirali svi stalni članovi grupe. Sa albuma bih izdvojio pesme " Ljubi in sovraži" i "Smrt mladega pilota". Posle raspada grupe 1992 godine Anja Rupel je nastavila solo karijeru i objavila singl "Lep je dan" 1995, i albume "Odpri oči" 1995, "Življenje je kot igra" 1996, "Ne ustavi mi nihče" 2000, "Razprodano (Kolekcija) 2002 i "Vse "2004". 1997 godine Dallas je objavio Cd kompilaciju "Arhiv" na kojoj se nalaze kompletna prva tri albuma i neobjavljeni snimci.

Diskografija

Singl:
Moja mama/Kako bih volio da si tu (RTV Ljubljana 1983)

Album:
Videosex 84 (RTV Ljubljana 1984)
Lacrimae Christi (RTV Ljubljana 1985)
Svet je zopet mlad (Helidon 1987 Mini Lp)
Ljubi in sovraži (Dallas 1992)
Arhiv (Dallas 1997 kompilacija)

Izvor: BalkanUK
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:21:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.