Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:57:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dara Džokić  (Pročitano 7771 puta)
15. Mar 2007, 12:58:03
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 168
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Dara Džokić je rodjena u Beogradu 20. decembra 1955. godine

Studirala je na FDU. Srecno je udata za Bogdana Tirnanica, novinara, s njim ima cerku Jovanu apsolvent je na Filmskoj akademiji, na odseku za filmsku i TV produkciju.

glumila je u filmovima

1.   Promeni me (2007) (post-production)
2.   "M(j)esoviti brak" .... Snjezana, Vojinova zena (1 episode, 2006)
    - Episode dated 6 May 2006 (2006) TV Episode .... Snjezana, Vojinova zena
3.   Mathilde (2004)
4.   Skoro sasvim obicna prica (2003) .... Irenina majka
5.   "M(j)esoviti brak" (2003) TV Series .... Snjezana, Vojinova zena
6.   Novogodisnje vencanje (2002) (TV)
7.   "Nasa mala redakcija" (2002) TV Series .... Mila
8.   "Metla bez drske 5" (2001) TV Series .... Miroslava
9.   "Porodicno blago" (1998) TV Series .... Marijana Simovic ... sudija
10.   Povratak lopova (1998)
11.   Knedle sa sljivama (1992) (TV)
12.   "Policajac sa Petlovog Brda" (1992) (mini) TV Series
13.   "Volim i ja nerandze... no trpim" (1992) TV Series .... Solumija
14.   Cubok (1990)
15.   Dugi zivot bracnog para Kos (1990) (TV) .... Doktorka Milka Smiljanic
16.   "U ime zakona" (1990) TV Series
17.   Sveti Georgije ubiva azdahu (1989) (TV) .... Katarina
18.   Azra (1988) .... Azra
19.   "Covek u srebrnoj jakni" (1987) (mini) TV Series
20.   Uvek spremne zene (1987) .... Crvena
21.   Neozbiljni Branislav Nusic (1986) (TV) .... Sudija
22.   Obecana zemlja (1986)
23.   Jack pot (1985) (TV)
24.   U zatvoru (1985) .... Nacelnica Vida Nastasijevic
25.   Kamiondzije opet voze (1984) .... Jaretova kci
26.   Moljac (1984) .... Novinarka
27.   Poslednja avantura (1984) (TV)
28.   "Kamiondzije 2" (1983) TV Series ….reli vozac
29.   Decko koji obecava (1981) .... Masinka - Masa
30.   Sestre (1981) (TV)
31.   Interesi (1980) (TV)
32.   "Povratak otpisanih" (1976) TV Series .... Ana



IP sačuvana
social share
Aloha
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 168
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dara-dzokic.jpg
(42.3 KB, 332x500)
IP sačuvana
social share
Aloha
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Dara Džokić: Gluma je ljubav za ceo život

Seća se - bilo je to 1981, ali o tome danas priča polustidljivo. Ipak, činjenica je ostala upamćena - Maša, prva velika filmska uloga Dare Džokić (57), vinula ju je - kao glumicu koja obećava. U međuvremenu, film Miše Radivojevića „Dečko koji obećava“ postao je kultni, a Dara se u svojoj profesiji dokazala nebrojano puta. I još ne planira da svodi račun. Kaže - njeno vreme za nove, uzbudljive uloge nema limit, jer joj entuzijazam i ljubav prema glumi nalažu nove i nove igre. Kada je, nedavno, u pozorišnom rimejku „Dečka koji obećava“, igrala Mašinu majku, bila je srećna, baš kao i tada, pre tri decenije, u svom prvencu.

- Da ne volim ovaj posao, odavno bih ga napustila. Ali u pitanju je ljubav za ceo život. Ulogama se borim i za sreću, i protiv tuge. A inspiracija je nepresušna. Zato i trajem.

I uverila je u to i pozorišnu i filmsku i televizijsku publiku. Jer bila je, i još je ima, svuda. Ako postoje tipske uloge, ona se, kaže, uvek od njih branila. Bežala je od šablona, priželjkujući raznovrsne role i priče. U tome je dosledna i danas. Između proba i predstava na pozorišnim daskama, radovanja zbog najave snimanja filma „Odumiranje“ (po istoimenom komadu, scenariste Dušana Spasojevića).

Daru smo nedavno mogli da „sretnemo“ i u seriji „Cvat lipe na Balkanu“, a uskoro ćemo je gledati i u „Vojnoj akademiji“. O ovim televizijskim poduhvatima kaže:

- Drago mi je što sam, iako malim ulogama, dala svoj doprinos ovim osvežavajućim pričama. „Cvat lipe“ mi je odmah zamirisao na zadovoljstvo, a „Vojna akademija“ na novinu - jer se najzad otvorila drugačija problematika. Okrenuli smo se, za promenu, od porodičnih tema, koje su se kod nas prilično iscrpele. I to je dobro. Priča o nečem drugom, konkretno - o realnom životu kadeta, uz defile novih glumačkih snaga, kazuje da je naša televizija spremna za promene.

* Saradnja sa ćerkom Jovanom na filmu „Kako su me ukrali Nemci“ bila vam je - zadovoljstvo ili teret?

- Ona je, kao producentkinja, bila u organizacionom delu, ali smo svakako bile upućene jedna na drugu. Meni je ta saradnja prijala, a njoj manje. I razumljivo je - jer ona želi da radi kao Jovana, a ne kao Darina ćerka.

* Verujete li da će televizija sasvim povratiti ugled?

- Želim da verujem da hoće. Ali istina je da se nekada mnogo više radilo i, pritom, više vodilo računa o kvalitetu. Dramski program je nekada bio zahtevan i ozbiljan, skoro na nivou snimanja filma. Sada je imperativ da se proizvod izbaci za kratko vreme, čime se drastično snižavaju kriterijumi. Zato mi je drago kada vidim da se pojedini autori i serije izbore za više vremena i novca, pa može da se plasira nešto dobro i kvalitetno.

* Šta bi sada moglo da vas iznenadi, kao što vam je, pre dve godine, iznenađenje „priredila“ nagrada „Žanka Stokić“?

- Život je, definitivno, nepredvidiv. I to je, u neku ruku, sjajno. Zato verujem da bi nešto ponovo moglo da me prijatno zatekne. Pritom ne mislim prevashodno na nagrade, jer one prijaju i hrane sujetu, ali mislim da su potrebnije i važnije mladim ljudima. U mladosti znaju da budu i opasnije, zato što mogu da zalude, ali za pametnog čoveka one su pravo pogonsko gorivo. Takav stimulans nema cenu.

* Kada kažete da i dalje čekate veliku ulogu, na kakvu konkretno mislite?

- Da, čekam neku zahtevnu ulogu, koja bi me onako snažno uzela pod svoje. To je divan osećaj. Jer, kada dobijete ulogu koja je „starija i ozbiljnija“ od vas, onda morate da pronađete način da je dosegnete. Morate prvo da je razumete da biste mogli da je iznesete. Zato, iako se svakoj ulozi podjednako obradujem i posvetim, ne doživim svaku kao izazov. Ne pokreće svaka sve moje motore.

* Koliko ste blizu ostvarenja želje da se iskažete i kao rediteljka?

- Dugo već razmišljam o tome, ali nikako da mi se nameste okolnosti. Mislim da je trenutno neozbiljno da pričam na tu temu, zato što ideje iz glave nisam prenela ni na papir, a kamoli napravila neki krupniji korak. Možda se posvetim ovoj zamisli, a možda ona i presuši. Videćemo.

* Zbog čega izbegavate da gledate Daru Džokić na televiziji i filmu?

- Ne volim da gledam sebe, jer me to uvek rastuži. Izbegavam susrete i sa starim fotografijama, zato što u meni uvek pokrenu neke sentimente, a njihovo oživljavanje me obično potrese. Dobra stvar je što brzo zaboravljam šta se i kada se nešto dogodilo, a merenje vremena i brojanje me frustriraju. Uvek razmišljam unapred, ne osvrćući se na prošlost. Međutim, nedavno, kada sam pozvana u Brisel na izložbu „Misliti Jugoslaviju - 20 godina kasnije“, pristala sam da se susretnem sa nekadašnjom sobom. Među starim filmovima koje su tim povodom puštali, bila je i drama „Azra“ iz 1988, u kojoj sam igrala glavnu ulogu. Kada sam je, nakon toliko godina, ponovo odgledala, osećala sam se nekako čudno. Priznajem - bilo je to zanimljivo iskustvo, i neočekivano mi se dopalo.

* Da li je priprema na predstavi „Zbogom SFRJ“ (Atelje 212) bila povod da evocirate uspomene na zemlju u kojoj ste rođeni i, možda, iskristališete svoj odnos prema njoj?

- Dok smo pripremali predstavu, mnogo sam razmišljala o tom periodu, a samo izvođenje komada već je postala čista egzekucija, bez osvrta. Ne želim da krijem - ovu predstavu sam radila kao posvetu mojim rođacima koji su bili partizani. Uostalom, znala sam da i danas postoje ljudi kojih se ta problematika tiče i zato sam i prihvatila ulogu. Odmah nakon premijere, dobila sam pismo jedne gospođe koja je imala snažnu potrebu da mi se obrati i zahvali. Bila je potresena ovom pričom, „vraćena“ u prošlost. To me je i okuražilo i ulilo mi nadu da ono što smo uradili - ima smisla. Svako vreme zaslužuje da se o njemu ispriča priča. Postoje generacije mladih ljudi koji o SFRJ ništa ne znaju, a ako i nešto znaju - znaju samo najgore. Talog novog vremena je bacio senku na prošlost, pa je ispalo da je iz ere bivše Jugoslavije sve bilo loše. A nije tako. Naš najveći problem je što, da bismo nešto izgradili, uvek moramo sve da rušimo, pa tako gubimo kontinuitet. Zaboravljamo da je guranje pod tepih - opasna boljka.

Izvor: Novosti

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

tv-Dara-Dzokic.jpg
(86.64 KB, 800x712)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:57:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.229 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.