Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:04:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ivan Pavao Drugi strelovito do sveca  (Pročitano 6270 puta)
12. Mar 2007, 10:19:42
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Prva i ključna faza beatifikacije pape Ivana Pavla Drugog završava u ponedjeljak u Rimu svečanom misom u stolnoj Lateranskoj bazilici svetih Ivanâ (Krstitelja i Evanđelista), piše Jutarnji list.

To je u nedjelju najavio rimski kardinal vikar Camillo Ruini, Papin namjesnik za Nadbiskupiju rimsku, nadležnu za prvu fazu procesa, jer je pokojni papa umro kao njezin biskup. Svečanu misu će predvoditi sam kardinal vikar Ruini, a prvi koncelebrant bit će nadbiskup krakovski kardinal Stanisław Dziwisz, dugogodišnji tajnik prethodnog pape, koji je Ivanu Pavlu Drugom dao posljednju pomast i sklopio oči.

Postulator kauze za beatifikaciju pape Ivana Pavla Drugog monsignor Sławomir Oder predao je dokumente Kongregaciji za kauze svetih, kojoj preostaje da zaključi sav postupak i utvrdi da je pokojni Papa posjedovao kršćanske kreposti na herojski način, poslije čega bi papa Benedikt Šesnaesti potpisao dekret o beatifikaciji svog prethodnika.

Za beatifikaciju je potrebno dokazati da je pokojnik ili bio mučenik, žrtva mržnje protiv kršćanske vjere, ili da je u Boga svojim zagovorom izmolio jedno čudo.

Iako se pretpostavljalo da bi Ivan Pavao Drugi mogao biti proglašen i mučenikom zbog atentata koji je na nj na Trgu Svetog Petra u Vatikanu 13. svibnja 1981. počinio turski desničarski terorist Mehmet Ali Agca, čuje se da će ipak biti priznato jedno čudo zagovorom pape Wojtyłe: ozdravljenje francuske redovnice, koja je život posvetila njezi novorođenčadi, od inače neizlječive Parkinsonove bolesti, od koje je patio i Ivan Pavao Drugi.

O tom su čudu, prije nekoliko mjeseci, u odvojenim prilikama govorili i kardinal Dziwisz i monsignor Oder.
Prva faza postupka beatifikacije provedena je veoma brzo, zapravo ekspresno za standarde Katoličke crkve. Nisu prošle ni dvije godine otkako je baš kardinal vikar Ruini o rimskome arhidijecezanskome i mjesnom blagdanu svetih Petra i Pavla, preklanjskoga 29. lipnja, otvorio proces.

Ekspresno je i započet: papa Benedikt Šesnaesti odobrio je početak procesa samo nekoliko dana poslije smrti svog prethodnika, preklanjskoga 13. svibnja, na dan Gospe Fatimske i obljetnicu atentata na Ivana Pavla Drugog. Tako je sadašnji papa dao svome prethodniku dispensu sličnu onoj koju je Ivan Pavao drugi dao za brzu kanonizaciju majke Tereze Kalkutske.

Druga obljetnica smrti Ivana Pavla Drugog, koja će u Vatikanskoj bazilici Svetog Petra biti obilježena 2. travnja koncelebriranom misom zadušnicom pod predsjedanjem pape Benedikta Šesnaestog i uz koncelebriranje kardinala Dziwisza, vidjet će tako zapravo već dovršenu glavnu fazu beatifikacije Ivana Pavla Drugog.

Kako doznaje Jutarnji list, u ovom procesu Crkva je verificirala još neka čuda pripisana zagovoru Ivana Pavla Drugog, pa se može očekivati podjednako brza kanonizacija Ivana Pavla Drugog kao sveca.

izvor: www.net.hr Iskon Portal



Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora vlado85 (Vreme: 12. Mar 2007, 14:47:51)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 850
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
"Sveti Pavao 2" je dao blagoslov Alojzu Stepincu da Hrvati uništavaju Srbe u Jasenovcu  i zato je "svetac"! Smile

Nadam se da se sad krčka u nekom loncu!! Smile

IP sačuvana
social share
заспала Србијо пробуди се!!!!!!


за расу и нацију Србија Србима – Eвропа Европљанима – Србин за Србина


Највиша светиња је Част; највеће благо Слобода;
највиша дужност користити Отаџбини; највећа част умрети за Отаџбину; Цео један народ, као и сваки човек,ако није увек кадар,да у заштиту своје Части и Слободе, радо жртвује све,па и сам живот,недостојан је да живи!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Kongregacija za kauzu svetih je dala "zeleno svjetlo" za predraspravnu fazu u poglednu ne više beatifikacije već kanonizacije Ivana Pavla II. Ako se natavi ovakvim tijekom 5 godina nakon beatifikacije Ivan Pavao II. će se nazivati sv. Što se tiče Alojzija Stepinca od njegove beatifikacije je prošlo oko 10. godina...prema tome Kauza će uskoro raspravljati i o njegovom uzdizanju na rang svetaca samo to neće ići tako brzo kao kod Ivana Pavla II.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 850
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Kongregacija za kauzu svetih je dala "zeleno svjetlo" za predraspravnu fazu u poglednu ne više beatifikacije već kanonizacije Ivana Pavla II. Ako se natavi ovakvim tijekom 5 godina nakon beatifikacije Ivan Pavao II. će se nazivati sv. Što se tiče Alojzija Stepinca od njegove beatifikacije je prošlo oko 10. godina...prema tome Kauza će uskoro raspravljati i o njegovom uzdizanju na rang svetaca samo to neće ići tako brzo kao kod Ivana Pavla II.

 Smile

I "Ivan Pavao 2" i Alojzije Stepinac "sveci" zato što su dali blagoslov za uništavanje Srba u Jasenovcu!! Smile

Krčkaće se obojica u loncu zbog svih zla koje su naneli Srpskom narodu!!

To samo može katolička crkva koja je od uvek bila protiv Srba i svesrdno se i dan danas zalaže za uništenje Srba!

« Poslednja izmena: 12. Mar 2007, 13:19:58 od gebels »
IP sačuvana
social share
заспала Србијо пробуди се!!!!!!


за расу и нацију Србија Србима – Eвропа Европљанима – Србин за Србина


Највиша светиња је Част; највеће благо Слобода;
највиша дужност користити Отаџбини; највећа част умрети за Отаџбину; Цео један народ, као и сваки човек,ако није увек кадар,да у заштиту своје Части и Слободе, радо жртвује све,па и сам живот,недостојан је да живи!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
"Sveti Pavao 2" je dao blagoslov Alojzu Stepincu da Hrvati uništavaju Srbe u Jasenovcu i zato je "svetac"! Smile

Nadam se da se sad krčka u nekom loncu!! Smile




Karol Wojtyla postaje svećenik 1946. godine, a papa postaje 1978. (i uzima ime Ivan Pavao II)

Jasenovac = drugi svjetski rat; K. Wojtyla tijekom 2. svjetskog rata nije niti bio svećenik, a kamoli papa

Alojzije Stepinac je umro 1960. (18 godina prije nego što je Wojtyla postao papa) a tijekom 2. svjetskog rata (kada je izvršen zločin u Jasenovcu) bio je zagrebački nadbiskup - a u to vrijeme Karol Wojtyla uopće nije bio svećenik


I sad ti meni reci kakve veze Ivan Pavao II ima sa Stepincem i sa Jasenovcem? kad se to zbivalo, on nije niti bio svećenik, pa kako je onda mogao "davat blagoslov"?


Koji si ti tudum, blago ti se... ako već misliš srat, potrudi se barem provjerit neke činjenice o tome o čemu sereš...
« Poslednja izmena: 12. Mar 2007, 14:08:03 od st_faca »
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
шта значи стреловито,ништа ми није јасно у овом тексту

@st много се ти мени правиш француском собарицом,а проглашење крвника степинца,кога су и католички комунисти осудили,је ето тако божијих руку дело  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 850
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
"Sveti Pavao 2" je dao blagoslov Alojzu Stepincu da Hrvati uništavaju Srbe u Jasenovcu i zato je "svetac"! Smile

Nadam se da se sad krčka u nekom loncu!! Smile




Karol Wojtyla postaje svećenik 1946. godine, a papa postaje 1978. (i uzima ime Ivan Pavao II)

Jasenovac = drugi svjetski rat; K. Wojtyla tijekom 2. svjetskog rata nije niti bio svećenik, a kamoli papa

Alojzije Stepinac je umro 1960. (18 godina prije nego što je Wojtyla postao papa) a tijekom 2. svjetskog rata (kada je izvršen zločin u Jasenovcu) bio je zagrebački nadbiskup - a u to vrijeme Karol Wojtyla uopće nije bio svećenik


I sad ti meni reci kakve veze Ivan Pavao II ima sa Stepincem i sa Jasenovcem? kad se to zbivalo, on nije niti bio svećenik, pa kako je onda mogao "davat blagoslov"?


Koji si ti tudum, blago ti se... ako već misliš srat, potrudi se barem provjerit neke činjenice o tome o čemu sereš...


Svi su oni isti šljam kako god da se nazovu, i svi su bili protiv Srba i za uništavanje Srba!

Mada nisam puno pogrešio ni za Vojtilu koji je podržao rat u Hrvatskoj protiv Srba 90'-ih tako da su oni ista bagra!

Hrvati nećete vi to moći dugo još da sakrivate i da negirate polako istina izlazi na videlo!

Vatikan je oduvek bio protiv Srba i zalagao se za uništenjenje Srba , pa koliko god vi to negirali to je istina
IP sačuvana
social share
заспала Србијо пробуди се!!!!!!


за расу и нацију Србија Србима – Eвропа Европљанима – Србин за Србина


Највиша светиња је Част; највеће благо Слобода;
највиша дужност користити Отаџбини; највећа част умрети за Отаџбину; Цео један народ, као и сваки човек,ако није увек кадар,да у заштиту своје Части и Слободе, радо жртвује све,па и сам живот,недостојан је да живи!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
@st много се ти мени правиш француском собарицом,а проглашење крвника степинца,кога су и католички комунисти осудили,је ето тако божијих руку дело  Smile

Kakva "francuska sobarica"*? Šta ti to znači?

"Katolički komunisti"? Hahahahahahahahahahahaha... iskidat ću se od smijeha, majke mi mile...  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile... Ovako dobar vic odavno nisam čuo!!!

Ja sam skrećem pažnju dežurnom nacistu/rasistu/teoretičaru svjetske zavjere protiv srpstva da je totalno pomiješao pojmove i da nema veze s onim o čemu priča

Uostalom, on je prvi spomenuo Stepinca i Jasenovac, ja mu samo dokazujem da nema apsolutno nikakve veze između Ivana Pavla II (K. Wojtyle) i Stepinca i Jasenovca... apsolutno nikakve veze


Svi su oni isti šljam kako god da se nazovu, i svi su bili protiv Srba i za uništavanje Srba!

Mada nisam puno pogrešio ni za Vojtilu koji je podržao rat u Hrvatskoj protiv Srba 90'-ih tako da su oni ista bagra!

Hrvati nećete vi to moći dugo još da sakrivate i da negirate polako istina izlazi na videlo!

Vatikan je oduvek bio protiv Srba i zalagao se za uništenjenje Srba , pa koliko god vi to negirali to je istina

Pa barem prvo pročitaj 2 rečenice o temi o kojoj želiš razgovarat... jer ovako ispadaš smiješan pošto pričaš o onome o čemu nemaš pojma

Inače, ja mislio da po tvome su Židovi protiv Srba i za uništenje Srba i Srbije, a sad odjednom Vatikan. Da nisu možda Židovi izmislili Vatikan? Da to nije još jedna židovska laž i obmana?

Daj molim te reci mi šta kaže Mein Kampf o tome? Baš me zanima  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 850
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
@st много се ти мени правиш француском собарицом,а проглашење крвника степинца,кога су и католички комунисти осудили,је ето тако божијих руку дело  Smile

Kakva "francuska sobarica"*? Šta ti to znači?

"Katolički komunisti"? Hahahahahahahahahahahaha... iskidat ću se od smijeha, majke mi mile...  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile... Ovako dobar vic odavno nisam čuo!!!

Ja sam skrećem pažnju dežurnom nacistu/rasistu/teoretičaru svjetske zavjere protiv srpstva da je totalno pomiješao pojmove i da nema veze s onim o čemu priča

Uostalom, on je prvi spomenuo Stepinca i Jasenovac, ja mu samo dokazujem da nema apsolutno nikakve veze između Ivana Pavla II (K. Wojtyle) i Stepinca i Jasenovca... apsolutno nikakve veze


Svi su oni isti šljam kako god da se nazovu, i svi su bili protiv Srba i za uništavanje Srba!

Mada nisam puno pogrešio ni za Vojtilu koji je podržao rat u Hrvatskoj protiv Srba 90'-ih tako da su oni ista bagra!

Hrvati nećete vi to moći dugo još da sakrivate i da negirate polako istina izlazi na videlo!

Vatikan je oduvek bio protiv Srba i zalagao se za uništenjenje Srba , pa koliko god vi to negirali to je istina

Pa barem prvo pročitaj 2 rečenice o temi o kojoj želiš razgovarat... jer ovako ispadaš smiješan pošto pričaš o onome o čemu nemaš pojma

Inače, ja mislio da po tvome su Židovi protiv Srba i za uništenje Srba i Srbije, a sad odjednom Vatikan. Da nisu možda Židovi izmislili Vatikan? Da to nije još jedna židovska laž i obmana?

Daj molim te reci mi šta kaže Mein Kampf o tome? Baš me zanima  Smile Smile Smile


Па ватикан ти је под контролом и управом Жидова ако ниси знао!! Иформиши се мало!
IP sačuvana
social share
заспала Србијо пробуди се!!!!!!


за расу и нацију Србија Србима – Eвропа Европљанима – Србин за Србина


Највиша светиња је Част; највеће благо Слобода;
највиша дужност користити Отаџбини; највећа част умрети за Отаџбину; Цео један народ, као и сваки човек,ако није увек кадар,да у заштиту своје Части и Слободе, радо жртвује све,па и сам живот,недостојан је да живи!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Pa ne znam, zato i pitam tebe


Ti ćeš mi sve reć - svi mi živimo u zabludi, nemamo pojma o životu ni o svijetu, a ti ćeš nam sad objasnit kako to sve u biti funkcionira
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:04:34
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.