Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:03:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Selo Gori a Baba Se Ceslja  (Pročitano 90788 puta)
11. Mar 2007, 00:12:39
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC One M9
Po mom skromnom misljenju ova Radoseva serija je razvalila pinkove seljake. Ne znam da li ste gledali prvu epizodu ali ja sam se ubio od smeha, steta sto se prikazuju samo 4. Kakva su vasa misljenja o seriji?
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Vamos a la playa

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 680
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Samsung E250
nista debilnije skoro nisam gledao....ne mozemo da se maknemo od seljackog melosa.... Smiley 1

forsiranje juznjackog govora....nemam nista protiv tog govora ali preteruju...SIS, Bela Ladja, Seljaci... Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC One M9
Kao prvo ovo nije juznjacki govor, nego naglasak koji se srece u pomoravlju a koliko ja znam to je centralna srbija. Agencija za sis je ukradena ideja, a bela ladja je nesto najgore sto se prikazivalo na rts-u, ova serija je za nju bog. Sto se tice seljaka to je najgora serija koja je ikad snimljena i posebno zato sto ju je snimala tv pink koja je takodje sama po sebi shit u koloru. Ne razumem zasto bi neka televizija vredjala svoj auditorijum (99% gledalaca pinka su seljaci (i to ne mislim na ljude sa sela)). Posto ne zivis u pomoravlju tesko ti je da shvatis fore iz tog kraja zato ti nije za zameriti...
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
Imate Žitan.
A žita,ima prekoputa u zadruge,ovo vi je trafika. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Apple iPhone SE 2020
serija je kaka od bika...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC One M9
To sto nije po tvom ukusu ne znaci da je losa...



'Selo gori a baba se češlja' je elegična priča o savremenom srpskom selu, u veku dvadeset prvom. To je komedija sa osloncem na melodramu, čiji su junaci mali, obični ljudi. Opsednuti snovima i javom o opstanku, razapeti između neba i zemlje, sa smislom da traju i tavore u očekivanju boljeg, oni kroz jedinstveni humor opstaju, prkoseći muci i gorčini, radujući se životu bez obzira koliko je oskudan.

U televizijskoj seriji i filmu 'Selo gori a baba se češlja' niko nikoga ne mrzi. To je priča o porodici i krsnoj slavi, o sinovima i očinstvu, o tajnama koje svi znamo, o kobu kukuvije na jasenu pored roditeljske kuće.

Junake naše priče možete prepoznati u slivu triju Morava, u Šumadiji, u Srbiji, ali i na svakom mestu na zemaljskoj kori, svuda, gde je ljubav i radost života pokretač trajanja i opstanka.

REČ AUTORA

Pre trideset godina počeo sa da radim ovaj posao. Kao glumac igrao sam preko osamdeset uloga na filmu i televiziji. Nekako, u isto to vreme, 1976 godine napisao sam monodramu 'Led', ispovest moravskog seljaka Milivoja, koja nikoga nije ostavila ravnodušnim. Čini mi se da trideset godina posle, sa televizijskom serijom i filmom 'Selo gori a baba se češlja', nastavljam priču koju sam započeo u Ledu.

Pupčana vrpca kojom sam neraskidivo vezan za Moravu, za rane voćke iz zavičaja, za stare priče mojih dedova – ne da mi mira.

U globalnoj, na silu prikačenoj krivici, koja je poslednje dve decenije, kao konjski am, nametnuta narodu kome pripadam, želeo sam da televizijskom serijom i filmom 'Selo gori a baba se češlja' ispričam običnu priču o lepoti i blagorodnosti, o praštanju i trajanju, o čestitosti i ljubavi.

Mojim seljacima još uvek niko nije porušio crkvu, nije im oteo njive i zabrane, nije im posekao mlade voćke i zapalio seno. Film 'Selo gori a baba se češlja' nikada neće biti prikazan u Kanu i Veneciji, biće mi dovoljno da ga vole i čuvaju Radašin, Milašin, Živojin, Dragojlo, Radenko, Milica, Milona, Radojka, Zlatana, Milutin...

Ovo je priča o njima i za njih.
Ako je budu razumeli i drugi – biću srećan.

Radoš Bajić
« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 02:48:36 od kirov »
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6454
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Samsung galaxy s3
Gde ide ta serija...? Ako podseća  na SIS i ove nove gluposti bolje da ne gubim vreme..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC One M9
Serija je 1000000000000000000% bolja od agencije za sis i nije na taj nacin snimana. Procitaj ovo sto sam ja post-ovao gore i bice ti sve jasno. Serija se daje svake subote u 20h
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N95
Simpaticna serija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Vamos a la playa

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 680
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Samsung E250
fore su pusti me da umrem na terasu......brukaju se ljudi..... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:03:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.