Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na B92 krenule "Đurine žute minute"  (Pročitano 3136 puta)
01. Mar 2007, 22:21:18
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Na B92 krenule „Đurine žute minute“
Đura: Glupa kućna pomagala me inspirišu

Jedan od junaka humorističkog serijala „Top-lista nadrealista“ koji je osamdesetih godina gledaoce širom SFRJ mamio pred male ekrane, Branko Đurić Đura, ovih dana se srpskoj publici predstavio novom kratkom formom. Na Televiziji B92 prošle nedelje počelo je prikazivanje njegovog novog projekta - „Đurinih žutih minuta“.

Da li je ovo svojsvrstan nastavak „Top-liste nadrealista“, odnosno „Đurinih kućnih čarolija“?

- Od „Top-liste nadrealista“ je prošlo toliko vremena i zbog toga je sve ovo mnogo drugačije nego prije. Tema je, naravno, ista, ali toliko toga se promijenilo oko nas i „materijal“ koji nam se nudi je potpuno drugačiji.
Ovo nije prvi pokušaj da se „Top-lista nadrealista“ vrati na male ekrane...

- Ja lično nisam nijednom to pokušao, nego je to bila inicijativa koja je došla od drugih bivših članova. Ipak, „Đurine žute minute“ ne smatram realizacijom „Top-liste nadrealista“.
Šta ste smislili da privučete gledaoce da nedeljom u 20.55 budu uz B92?

- Pa, ne mogu ja sada da hvalim svoje djelo i da govorim šta je to što će ih privući. Kad već budu privučeni, onda njih pitajte?
Odakle crpite ideje za emisiju?


- Generalna ideja je došla od „Telekoma“ i od njihovih „Žutih strana“. U svakoj epizodi obrađujem neko „glupo kućno pomagalo“. U posljednje vrijeme je toliko toga na TV da je nemoguće ostati bez inspiracije.
Nedavno ste povodom promocije emisije boravili u Beogradu.

- Pa nisam ja tako rijetko u Beogradu, samo ne dajem svaki put intervjue i ne pojavljujem se na televiziji. Inače, posjetim rodbinu i prijatelje, a ovog puta sam bio poslovno. Pored nekoliko omiljenih restorana, volim otići i na Adu Ciganliju.
Publika u Hrvatskoj i Sloveniji, osim filmskih ostvarenja, imala je uvid u vaš rad zahvaljujući seriji „Naša mala klinika“ za koju ste pisali scenario i koju ste režirali.

- Poslije slovenačke i hrvatske verzije „Naše male klinike“, trenutno smo u pregovorima i možda će se uskoro pojaviti i srpska verzija ove serije. Inače, trenutno završavam i svoj drugi cjelovečernji film - „Traktor, Ljubav i R’N’R“.

M. Kuzmić
Od rokenrola do kajmaka

Branko Đurić je bogatu glumačku karijeru započeo osamdesetih godina. „Top-lista nadrealista“ mu je donela ogromnu popularnost, ali je ostvario i niz drugih zapaženih uloga na filmu i televiziji („Dom za vešanje“, „Kako je propao rokenrol“, „Video jela, zelen bor“...). Branko Đurić živi u Sloveniji gde se dokazao i kao uspešan reditelj, scenarista i producent, a njegovo ostvarenje „Kajmak i marmelada“ je najgledaniji slovenački film svih vremena.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Đurine žute minute



Junak nezaboravnih “Đurinih kućnih čarolija“ ponovo u akciji – samo na B92 - Telekom Srbija, Luna TBWA i B92 sa zadovoljstvom najavljuju početak emitovanja novog serijala humorističkih minijatura pod nazivom „Đurine žute minute“. Milionima televizijskih gledalaca u bivšoj Jugoslaviji u sećanju je ostala kultna humoristička serija „Top lista nadrealista“. Posebno atraktivan deo tog serijala činili su skečevi Branka Đurića Đure – „Đurine kućne čarolije“. Posle duge pauze Đura je rešio da oživi format nezaboravnih „čarolija“ , ovaj put pod nazivom „Đurine žute minute“. Uz podršku Telekoma Srbija, beogradska agencija LUNA TBWA proizvela je serijal humorističkih minijatura (trajanje 3 – 5 minuta) u kojem Đura, nastupajući kao stručnjak za „velike boljke globalizacije u organizmu malog čoveka“, u prostoru svoje kuhinje demonstrira niz neverovatnih rešenja za razne probleme s kojima se svakodnevno suočava savremeni Balkanac. Sva rešenja su, naravno, savršeno nepraktična, ali na neodoljivo komičan način parodiraju fetiše potrošačkog društva i masovne kulture. Branko Đurić je bogatu glumačku karijeru započeo’80-ih godina kada je bio i frontmen sarajevskog benda „Bombaj štampa“. „Top lista nadrealista“ mu je donela ogromnu popularnost, ali je ostvario i niz drugih zapaženih uloga na filmu i televiziji („Ovo malo duše“, „Dom za vešanje“, „Kuduz“, „Kako je propao rokenrol“, „Video jela, zelen bor“...). Od rata u Bosni i Hercegovini živi u Ljubljani gde je stekao status jedne od najvećih zvezda slovenačkog javnog života. Dokazao se i kao uspešan reditelj, scenarista i producent. Njegovo ostvarenje „Kajmak i marmelada“ je najgledaniji slovenački film svih vremena, a televizijska serija „Naša mala klinika“, iza koje takođe stoji kao autor i producent, već je sezonama u vrhu popularnosti i u Sloveniji i u Hrvatskoj. Poslednjih godina mogli smo ga videti i u filmovima „Mali svet“ Miloša Radovića i u Oskarom nagrađenoj „Ničijoj zemlji“ Danisa Tanovića. U Sloveniji igra i režira i u pozorištu koje je sam osnovao i kojim rukovodi. „Đurine žute minute“ doneće gledaocima Televizije B92 obilje dobrog, autentičnog humora.

nedeljom u 20:55 i sredom u 22:25

Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 6630
Zanimljiv samo sebi...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 280
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Samsung d600
Kućne čarolije su bile carske, kao i nadrealisti uostalom.
Za ove žute minute ćemo videti...
IP sačuvana
social share
Vodi me majka u cirkus Kolorado...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
oni koji nisu nikad gledali nadrealiste verovatno im ovo sad nije zanimljivo...
mislim da je ranije više lupet'o mada nije loš za početak  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
...nije vise interesantno kao nekada,ili je meni pre bilo smesno zato sam bila dete...ne znam.
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sto se mene tice zgrtanje para na racun stare slave,ali ce mozda biti zanimljivo nekim novim klincima koji nisu gledali TLN.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Apple iPhone SE 2020
sto su ga vracali iz mrtvih... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2941
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Ljudi,pa ovo i nije tako lose.Dobar je Djura,dobar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.