Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Shabina Begum dobila slucaj u Britaniji!  (Pročitano 7902 puta)
03. Mar 2005, 18:53:32
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Mlada muslimanka Shabina Begum dobila je slucaj na sudu u Britaniji! Povod za sudski spor bilo je iskljucenje iz Denbigh High School zato sto je zahtevala da na nastavu dolazi u tradicionalnoj muslimanskoj nosnji! Odluka suda je iznenadila mnoge britance, bilo je i njih koji su branili ovu odluku, prvenstveno muslimana ali i britanca!

Kakvo je vase misljenje o ovom slucaju i sta mislite da li svako treba da ispoljava svoja religiozna uverenja na bilo koji nacin, bez obzira na propise i pravila zemlje u koj zive?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne podrzavam verski fanatizam bilo koje vrste, ali u sustini mislim da svako ima puno pravo da se oblaci kako zeli ako to ne krsi skolse kodekse.
Meni niko nije branio da nosim martinke, vojne pantalone, kozne jakne, da brijem glavu posto i onako imam paperije umesto kose.. ne vidim sto bi njoj neko branio
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
To je druga stavr sto koda nas nema zakon o nosenju odece u skoli, pa si mogao i tako da se oblacis. Zamisli kada bi u svakom poslu svako nosio ko sta hoce i kako hoce. Treba da postoji red. U sustini se slazem da treba svako da nosi sta hoce. Ali u skoli se ne bih slozio sa tim. Kao sto je jedan britanac ostavio komenatr na BBC u vezi ovih vesti : Njemu nije jasno da ti ljudi dodju u njegovu zemlju i hoce jos u njoj da zive, a nece da postuju njene zakone i propise.  Skolske uniforome i jesu uvedene upravo zato da bi se sprecilo ovakvo nesto, "da svako nosi ko sta hoce" i ne samo to. Skolske uniforme mozda jesi i nekad neudobne, ali ne nenose se celi dan, i one trebaju da donekle unesu taj djacki duh u ucenika i jednostvano da odrzavaju red. Ali Turska je 98 % muslimanska zemlja i tamo je u skoli zabranjeno nosenje verske odece. Naprotivu u Britaniji, posto je to jedna od vodecih zemalja sveta i pod pritiskom je jer su demokratska zemlja i zemlja koja bi tebala da nudi slobodu. Ali uvek je tako sa ljudima kada im das prst oni ti uzmu celu ruku.  Shabina je suvise malda da bi ovakve odluke donosila, iz nje sigurno stoje lokalni imami kojima je cilj politizacija svega ovoga!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A ti zivis u ubedjenju da nas treba u uniforme?
Najbolje ko pioniri maleni.
Demokratija.. do trenutka dok nikog ne vredja moje oblacenje ne vidim zasto bi mi ga iko ogranicavao.
Ne dolazim go ili u gacama, ne nosim majce koje pozivaju na bilo koju vrstu nemorala ili agresije.
Postoje pravila oblacenja i po meni su sasvim u redu.
Nema kratkih pantalona, majci sa golim stomacima majci na bratele i sl.. ali zasto neko ne bi mogao da dodje u farmerkama i teksas kosulji ili majci ili rolki?
Mnogo gore objacenje propagira masa ljudi i niko im na to ne skrece paznju.. siroke pantalone spustene do kolena, mini suknje koje vise lice na kais nego na suknju ili hotpants i topovi.. e pa ako njih svi slobodno pustaju
Sta konkretno smeta kod te gardarobe koju sam nosio ja ili koju je nosila ta mala muslimanka?
Meni bi licno smetalo jedino ako je imala skriveno lice jer mi kao uceniku ili profesoru jako smetalo da pricam nekome cije lice ne vidim, sve ostalo... ne vidim sta fali... Ovde i postoji ta neka netrpeljivost prema muslimanima zbog svega sto je kroz istoriju bilo ali ne vidim sto bi to englezima toliko smetalo...

Skolske uniforme nose 5% skola u svetu i to obicno ili u nekim zatucanim predelima ove kugle ili u najelitnijim koledzima gde ima smisla biti uniformisan jer su svi na neki nacin slicni , ucionice i ucitelji su sredjeni i sve ste to u paketu slaze... a sta u nasim skolama u kojima u ucionici imas 12 razlicitih vrsta stolica i 5 razlicitih vrsta klupa, pola zida je jedne pola druge boje, profesori se oblace od toga da pojedini nose odela do toga da pojedini dolaze ko da se spremaju da izadju ...
Americki koledzi... jel oni imaju kodeks oblacenja? Nemaju naravno da nemaju, znaju da bi to moglo doneti samo probleme + sto im je jasno da ljudi nisu isti i da ih ne treba ukalupljavati.
Ni u skupstinama ne nose svi ista odela .. nose isti tip garderobe, ali dalje od toga se ne ide... cak ni u takvim institucijama.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Kod nas je nemoguce uvesti uniforme jer nemamo estetsku svest, svest o tome da nesto treba raditi po redi i pravilu. Nekad su se nosili mantili, ali toga vise nema. Negde granice postoje i bez reda nista ne moze da funkcionise kako treba. Religiozne odece kao u te muslimanke nisu bas mala stvar i nije to samo pitanje hoce li se njoj dozvoliti sloboda verskog izjasnjavanja, vec se postavlja pitanje hoce li to nekome smetati, da li je to protivno necijim drugim verskim uverenjima. Francuzi su su to elegantno resili, i zabranili su nosenje bilo kakvih verskih simbola od krsta na lancicu do feredza. Bunili su se muslimani ali nista im nije pomoglo. Budi me da su Britanci pali! Ali kao sto sam rekao, Turci su to dobro resili, tamo nekome hriscaninu ne bi palo na pamet da tako nesto radi ili u nekoj drugoj islamskoj zemlji.Zapad je mnogo tolerantniji prema muslimanima nego oni prema zapadnjacima. I sve im daju i  udome ih i oni onda prave politicke ekscese! Ali to je kada su dobri, dobar covek zlom da prst, a ovaj ce mu uzeti celu ruku. Upravo se to desava u Brita niji!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Turska je zemlja u kojoj se jos uvek za kradju ubija na ulici ... Demokratija podrazumeva slobodu misljenja, verovanja, odevanja.. sta je konkretno problem sa njenom odecom.. vec sam te pitao.. konkretno sta to sto je neprihvatljivo?
Sta je lepo u monotoniji? Da nas 150 , potpuno razlicitih u svakom smislu, nosimo istu garderobu? Sto onda lepo i na ulici svi ne nosimo uniforme, na poslovima, u kucama, nema ti da biras gace i bademantil...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Mozda si mislio na Saudijsku Arabiju kada si rekao da se ubija na ulici zbog kradje! Reci cu nesto, zato nemam dokaze ali je verovatno. Mnogo muslimanki ne nosi feredze iskljucivo iz verskih uverenja nego ima njih koji upravo hoce da izazivaju stvari kao sto su politizacija, i neke su placene od lokalnih imama da bi radili ovakve stvari kao ova mlada muslimanka! Demokratija jeste sloboda izjasnjavanja ali to ne znaci da sada ljudi poput Shabine trebaju da poremete Britansko nasledje i to da je ona hriscanska zemlja!  Globalizacija je pozitivna stvar i to je dobro sto ljudi raskidaju neka dogmatska uverenja iz proslosti i sve vise se kulture spajaju i upoznavaju. Ali opet trebali bi Britanci drzati do svoje nacije ako ne zele da se islamiziraju jednog dana!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2208
Zastava Beograd
mob
Samsung Note 4
Ma dao bi ja njoj da nosi muslimansku narodnu nosnju, a posle bi je kamenovali... Pa da vidi ona posle muslimansu odecu... kad bi je posle nosila... Ako hoce da cacka mecku, dao bi joj, neka cacka... Ali posle sta bi joj bilo, za to ne garantujem... Ima srecu sto je u Engleskoj... Pih sto kod nas ne dodje neka takva.... Smile
IP sačuvana
social share
PRODAJ BRZO, KUPI LAKO!

Amazonka.rs
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Daj Costa ne preteruj...na koji nacin ona moze svojom odecom da poremeti britansku tradiciju? Smiley Sto kaze SF uniformisanost donosi monotoniju i sprecava ispoljavanje licnosti. Po onome sto covek nosi moze mnogo toga da se zakljuci o njemu,  i svi mi se na neki nacin izrazavamo kroz ono sto oblacimo. To sto ona nosi, ili bilo ko drugi, njena je stvar a kome se ne svidja nek okrene oglavu. U slucaju da u toj skoli vec postoji propisano pravilo nosenja uniformi, tad se ne bih slozila sa odlukom suda. Sto bi ona imala taj luxus da nosi sta hoce a ostali da hodaju u uniformama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
@ DJ Boris

Kao prvo nacin na koji si rekao svoje misljenje necu komentarisati jer ne mogu da se spustim dovoljno nisko. Interesuje me samo zasto tebi licno smeta njena ili bilo cija narodna nosnja? Dok god bude takvih kao ti mnogo daleko cemo da stignemo.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.