Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Seat Leon 2.0 TFSI FR: Zlatna sredina  (Pročitano 4676 puta)
16. Feb 2007, 14:17:19
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Seat Leon 2.0 TFSI FR: Zlatna sredina



SEAT-ov ulazak u odabrano društvo s Audijem i Lamborghinijem donio je puno dobroga španjolskoj tvrtki. Dizajnerske smjernice utemeljene na izrazu Waltera da Silve i snažna tehnološko potpora iz Wolfsburga omogućile su stvaranje vrlo atraktivne game u kojoj je posebno zanimljiva FR serija.

Formula Racing ili kraće FR u ponudi stoji na pola puta između velikoserijskih paketa opreme i najatraktivnije Cupre, a dostupan je na nekoliko modela. Najveće vrijednosti prikazuje na drugoj generaciji Leona predstavljenoj 2005. godini, koji tehnološko srodstvo s drugim kompaktima u VW koncernu nimalo ne krije. 



Ono što je RS kod Octavije, GTI kod Golfa i (dijelom) S-line kod A3, to je FR u slučaju Leona. Preciznije, u sva tri slučaja radi se o kompaktnom modelu iste osnove i sportskog izraza, te pokretanom istim motorom, 2.0 TFSI benzincem snažnim 200 KS.

Zavodljiv u svakom pogledu

Posljednja edicija Leona vizualno se naslanja na Alteu, možda dizajnerski najvredniji proizvod Seata, pa čak i šire. Nimalo sličan prethodniku, novi Leon je istoga nadjačao u svemu, od većih dimenzija, pa sve do veće doze sportske elegancije posebno vidljive na testnom FR-u. Ustvari, možda je jedina sličnost u atraktivnoj žutoj boji koju smo redovito viđali na sportskim (i inim) varijantama starog modela.



Leon je tipičan primjer da je ponekad pretjerana sličnost s drugim modelima dobrodošla. Epitet "skalirane" Altee nije nešto čega se treba stidjeti.

FR izvedba je nešto atraktivnija i time oku još primamljivija. Sportski odbojnici, originalan dizajn 17-inčnih alu-naplataka (pneumatici 225/45) i ponosno istaknut završetak sportskog ispuha prate dobar ukus izvornika i gotovo nenametljivo daju do znanja da je FR poseban.

>> Galerija: Seat Leon FR kroz detalje

Mjesta se našlo i za krovni spojler koji bi trebao popraviti aerodinamiku i ublažiti uzgonske sile, ali zato zeleno svjetlo nisu dobila kod tunera omiljena zadebljanja pragova. Nema niti nepotrebnih otvora na boku, tek oznaka motora u srebrno-crvenoj kombinaciji.



Dakle, u pogledu dizajna gotovo je pa nemoguće naći ozbiljnu manu, što je u današnjim uvjetima na tržištu prava rijetkost.

Sport ispred komfora

S obzirom da niti osnovna izvedba ne nudi ništa revolucionarno, i na FR-u je vidljiv značajan utjecaj njemačkih šefova. Elementi interijera su u većoj mjeri posuđeni od ostalih modela u ponudi koncerna, dok se originalnost bazira na ponekom detalju svojstvenom samo FR izvedbi.

Osim prepoznatljive ploče s instrumentima obogaćene bijelom podlogom, sportski Leon posjeduje unikatnu ručicu mjenjača (ergonomski vrlo upitnog oblika), sportski volan i dakako obilje alu-dekoracije.



Sa (pre)tvrdom plastikom armature već smo se pomirili, kao i s činjenicom da su kod Seata sjedala uvijek odlična. Niti FR nije izuzetak. Plastika je takva kakva je, a sportska sjedala i dalje pružaju odličan oslonac u "hvatanju" zavoja.

Ponuda prostora je zadovoljavajuća. Usporedimo li ga s ostalim predstavnicima koncerna, Leon je nešto komotniji od Golfa i istovremeno skučeniji od Octavije. Isto je i u pogledu praktičnosti korištenja, gdje će mogućnost preklapanja sjedala, poveća peta vrata i osnovnih 341 l zadovoljiti obiteljske apetite.



U pogledu udobnosti u vožnji Leon je beskompromisan. Tvrdoća sportskog podvozja nadilazi onu u Octaviji RS (ne i Golfa GTI), kao da se želi reći da je Leon primarno namijenjen sportskom užitku. Istina nije daleko, jer će Leon svoje prave adute pokazati tek adrenalinskim ovisnicima spremnim da prokockaju vozačku dozvolu i kućni budžet.

Apsolutna moć

VW-ov ulazak u svijet sporta redovite se piše oznakom TFSI iza koje se nalazi vrlo napredan benzinski motor. Turbina i direktno ubrizgavanje goriva iščitava se iz imena, a bogami i iz svakodnevnog korištenja. 200 KS i 280 Nm u sprezi s odličnim šest-stupanjskim mjenjačem izazvat će bujicu emocija kod svakog iole zagriženijeg oktanskog poklonika.



Leon FR u četvrtom stupnju prijenosa ubrza od 60 do 100 km/h za 3,8 s, a od 80 do 120 km/h za 4,6 s, dok mu za ubrzanje do 200 km/h treba oko pola minute. Uzmemo li obzir vrlo poslušno podvozje, izravan i težak upravljač, kao i vrlo agilne kočnice, Leon postaje jedan od poželjnijih trkača koji je spreman skinuti skalp puno "skupljim" rivalima. Želite li osjetiti šefovski osjećaj moći Leon je možda najlakši i najsigurniji način da to ostvarite.

>> Baza automobila: Seat Leon

Izuzetno brz odziv na gas i odlična radna karakteristika motora odlično se nose s gotovo tonu i pol teškim "Španjolcem". Čak ni potrošnja nije prevelika. Prosjek od devet litara više doliči normalnim prometalima, dok se dvanaestak litara ne čini preskupim izdatkom za užitak pritiska sila akceleracije na tijelo.

Bogato i kvalitetno

Seat je najbolji dokaz da priče o mediteranskoj šlampavosti više ne stoje. Kvaliteta izrade je vrlo visoka i na razini ostalih brandova u koncernu. Pritom radosti korištenja doprinose detalji koji potvrđuju solidnost konstrukcije poput zvuka zatvaranja vrata ili činjenice da će pri prelasku neravnina prve zvukove ispustiti putnici, bilo u obliku jecaja ili pak uzvikom iznenađenja praćenim pokojom psovkom. 



Jednako povoljan dojam otkriva popis serijske opreme. Španjolci su već dulje vrijeme darežljivi, pa tako bazna izvedba raspolaže respektabilnom opremom. U slučaju FR-a ona nadilazi standarde klase (pogledati tablicu). Stoga budućem kupcu tek preostaje da razmisli hoće li doplatiti za xenon tehnologiju osvjetljenja ili možda dodatni set zračnih jastuka. No to su već detalji o kojima se može debatirati na iole skupljim modelima.

Poslastica povoljne cijene

Nakon brojnih superlativa upućenih na račun automobila sijedi još jedna - cijena. Leon FR u kombinaciji s benzinskim motorom i ručnim mjenjačem "na cestu" stoji 183.258 kuna. Doplata za DSG je oko 12.000 kn, dok je za snažniju Cupru potrebno izdvojiti točno 203.526 kn.

U segmentu sportskih automobila Leon FR je optimalna kupovina. Primjera radi, Octavia RS je 5.200 kn skuplja, a Golf GTI čak 13.200 kn. O Audiju A3 da i ne govorimo.



U pogledu onoga što nudi, Leon predstavlja zlatnu sredinu sportske ponude Volkswagen grupe. Smješten između Golfa GTI s jedne strane i Octavije RS s druge donosi ono najbolje iz oba svijeta. Dovoljno je velik, pa čak i udoban da pruži svakodnevne usluge prijevoza cijeloj obitelji, dok je s druge strane oplemenjen atraktivnijim izgledom u odnosu na Octaviju. U svakom slučaju radi se o odlično automobilu u kojem će se svatko pronaći. Mi već jesmo.


Seat Leon

Važnija serijska oprema (razina FR):

Zračni jastuci za vozača i suvozača
Bočni zračni jastuci
Bočne zračne zavjese naprijed

ABS + TCS
ESP nadzor stabilnosti vozila

Senzor svjetala

Tempomat

"Climatronic" - aut. klima uređaj (dvozonski)

Daljinsko centralno zaključavanje

Elektromehanički servo volan

Kolo upravljača podesivo po visini i dubini
Prednja sjedala podesiva po visini

El. podizači svih stakala (impulsni)

El. pokretani, grijani i preklopivi retrovizori

Audio-sustav (RDS radio, CD, MP3, AUX, 8 zv)

Putni kompjutor

FR design: ručica mjenjača, sjedala,...

Vanjski retrovizori u "Plata R" boji

Isofix sustav

Djeljiva stražnja klupa (60:40)

Ispušni sustav: 2 x f70 mm, krom finiš

Sportsko podvozje

Zatamnjena stražnja stakla

Prednja svjetla za maglu

17" alu naplatci "Allioth", gume: 225/45 R17

Dodatna oprema                            Cijena (kn)

-
   

-

Seat Leon 2.0 TFSI FR
   

183.258

Seat Leon 2.0 TFSI DSG FR
   

195.384

Seat Leon 2.0 TDI FR
   

192.916

Seat Leon 2.0 TFSI Cupra
   

203.526
Seat Leon 1.4 Reference    

113.176

Cijene prema tečaju 1 EUR=7,43 kn, 10.02.2007.

Izvor: Index
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Izgleda mi malo "plastican" iznutra, al' sve u svemu izgleda da nije losa gradska trkalica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 6681-7710
sto je ovo neki kombi hhahahaha  Smile Smile e nikad spanci nece nauciti da prave dobar auto a jos manje u saradnji sa njemcima  Smile Smile Smiley 1 Smiley 1
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
Auto je extra,egzotičan izgled sa Nemačkom mehanikom,idealna kombinacija.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 6681-7710
haaa ma kakva idealna kombinacija  Smile Smile
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
Kaži šta ti se ne sviđa na ovom autu,ali bez predrasuda nego realno kaži.Meni se samo ne sviđa instrument tabla,
malo mi je plastična.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 6681-7710
ne igleda kao auto nego kao kombi
« Poslednja izmena: 17. Feb 2007, 15:33:53 od thelock »
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ja imam problem za svako resenje!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 411
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3gs
auto izgleda odlicno samo imam jednu veliku zamerku,pogledajte kolike su im ostale prazne povrsine na kontrolnoj tabli izmedju komandi za klimu i radio,a nasuprot tome napravili su sve male dumice pa u voznji moras da gledas sta stisces jer su premali da bi mogao da napamet odredis koji si dohvatio,sto nije bas pohvalno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Jeli to onaj Seat sto lici na Alfu? Smile
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.