Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:50:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dino Dvornik  (Pročitano 4271 puta)
15. Feb 2007, 14:44:35
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Dino Dvornik rođen je 20. 08. 1964. god. u Splitu. On je drugo dijete oca Borisa (poznatog hrvatskog glumca) i majke Diane. Odrastajući u glumačkom okruženju, Dino je zajedno sa starijim bratom Deanom počeo glumiti u kultnoj seriji Miljenka Smoje "Naše malo misto" zajedno sa svojim ocem. Kasnije je igrao u nekoliko dječjih filmova i serija. Pohađao je i muzičku školu ali ga klasična glazba nije zanimala pa je vrlo rano odustao. U kasnijoj fazi svog sazrijevanja, početkom 80-ih i otkrićem disco glazbe koja se tada svirala po klubovima, Dino je tada shvatio da će glazba biti njegov životni put. Već sa 17 godina, zajedno sa bratom Deanom osniva svoj prvi band "Kineski zid" koji je dobio ime po zgradi u kojoj su živjeli. Tada se ostavio i svoje druge ljubavi, baseball igre u kojoj je ostao zapamčen kao jedan od boljih igrača te tada vrlo nepoznate igre na našim prostorima. "Kineski zid" je nastao na temeljima funky glazbe (James Brown, Steve Wonder, Cool the Gang, Benson, Eart, Wind and Fire) i kao takav snimio jednu ploču pod istoimenim nazivom za diskografsku kuću "Suzy". Ploča tada nije postigla neki značajan uspjeh ali je ostala zapisana kao prva funky ploča u Hrvata koja se dan danas još uvijek rado sluša. Nesuglasice i razlike u razmišljanju između Dina i njegovog brata Deana dovele su do toga da se bend ubrzo nakon izdavanja ploče raspao. Dino je već tada imao viziju svoje glazbe. Bio je prilično neshvaćen od strane diskografa ali dovoljno ustrajan da napravi i ostvari svoju želju. 1988 god. Dino je počeo snimati svoja prva remek djela u sudiju Nenada Vilovića koji mu je vidjevši Dinovu volju i želju ustupio studio. Ploča je nastala iz "đira" kako bi se reklo u Splitu. U taj "đir" su bili Dino, Gibonni, Goran Kralj i Dragan Lukić koji su sudjelovali u stvaranju ploče, a da zapravo nisu ni znali da će to biti revolucionarni pomak u glazbi na tadašnjim prostorima. Gibonni je tada bio u heavy metal grupi "8 putnik" i nije htio da bude potpisan ispod svojih tekstova jer to nije bio njegov "ĐIR" pa je na prvoj tiraži ploče bilo izostavljeno njegovo ime, što mu je već na sljedećem izdanju bilo vračeno. Dino je 1988 god debitirao na Zagreb-festu sa pjesmom "Tebi pripadam" i osvojio nagradu za najboljeg debitanta. To mu je otvorilo vrata u diskografskoj kući "JUGOTON" danas Croatia Records, koja mu je izdala prvi album "Zašto praviš slona od mene". 1989 god ploča postaje pravi hit. Popularnost je rasla iz dana u dan, a prodaja dosegla nevjerojatnih 750 000 primjeraka. Dino Dvornik uveo je domaću glazbu u diskoteke gdje je vladala inozemna produkcija i gdje je bilo nemoguće zamisliti domaću plesnu glazbu koja je pratila svjetske trendove. To je jedino pošlo za rukom Oliveru Mandiću kojeg je Dino neizmjerno cjenio kao glazbenika. 1990 god bila je vrlo važna godina u Dinovom životu. Radio je na drugoj ploči koja je trebala opravdati prvu ploču. Pritisak je bio ogroman jer sve pjesme sa prve ploče su bili hitovi. Ploča "Kreativni nered", snimala se u studiju "V. Lisinski". Pri završetku snimanja, krenula je i promotivna turneja čiji je prvi koncert bio u Zagrebu u velikoj dvorani Doma sportova. Dan prije koncerta mu se rodila kćerka Ella, pa je koncert održan u totalnoj euforiji i sreći. Te godine počeli su i problemi raspada tadašnje Yugoslavije pa je turneja zbog političke situacije prekinuta pri samom kraju. 1992. god - "PRIRODA I DRUŠTVO" - materijal je napravljen pod utjecajem house glazbe i tehna koji je tek bio na početku u Hrvatskoj. Rat i pritisak koji je Dino osjećao sve su ga više potiskivali u depresiju koja je rezultirala teškom ovisnošču o drogama. Potisnut u stranu od medija i glazbenog svijeta u kojem je vladao dance, Dino je u svojoj najvećoj bitci za život i zdravlje 1995 god snimio maxi singl "Afrika" na kojoj se nalazi i pjesma "Žigolo". "Afrika" je definitivno potisnula svu domaću glazbu i nametnula novi ritam i produkciju. Afrika je 1996 god. dobila Porina (naša najznačajnija diskografska nagrada u Hrvatskoj) za "Hit godine", za produkciju i aražman. U konkurenciji za hit godine bila je i pjesma "Ništa kontra Splita" Nenada Vilovića koju je Dino izveo na Splitskom festivalu i koja je nesumnjivo pobijedila, te postala himna Splita koju su prihvatili i šire. Također spot za pjesmu Afrika bio je prvi hrvatski spot emitiran na MTV internationalu te kasnije i na drugim muzičkim kanalima poput Njemačke VIVE. Dinova energija, duhovitost teksta i njegov "dišpet" (inat) doveli su ga na poziciju broj 1. 1997. god. izlazi album "Infant terrible" koja je autobiografska ploča koja govori o njegovom životu. "Điha, điha" - pjesma je koja je obilježila taj album. Album je nagrađen jednim Porinom i to za produkciju koju potpisuje sam Dvornik. 1998 god. izlazi kompilacijski CD "Vidi ove pisme" koji je bio najprodavaniji kompilacijski album i nagrađen je jednim Porinom za najbolji kompilacijski album te godine. CD sadrži najveće hitove Dina Dvornika. 1999 god. -"Big Mama" - album kojeg su kritičari najviše izvrjeđali i koji se najlošije prodao. Možda nije najkomercijalniji ali nije zasigurno i najlošiji. 2000 god-Dino dobiva i nagradu diskografske kuće Croatia Records "Zlatna ptica" za prodaju više od 60 000 primjeraka. 2002 god. "SVICKY" (što bi u dalmatinskom žargonu značilo "svjetcki"). Album je nastajao oko osam mjeseci, sniman je u Zagrebu u studiu producenta Davorina Iliča koji je već i prije surađivao sa Dinom Dvornikom "AFRIKA 1996". Sve pjesme su autorsko djelo Dina Dvornika uz gostujuće glazbenike koji se učestalo pojavljuju na Dinovim albumima (Igor Gresina (sax), Mladen Baučić (sax), Vanda Vinter (pjevačica)) "Napravio sam odličan album koji je kompaktan, zadovoljan sam. Glazbeni kritičari i novinari moraju prestati komparirati moje zadnje uratke sa prva dva albuma. To se desilo u doba glazbenog sivila, jednostavno, bio sam drugačiji od svega. Napokon se desila plesna glazba sa tekstovima koje su mladi mogli shvatiti. Zato je to bilo tako znakovito. Mislim da moji ostali albumi nisu ništa lošiji osim što sam prije bio malo ispred vremena, a sad sam u & #147;TAJMINGU. Danas se ne može napraviti nešto revolucionarno jer je danas sve već izmišljeno. Može se samo napraviti dobro I loše. Ostao sam dosljedan sebi I svojoj glazbi. Želja mi je otići malo van Hrvatske, barem na neko vrijeme kako bi mogao napraviti nekakav odmak od naše scene jer mi je Hrvatska pre mala. Trebam ispitati svoje mogućnosti sa ljudima koji su neopterećeni glupostima i svojim ego tripovima." (DINO DVORNIK-2002 GOD). Nakon ove izjave, Dino se okrenuo klupskoj glazbi (house-funky), i preuzeo stvar u svoje ruke. Sve vrijeme je vjezbao miksanje na gramofonima kako bi sebe profilirao u DJ i Mc. " Uživam u glazbi koju puštam po svom izboru i usput se dobro zabavljam" - kaže Dino. Uz sve to sklada i svoju glazbu koju planira izdati na vinilu za svoju etiketu. "To je jedan normalan proces u mom životu, nakon Afrike jednostavno nisam imao izbora, morao sam krenuti naprijed. Ova glazba mi otvara ogromne mogućnosti da se širim.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Dino Dvornik

Dino Dvornik (10. august 1964. - 7. septembar 2008.), hrvatski pjevač.

Rodio se kao sin poznatog glumca Borisa Dvornika u Splitu. Dinu nije zanimala gluma stoga se odlučio baviti pjevanjem. 1980. godine sastavio je pop grupu nazvanu "Kineski Zid" s kojom je promovisao funk muziku. Dino je kao mlad svojim stilom podsjećao na Morriseya iz popularnog britanskog banda The Smiths. Godine 1988. debitirao je na Zagreb-festu sa pjesmom "Tebi pripadam" i osvojio nagradu za najboljeg debitanta. 1996. godine osvojio je Porina za pjesmu "Afrika", a 1997. godine dobija Porina za album "Enfant terrible". Godine 1998. dobio je Porina za album "Vidi ove pisme" kao najbolji kompilacijski album.

Kao dijete glumio je i u seriji "Naše malo misto", a nakon toga u još nekoliko dječjih filmova i serija.

Umro je u svom stanu u Zagrebu, 7. septembra 2008. u 45. godini života.

Diskografija

    * 1989. Dino Dvornik
    * 1990. Kreativni nered
    * 1993. Priroda i društvo
    * 1994. Live In Muenchen
    * 1997. Enfant terrible
    * 1998. The Best of, Vidi ove pisme
    * 1999. Big Mamma
    * 2002. Svicky
    * 2008. Pandorina kutija, album trebao izaći u oktobru 2008.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Budi uvek ti!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 14178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung E870
stvarno mi je jako zao...Bio je popularan u doba moje rane mladosti...volela sam da ga slusam... Smile
IP sačuvana
social share
Zivot je put kojim treba trcati sa prijateljem koji ce nam osmehom, cutanjem, daljinom, postojanoscu, strpljenjem i secanjem dokazati da vredimo onoliko koliko znamo da volimo...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:50:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.