Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:31:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reditelj venčanja  (Pročitano 1387 puta)
07. Feb 2007, 10:40:27
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Reditelj venčanja   

Žanr: drama
Trajanje: 100 min.
Zemlja porekla: Italija
Naziv originala: Regista di matrimoni, Il (2006)
Festivali: Kan 2006. oficijelna selekcija, Toronto, London, Ljubljana, Gijon


Glavne uloge:   
Serđo Kastelito (Sergio Castelitto), Silvija Ajeli (Silvia Aejelli), Korina Kasteli (Corine Castelli), Bruno Karijelo (Bruno Cariello), Đani Kavina (Gianni Cavina)
Scenario:   Marko Belokio (Marco Bellocchio)
Režija:   Marko Belokio (Marco Bellocchio)


SINOPSIS

Filmski reditelj Franko Elika očajan je zbog braka svoje ćerke s katoličkim ekstremistom. Kada, na svoj užas, dobije ponudu da napravi rimejk filma "Verenici" Alesandra Manconija, Franko odlučuje da odleti na Siciliju. Krijući se u zabačenom seocetu ostrva upoznaje čitav niz živopisnih likova: čoveka koji zarađuje za život tako što snima suvenir filmove s venčanja, reditelja koji lažira svoju smrt ne bi li konačno dostigao slavu za koju zna da mu pripada čitavog života i glavnog čoveka u selu, princa Ferdinanda Gravina di Palagonija.

Palagoni mu predlaže da snimi venčanje njegove prelepe ćerke Bone. Međutim, on se bespovratno zaljubljuje u princezu i odlučuje da je spase od dogovorenog braka. Reditelj unajmljen da snimi venčanje sicilijanske priceze zaljubljuje se u mladu...

REDITELJ O FILMU

Ideju za ovaj film dobio sam dok sam posmatrao venčanje dvoje mladih ljudi baš na Siciliji, u Kalabriji. Ono što me je pogodilo bila je pokornost mladog para na venčanju dok ih je snimao reditelj venčanja. Baš kao profesionalni glumci, radili su tačno šta im je reditelj govorio. Pred to dvoje mladih ljudi bio je čitav život koji su mogli da žive kako god žele, ali izgledalo je kao da će to "da" označiti njihovu predaju i da ulazak u brak predstavlja pripadanje racionalnom i pokornom svetu njihovih predaka.

Kasnije, kada sam počeo da pišem scenario, izmišljeni lik Franko Elika, kao reditelj venčanja, zaljubiće se u prelepu princezu Bonu, koja je pred ugovorenim brakom. Strast koja ga obuzima učiniće da sve promeni i da se kroz veliki broj suludo opasnih situacija bori za ženu koju voli. Franko nije klasični heroj, i propitivanje i slabosti, kao i strah od toga da će pobediti dovešće do toga da na kraju gotovo odustane. Tu strast i tu borbu želeo sam da pokažem u ovom filmu.

Elikova potraga smeštena je na zamišljenu Siciliju, izabranu zbog nezaboravnog plavetnila mora ili arhaičnih mitoloških kvaliteta, s kadrovima beskrajnih predela obasjanih suncem i obavijenih čarobnim nebom i morem.

O REŽISERU

Marko Belokio (reditelj)
Rođen je u Pjaćenci 1939. godine. Prekinuo je studije filozofije u Milanu i počeo da studira režiju u Rimu i Milanu. Režirao je nekoliko dokumentaraca pre nego što je debitovao uspešnim filmom "Pesnica u džepu" 1965. Narednih godina bavio se militantno političkim igranim filmovima i antiestablišment temama. Smatraju ga angažovanim sineastom.

Kao glumac, reditelj i scenarista radio je čuvene naslove "Dobro jutro, noći" (2003), "Đavo u telu" (1986), "Osmeh moje majke" (2002), "Oči, usta" (1982), "Victory March", "The Witches' Sabbath". "Reditelj venčanja" predstavlja malo drugačiji film ovog priznatog majstora režije.

"Kada je reditelj od 65 godina okarakterisan kao 'angažovan', znači da se magija nastavlja", kaže Belokio. "Publika se nije zasitila mog filmskog izražavanja, bilo da ga smatraju 'neorealističnim', ili, u najnovije vreme, 'baroknim'." Oprobao se i kao glumac u mnogim filmovima. "Smatram da mi je u radu pomogla okolnost što sam isprobao sve aspekte filmskog zanimanja. Pošto sam fotogeničan, nisam hteo sebi da uskratim mogućnost da me neko drugi ovekoveči na velikom ekranu."

O GLUMCIMA

Serđo Kastelito (Franko)
Rođen je u Rimu 18. avgusta 1953. Čuveni italijanski glumac i reditelj iza sebe ima veliki broj uloga, a neke od novijih su u filmu Luka Besona "Artur i Minimoji", "Veliko plavetnilo", "Paris, I Love You", "Don't Move", "Mostly Martha", "Let There Be Light". Za svoj film "Bez pomeranja" osvojio je brojne nagrade širom sveta, kako za režiju tako i za glumu. Pored njega, u filmu igraju Penelope Kruz i Pjetro de Silva. "Osmeh moje majke" doneo mu je u Kanu 2003. nagradu za najboljeg glumca.

Premijera: 8. februara 2007. godine u 20.30 časova, bioskop "Kosmaj"

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:31:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.