Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:01:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zapitanost o poreklu vlastitog ja  (Pročitano 3308 puta)
03. Feb 2007, 00:05:51
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Osnovna misterija kako to da ono moje ja uopšte postoji i iz kojeg to izvora potekne? Razna tumačenja porekla živih bića pa i samog čoveka koji nosi prokletu krunu "najsavršenije životinje" u smislu šta nam stvara duh, pošto je puka bioligija dobrano proučena. Razna tumačenja kako nas stvara velika tombola prirode pukim slučajem ili preterano uprošćena tumačenja da je apsolutno sve stvoreno voljom Velikog Tvorca pa i naše duše upravo tu i sad. Sve mi to ima ozbiljne šupljine nakon malo dubljeg razmišljanja.

Jedna čudna teorija o nedokučivom biću anđeoske prirode misterioznog porekla, pa Bog (ili Bogovi) oblikuje materiju a samo taj čudno-divni stvor stvara duh živog bića po svojoj nekoj ljudima nepoznatoj logici. Legenda da taj mali svemoćni stvor ponekad na kratko zaposedne malo dete da bi sagledao svet ili nekog živim očima. Opire se svakoj volji ili sili ljudi koji bi da saznaju više o njemu, makar to bilo u plemenitom traganju za istinama.

« Poslednja izmena: 03. Feb 2007, 11:12:21 od Imaginelo »
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
O ovoj temi se vec govorilo... Sta je JA? Mislim da se zvala...  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
ko je taj shto pita shta je ja? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Nisam mislio da otvaram priču u smislu odnosa prema vlastitom identitetu već samo poreklo toga - odakle taj izvor ističe?
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
Oblik vlastitog "ja" proističe iz razmišljanja o sebi i svetu (o sebi u svetu), razmišljanje proističe iz svesti, svest, zajedno sa podsvešću, proističu iz...iz...ovaj... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

Jedna čudna teorija o nedokučivom biću anđeoske prirode misterioznog porekla, pa Bog (ili Bogovi) oblikuje materiju a samo taj čudno-divni stvor stvara duh živog bića po svojoj nekoj ljudima nepoznatoj logici. Legenda da taj mali svemoćni stvor ponekad na kratko zaposedne malo dete da bi sagledao svet ili nekog živim očima. Opire se svakoj volji ili sili ljudi koji bi da saznaju više o njemu, makar to bilo u plemenitom traganju za istinama.


U zadnjoj rečenici kažeš da se "opire" svakoj volji ljudi da saznaju nešto o njemu. Međutim, prije toga ti si već nešto napisao o njemu tako da priča o opiranju nema smisla. Ustvari, taj tekst si sročio napamet. Razmisljao si, ali Boga nisi spoznao niti si bio u kontaktus njim, koristiš samo tekstove koje ne možeš da shvatiš... ali to sve nije bitno.
Boga niko nikad nije vidio, čuo ili na bilo koji čulni način opazio. Tako će ostati do kraja svjeta i tu treba završiti ovu priču. Bozja volja je sve što nam se dešava, mi to ne možemo shvatiti i tu nema više šta tražiti.

Treba preći na sebe, .tj na spoznaju sebe samog. Naše ljudsko "ja" proizašlo je iz božanskog "Ja" i po prirodi stvari njemu teži. Postoji kolektivna i indivudalna svjest. U "početku" kosmosa postojala je samo kolektivna svjest, da bi njegovim razvojem vasiona postajala sve intelegientnija, samim tim razvila se i individualna. Svako od nas ima svoje individualno "ja" tj. svako od nas je individua za sebe. Međutim postoji i ono drugo Ja, božansko i ono je prisutno takođe duboko u nama. Ovo drugo je "Ja" proteže se na čitav kosmos, i sve u kosmosu ima njega.

Naša svjest je nerazvijena, i mora da napreduje, a veliki teret napretku je naš ego. Ego je slučaj kada se naše "ja" želi da istakne, da ima značaja, postane važno. Tako niču ego želje čije ispunjenje stvara iluziju u kojoj se vrti naša zakržljala svjest. Što ego ima više vlasti nad nama razumljivo je da ćemo se više patiti i mučiti na ovom grubom svjetu muke i patnje.         

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
imaginelo,kad bi znao ko si ,ne bi ni postavljao ovo pitanje ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
ko je taj shto pita shta je ja? Smile Smile

Odraz Meseca u kapi rose  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k310i
ko je taj shto pita shta je ja? Smile Smile
ja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
A ko si ti?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:01:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.