Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:26:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Papa ostaje na čelu Crkve  (Pročitano 2274 puta)
14. Feb 2005, 02:56:42
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Papa ostaje na čelu Crkve

VATIKAN - Poglavar Rimokatoličke crkve papa Jovan Pavle Drugi, koji se nedavno oporavio od bolesti, juče je izrekao blagoslov posle molitve koju je pročitao jedan od njegovih saradnika i potvrdio spremnost da nastavi da vodi Crkvu, prenosi Beta.

Iako je papa čvrstog glasa i u jednom dahu izrekao blagoslov, njegove reči je bilo teško razumeti. Pritom, papa se nije obratio vernicima na Trgu svetog Petra na italijanskom jeziku, što je izazvalo sumnju u njegovu sposobnost da se obraća vernicima bez pomoći saradnika.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
jadan Smile ...ono je prosto nehumano kako ga teraju da i dalje obavlja funkciju
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@tomahavkic

Papu nitko ne može na ništa natjerati jer je on vrhovni poglavar Rimokatoličke Crkve podložan jedino Bogu i Crkvi, ali ne u hijerarhijskom smislu, nego u moralnom. Zakonodavno nema nikoga tko bi mu mogao bilo što narediti, jer je on vrhovni zakonodavac. U trenutku kad se želi povući on nitkome ni ne treba reći, nego samo otići. Svoju ostavku ne predaje nikome i nikoga nema tko bi ju bio ovlašten prihvatiti (ili odbiti). To je što se tiče zakonodavstva.
Drugo je pitanje što se on sam ne želi povući, jer se još uvijek smatra sposobnim voditi Crkvu, a to jest, jer unatoč svojoj bolesti, Parkinsonovoj bolesti, gdje je razum potpuno sposoban, a tijelo otkazuje, može donositi valjane odluke na život i konačno spas cijele Crkve.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Drago mi je da vi katolici podrzavate svoga vodju, ali sto je mnogo mnogo je.
Jednostavno covek je potpuno fizicki deformisan, u stanju je jednom u 10 slucajeva da se pojavi i kaze ljudima sta bi trebalo.
Mozda je on u glavi 100% ok, ali ..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Za spas cijele Crkve potreban je netko mnogo mocniji, silniji i nepobjediv.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Svojim sam pisanjem htio pokazati da papa ne treba nikome davati ostavku i razloge te ostavke, nego se samo povuče. Možda bi sada bilo (naj)bolje da se povuče, upravo zbog zdravlja, no to je gledajući iz naše perspektive. Možda bi i on sam htio otići, to samo razmišljam!, jer mu je teško, no osjeća dužnost da ostane i vodi Crkvu, i to isto samo razmišljam!. Ne znam kako razmišlja i što mu je u glavi, no sudeći po njegvom podašanju do sad i njegovom sportskom duhu iz mladosti, sumnjam da će otići dok stvarno ne bude mogao, jer sportaši igraju do kraja. Papa je imao mnoge pastoralne pohode u kojima je uspostavio dijalog za koji je bilo mišljeno da je nemoguć, pozivao je na mir i dizao glas protiv rata, i mnogo toga dobra učinio i na tome mu se divim. Vi ga sigurno ne doživljavate toliko osobno i možda na vidite dobra koja je učinio, jer ne utječu direktno na vas, no katolicima ovaj papa jako puno znači i zato želim da mu Bog dade snage i zdravlja da obavlja svoj "posao" do onoga časa kada će ga pozvati k Sebi.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
koni,ono sto sam htela da kazem je da bi mogli da nadju nekoga da ga odmeni u nekim obavezama,a znam da mu ih polozaj nalaze, koje su postale preteske za njega s obzirom na njegove godine i zdravstveno stanje...mislim da je vec tesko gledati ga kako se onako muci.to sam htela da kazem,nista drugo
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Danasnji papa je osoba maglovite proslosti, tako da je tesko i zamisliti sta ga to goni da se i dalje muci. Ocigledno je da ce odredjeni crkveni zakoni biti promenjeni jer je, cini mi se, ovo prvi put da se najmocnija hriscanska crkava nalazi u ovakvoj situaciji, da ima poglavara koji ne moze da obavlja svoju svetovnu i crkvenu duznost.  Do sada ni jedan papa nije poziveo ovoliko dugo. Ili su umirali prirodnom smrcu ili se vec neko potrudio da ih sto pre otrpati do vrata Sv. Petra...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Papino povlačenje bi
bilo opasan presedan

RIM - Papa Jova Pavle Drugi, koji je prekjuče u rimskoj bolnici "Đemeli" podvrgnut operaciji traheotomije, proveo je mirno noć i lekari smatraju da je najgore prošlo. Papa je dobio notes i olovku kako bi nastavio da vodi poslove Rimokatoličke crkve. On će sada preko pisanih poruka moći da traži šta mu je potrebno, ali i da izdaje direktive kada su u pitanju crkveni poslovi.

Zdravstveno stanje pape ponovo je pokrenulo priče o tome da li će rimokatolički poglavar možda početi da razmišlja o povlačenju sa tog položaja. Ta mogućnost, prema zakonu katoličke crkve, teoretski postoji, mada je praksa gotovo ne poznaje.

Najnovije pogoršanje njegovog zdravstvenog stanja obnovilo je pitanje da li je poglavar, koji je na čelu crkve sa više od milijardu vernika u svetu, sposoban da i dalje obavlja svoje dužnosti. Urednik jezuitskog časopisa i stručnjak za pitanja Vatikana Tomas Ris kaže da Crkva strahuje da bi papino povlačenje predstavljalo "opasan presedan", jer bi ubuduće neke frakcije u Katoličkoj crkvi možda mogle da ga zloupotrebe da bi naterale poglavara da napusti to mesto. Već vekovima nijedan papa nije odstupio za tog položaja, a ostavka nije u skladu sa idejom da papa ima posebnu ulogu u vođenju crkve, kaže sveštenik Džozef Fesio, urednik Ignatius presa.

Vatikan je zvanično odbio da komentariše da li je papa ostavio pisane instrukcije u slučaju da padne u komu ili na bilo koji način bude onesposobljen. Neki prethodnici Jovana Pavla Drugog, kako se veruje, to su učinili.
Agencije
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
slusala sam juce...a jesu preterali sa onim biskvitima
popio je i caffe latte  Smile   blesavo skroz  
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:26:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.