Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Elektronsko naplaćivanje putarine  (Pročitano 2401 puta)
11. Jan 2007, 12:58:04
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Elektronsko naplaćivanje putarine

Na autoputu Beograd - Šid, na naplatnoj rampi kod Šimanovaca, juče je pored uobičajenog načina naplate putarine, počelo i elektronsko, koje vozaču omogućava da tokom putovanja nigde ne mora da stane, čak ni na naplatnoj rampi.

Kako bi vlasnik automobila uopšte mogao da na ovaj način plaća putarinu, potrebno je da kupi elektronski uređaj, takozvani tag, koji je veličine mobilnog telefona. Tag zatim stavlja na prednji deo šoferšajbne, najbolje iza retrovizora. Prilikom prilaska naplatnoj rampi, vozač koji u vozilu ima tag prilazi traci na kojoj je jasno označeno da se u njoj obavlja isključivo elektronska naplata putarine. Pri tom, vozač mora da smanji brzinu i ne sme da vozi brže od 50 kilometara na sat. Očitavanje na skeneru traje svega nekoliko sekundi i ukoliko se na tagu nalazi dovoljno uplaćenog novca, rampa se vrlo brzo podiže i vozač je, praktično, bez stajanja prolazi.

Cena jednog taga je 3.500 dinara. Trenutno može da se kupi na naplatnim stanicama Šid, Šimanovci, Ruma (sedište Oseka), kao i u JP „Putevi Srbije“, Ljube Čupe 5 u Beogradu. Takođe i u sedištima Auto-moto Saveza Srbije u Batrovcima, Tovarniku i Ruzveltovoj ulici u Beogradu.

Za prvu kategoriju vozila, u koju spadaju putnički automobili, minimalni iznos punjenja taga staje 630 dinara, od čega je 600 dinara isključivo za naplatu putarine.

Tag se kupuje samo jednom i tek posle pet godina obavlja se njegova besplatna zamena.

Sistem elektronske naplate uradio je Institut „Mihajlo Pupin“ iz Beograda, a ono što ga, po rečima tvorca, izdvaja od elektronskih naplata putarina u inostranstvu, pored cene koja je nekoliko puta manja, jeste i to da ovaj sistem na naplatnoj rampi, pored gabarita vozila, očitava i registarske tablice.

M. Cvejić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
HTC Touch HD, Luna
moze da bude efikasno samo da se moze i jednostavno videti koliko je kredita ostalo i naravno sve te informacije da ne budu zloupotrebljenje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ja imam problem za svako resenje!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 411
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3gs
Ja sam cuo neku glupost da se rampa brze dize ako imas vise para na racunu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
Ja sam cuo neku glupost da se rampa brze dize ako imas vise para na racunu Smile

haha, veću glupost ovu godinu nisam čuo  Smile
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Go to WIN, or don`t go at all

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 67
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson W810i
Ja sam cuo neku glupost da se rampa brze dize ako imas vise para na racunu Smile
Takodje
IP sačuvana
social share
Commander X 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ja imam problem za svako resenje!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 411
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3gs
morao sam pitati,drug me je toliko ubedjivao da sam na kraju poverovao,pa ipak je ovo Srbija,ovde je sve moguce osim drvene peci  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One M9
Bilo je konacno i vreme da i kod nas pocne elektronska naplata putarine, ovakav nacin naplate ce sigurno smanjiti guzve i nadam se cene putarine
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


... samo reci "alal`vera"

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 27
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
jeste, super sto su to uveli. a i bas ce to da smanji guzve na naplatnim rampama. brate, guzve su ti naj na leto, kad mi gastarbeiteri krenemo ka srbiji i nazad, u periodu od 2 meseca. umesto da konacno uvedu vinjete, kao i u ostalim zemljama. kupis je na granici ili blizim pumpama i zivo. prosto ko pasulj. ne. nego dalje, recite ako brkam, tj. "i dalje" postoji mogucnost tipu ili zeni na rampi da joj ponudis pola i manje od putarine, da bi oni izasli na rampu pored i digli je "rucno" da se prodje, nebili odkucavalo prolaz vozila. samo jedan prost primer kradje na rampama, a koliko se secam bilo ga je i veceg prosle godine.

ne, nego mi se elektronski modernizujemo na autoputevima koje su malo bolje nego prema moga dede na salas. a druga stvar je, ko ce da koristi, tj. da kupi tu kutiju. samo oni, koji svakako redovno putuju na autoputu, mislim na sluzbena vozila ili vlasnici jacih firma stime i vozila.


joj umalo zaboravih stulu. cuj, brze se dize rampa... a tek ako se priblizavas rampi sa sto i vise na sat, sensori to primete i rampa se digne odmah. probaj...
« Poslednja izmena: 18. Jan 2007, 11:57:28 od cenej »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Nema pogodbe sa zenom koja radi na rampi jer ona ima bolju kombinaciju za kradju.  Smile
Inace meni se ne daje 50eur za taj tag, ionako je putarina skupa za srpski standard. Ko voli nek izvoli!
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.