Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rehabilitacioni centar Crna Reka i pop Branislav Peranović - sveštenik ili...  (Pročitano 46522 puta)
05. Jan 2007, 08:47:24
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
 SPC otvaranjem centara za lečenje narkomana pokazuje da se polako ali sigurno modernizuje i uključuje u savremene tokove, ali...
Kod nas uvek nažalost postoji to "ali" ! Pokušaću da budem što kraća, iako je tema opširna! Isto tako, pokušaću da iznesem isključivo činjenice, iako je neminovno uneti i emocije i svoja lična razmišljanja i stavove u celu priču. A priča počinje..
Emisijom na "Studiju B" autora Marine Rajević Savić u kojoj gostuju dr Daragan iz Centra za lečenje narkomanije u Drajzerovoj ulici i sveštenika Branislava Peranovića koji vodi zajednicu u Crnoj Reci u blizini manastira. Kratka biografija sveštenika - misionara, bez svoje eparhije glasi: pre 10-ak godina napustio je eparhiju vranjsku, razilazeći se u stavovima sa Pahomijem, došavši do saznanja o pedofiliji svog duhovnog učitelja,a pre toga je radio kao srednjoškolski profesor(?), povlači se sa porodicom u kuću u blizini manastira Crna Reka, radi kao putujući misionar, a onda počinje da leči narkomane, koji je bilo po dvoje , troje, sve dok se taj broj nije popeo na 150!? !Iz predstavljanja sveštenika Branislava čuli smo podatke da se lečenjem narkomana bavi 11 godina, da je počeo sa dva pacijenta, a u tom trenutku ( mart 2006.) u planini, daleko od civilizacije, na tretmanu je bilo 40 štićenika ostavljenih u društvu supruge oca Baneta i njihovo petoro dece ( najstariji sin 15 god. star)! Duel između lekara i sveštenika bio je  interesantan, a kamera se najčešće fokusirala na zaprepašćeno lice doktrorke, na čija je pitanja otac vrlo hrabro odgovarao! Rekao  je da leči bez lekova ( što se doktorki ni malo nije dopalo) narkomane koji mu dolaze i u teškoj apstinencijskoj krizi, o tome kako on suvereno vlada njima, te da neki put zasluže i batine!? Uspeo je da se izvuče iz nezgodnih pitanja o batinama, tako što je na kraju ipak dodao da su to "retki pojedinačni slučajevi, ali mu je i dalje žao što nije tukao neke koji su pobegli, da bi posle toga uzeli svoj poslednji fiks u životu! Zaprepastio je sve u studiju i svojom "dosetkom" o "obaveznom dobrovoljnom prilogu" kojim se plaća boravak u centru, a meni lično, najviše je zaparao uši komentar o ocu Porfiriju i njegovoj "narkomanskoj eliti" koju prima, čime je za kolegu insinuirao da skupo naplaćuje svoje usluge, što ni malo ne liči na ovog divnog čoveka kojeg često imamo prilike da slušamo na istoj toj televiziji u emisiji "Agape"!
Možda bi se na sve ovo i zaboravilo da se vrlo brzo nije desio incident u centru u kojem je prebijena porodica jednog od štićenika romske nacionalnosti , o čemu sud tek treba doneti odluku, slučaj nije do kraja rešen!O tome možete naći ceo članak u arhivi "Blica" a ukratko:
Vasići su ostavili sina na lečenju i za to platili 400 eura za mesec dana, međutim sin im se razboleo, bio je maltretiran psihički i fizički, te su roditelji nakon što se domogao telefona došli po njega. Tražili su nazad novac ( polovinu) i potvrdu o vremenu provedenom u centru, međutim pop tvrdi da su tražili da upiše dva meseca više na šta nije pristao, te su počeli da ga vređaju, a njegovi štićenici su odreagovali "malo burnije nego što su trebali" te je porodiica Vasić, brutalno pretučena, naročito otac, koji je ostao gluv na jedno uvo! Vasići popa optužuju i da ih je nakon toga držao zatvorene sedam sati posle čega su odveženi do Šapca.Mladić koji je državljanin Austrije, prethodno je uspeo da pobegne iz centra i pored jake potere za njim, ali kada se obratio policiji nisu hteli da ga povežu sa Austrijskim konzulatom, da bi posle toga bio primereno "kažnjen" od strane popa i njegove pajser brigade kako nazivaju štičćenike koji rade za njega!
Ovaj događaj je inicirao da neki odbegli i prebijani štićenici progovore o svojim iskustvima i da im roditelji ovoga puta i poveruju, jer ko će da veruje narkomanu u krizi koji beži sa lečenja!?
Na raznim forumima razvila se rasprava o metodima rada ovog sveštenika, te je ja prenosim i ovde, sa željom da čujem vaše mišljenje o svemu ovome?!
Lakoverni roditelji u potrazi za rešenjem svog problema, poverovali su u statistiku popa Baneta , koji tvrdi da je izlečio 65% svojih pacijenata, naročito uz uverenje da je njegov Episkop nakon objašnjenja koje mu je pružio, odobrio batine za neposlušne, te popu bolja reklama nije ni bila potrebna! Od marta meseca broj njegovih pacijenata popeo se na 150, a otvorio je i novi centar kraj Loznice kao neko "otvoreno" odeljenje! Prvobitna kuća morala je naravno da se proširi kako bi primila sve one kojima je pomoć potrebna, a pop nema srca da odbije bilo koga, te je nadograđen jedan deo od čvrstog materijala, a kupljena su i tri nova montažna objekta! Nabavljeni su kompjuteri, televizori, opremljena teretana, a od zaposlenih u Centru su još jedan sveštenik, Banetova supruga Milanka, njihov najstariji sin ( 15-16 god.), dva terapeuta i četvorica bivših štićenika koji primaju platu!? Oko 20% štičćenika ne plaća boravak u centru dok ostali plaćaju prosečno 300 eura mesečno, uz pakete koji im stižu od kuće, a preporučeni boravak je minimum šest meseci! Nekih većih incidenata nije bilo, samo sporadični slučajevi ( po rečima popa) jer se tamo nalaze i "opasni kriminalci, koje treba zauzdati"! Bije ih najčešće on, iako se i sin pred kamerama hvalio kako i on bije narkomane!Oglašavaju se kao neprofitna vladina organizacija, koristi eparhijski pečat na dokumentima, a potvrde za primljeni novac ne izdaje, ali zato njegova supruga Milanka "beleži svaki ulaz i izlaz!?
Na sve ovo bih vam postavila pitanja o vašem mišljenju?!
1.Sveštenikova deca ne pohađaju školu! Nisu upisana čak ni u osnovnu, što je po zakonu o obrazovanju obavezno,roditelj odgovara zakonski, a time što ih drži izolovane sa stotinjak narkomana ( bolesnih i socijalno zapuštenih ljudi) po meni je krajnje nehumano i smatram da su ta deca vaspitno zapuštena! Devojčica od 13 god. u koju gledaju apstinenti "poludelih hormona" , da bi za "nepristojne komentare" dobili batine!? Pop svoju odluku da ne šalje decu u školu obrazlaže činjenicom da je "bio profesor i da ZNA kako se radi u školama", uz to se hvali kako mu je i ministar prosvete bio gost , ali sam sigurna da se ovim činjenicama nije hvalio!? Pitala sam se kakvu je budućnost pop namenio svojoj deci, bez pkole, bez zemlje koju bi obrađivali? Ili je već unapred imao na umu "laku zaradu" na tuđoj nevolji?!
2. Da li neprofitne organizacije mogu imati tarifu po kojoj naplaćuju usluge, a da pri tom ne izdaju potvrde? Ovde se radi o ni malo beznačajnoj sumi novca , na koju se ne plaća ni porez, ni doprinosi!
3. Pacijenti dobijaju lekove koje im prepisuje lekar, a daje im pop, a da prethodno ne urade osnovne preglede i analize krvi!?
4. "Zaslužni" štićenici dobijaju na čast po koju tabletu više i "najviše do tri čašice rakije" !? Da li i vi u tome vidite manipulaciju najgore vrste?
5. Narkomanima je potrebna "čvrsta " ruka da bi se njima upravljalo?! Batina je iz raja izašla? "Isus nam je doneo mač, a ne mir Božiju? Nije rekao "okreni drugi obraz"?
Sve u svemu, proroda i čvrsta volja čine čuda! Sigurna sam da postoje oni koji su se zaista izlečili, kao jedan momak koji kaže:"Sklanjao sam se u izolovanu brvnaru, a kada bih čuo da nekoga biju, zatvarao sam se u svoju sobu. Ja sam sa popom vodio duge razgovore i religij i oduševljen sam njegovim znanjem!" Koliki je u svemu tome udeo popa ne znam! Nažalost, sve ono što je protiv zakona ljudskih i Božjih- anulira po meni svaki uspeh, makar i stvaran! Ja vidim NADRILEKARSTVO, PROFIT I OBMANU LJUDI POD "FIRMOM" SPC I MNOGO POSLA ZA POLICIJU , KAO I ZA CRKVENE VLASTI! A VI?
                                                                                                       

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Baš me interesuje, zašto nema ni jednog jedinog komentara? Možda je promašena tema, možda bi joj pre bilo mesto u "Crnoj hronici"?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Pitanje dali je u ostalim centrima bolje. Lekar u drzavnom centru za narkomane pokazuje crtež hipika po onoj nekadašnjoj modi i kaže "Tako izgledaju narkomani" ja sam pomislio da je to neka emisija iz arhive, ali nije!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
A firma mu je do moga nema sta...

On mu bre dodje kao neka bozija kazna za gresnike  Smile Smile

ili ti - batina je iz raja izasla (valjda zato sto ju je Bog proterao zajedno sa Adamom i Evom...)
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da li si ti pozvala o. Branislava Peranovića i
pitala njega da ti objasni njegove motive i metode?
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Moj prijatelj se lecio po bolnicama, bio u Drajzerovoj...

Onda su ga roditelji zatvorili u kucu. Isli su samo do crkve.

Nije vise narkoman...

~Sto se tice skole...

Kada zavrsim fakultet, izmedju ostalih poslova, mogu raditi u osnovnoj ili srednjoj skoli...
Isli samo sa prof. metodike nastave, na probne casove... Deca... Ono nisu deca, vec  Smile.

Tada sam shvatila da ne zelim raditi u skoli...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Moj prijatelj se lecio po bolnicama, bio u Drajzerovoj...

Onda su ga roditelji zatvorili u kucu.

Uh... odmah sam se setio Trainspottinga, i one scene u sobi.

Kada zavrsim fakultet, izmedju ostalih poslova, mogu raditi u osnovnoj ili srednjoj skoli...
Isli samo sa prof. metodike nastave, na probne casove... Deca... Ono nisu deca, vec  Smile.

Tada sam shvatila da ne zelim raditi u skoli...  Smile

Kad se samo setim sta smo u srednjoj mi radili tim fakultetlijama, kad dodju da se uce predavanju "deci",  i dok se oni jadni pokusavaju izboriti sa nama, i onako krisom gledaju na profesore u zadnjoj klupi koji ocenjuju nastup i misle Frisko107

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ma, dobra sam ja... Autoritet! Stroga, al` pravicna.

Mnogo sam glasna. I volim da glumatam "opasnu profesorku".  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Baš me interesuje, zašto nema ni jednog jedinog komentara? Možda je promašena tema, možda bi joj pre bilo mesto u "Crnoj hronici"?

Па коментара нема,односно још увек их је мало зато што су људи опрезни или их једноставно тема не интересује или немају шта да кажу.У ова два последња разлога не улазим,али ћу се осврнути на овај први.Наиме ради се о стилу којим је текст написан,болдирању,"црвењењу"  и обилатој употреби знака навода,узвичника и упитника те завидној дози цинизма па се да закључити да је писац(ко год био)лично заинтересован за ово питање,а под тим не мислим на опште човекољубље већ на то да је или несрећни родитељ или кукавни штићеник или нешто треће...У то нешто треће спада и обични пакосник,а с обзиром да је овај део форума прави Елдорадо за богохулнике и опадаче свих боја и премаза просечном форумашу остаје да буде опрезан и да види како ће се прича даље развијати...
Ах да,не помаже ни твој ник,а ни интересовање за тему баш на Божић када се ум може забавити и другим темама,а не само оним које нису сасвим ургентне....
                                             опрости на искрености....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Malo se i od narkomana u poodmakloj zavisnosti prave cvećke i nekakvi heroji, budala se ozbiljno navukla, pa tu budalu treba lečiti drastičnijim metodama, pa i da se bije kad je agresivan. Predrasuda da je svaki ko se navukao inteligentna osoba prefinjene duše. Kruminalac iz mog kraja koji se navukao na kokain, pa mu je krenila pena na usta od overdouza i umro od toga, to su jbg današnji ovisnici.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.