Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:06:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Morgan Freeman ~ Morgan Frimen  (Pročitano 6344 puta)
22. Dec 2006, 18:54:05
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Rodjen:
1.6.1937. u Memfisu, Tenesi

Prebivaliste:
Na farmi u Misisipiju

Obrazovanje:
Na L.A. Siti Koledzu

Hobi:
Jedrenje

Porodica:
Freeman je ozenjen sa Myrna Colley-Lee I ima cetvoro djece -- Alfonso, Saifoulaye, Deena and Morgana. Razveden je od Jeanette Adair Bradshaw.

Morgan Freeman nije dobio glavnu ulogu u filmu sve do svoje 50 godine.

  Nakon 30 godina glume, 1987,dobija ulogu svodnika u "Street Smart," I to mu donosi prvu nominaciju za Oskara. Njegovo prvo pojavljivanje na velikom platnu je bilo 1960 u seriji "bus 'n' truck tour of 'Raisin in the Sun.'"

  Nakon 5 godina u vojsci, 23-godisnji Freeman studira glumu u L.A. I ubrzo pocinje glumiti u pozoristu. 1968,debitovao je pred Brodvejskom publikom u drami rezisera Pearl Bailey-a "Hello Dolly!" Nekoliko godina kasnije, probio se na televiziju kao "Easy Reader," popularna licnost iz serije"The Electric Company."
    Njegove role donijele su mu nagradu Obie Awards za najboljeg glumca u "Driving Miss Daisy," "Gospel at Colonus" i "Coriolanus" kao I nominaciju za nagradu Tony za "The Mighty Gents." Ali,ranih 80-tih Freeman,frustriran svojom filmskom karijerom, razmislja o napustanju soubiznisa.
  "Street Smart" zavrsava njegove nedoumice. Slijede jos dvije uloge za koje dobija nominacije za Oskara 1989. "Driving Miss Daisy" i 1994' "The Shawshank Redemption," koje mu donose veliku reputaciju. Freeman je prva osoba koju je Steven Spielberg nazvao za pocetak snimanja drame "Amistad."
   Za Freemana,sve je kako I treba biti. "Ja nisam rodjen da radim ista drugo," rekao je za Calgary Sun. "Rodjen sam za ovo. To je moj poziv I najveca sreca je mogucnost da se odgovori na njega."
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

morgan_freeman.jpg
(7.92 KB, 180x262)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
UNIX
Browser
Opera 9.63
mob
Ericsson T28
Jedan veliki glumac. Kao da je studirao glumu sa Pavlom Čuturom, Miodragom Čkaljom , Zoran Radmilović.

Ono što mene zanima, čini mi se da se jednom prilikom slikao sa Fidelom Kastrom. Da li se meni učinilo ili se on stvarno sreop sa njim?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
Morganu Frimenu nagrada za životno delo

Oskarovcu je uručeno priznanje za životno delo Američkog filmskog instituta.



Morgan Frimen (74) nagradu je primio u Kalver Sitiju u Kaliforniji, a iz publike su mu tapšali velikani kao što su Klint Istvud, Sidni Poatje, Helen Miren, Semjuel L. Džekson, Tim Bobins, Forest Vitaker i drugi.

Džekson je Frimena nazvao "pravim dijamantom u svetu punom cirkona", dok ga je Poatje najavio kao "pravog princa umetnosti glume".

"Znao sam da sam toliko dobar, da ću jednog dana glumiti Boga. Samo sam se nadao da će to biti u komediji", našalio se Frimen, koji je u filmovima "Svemoćni Brus" i "Svemoćni Evan" tumačio ulogu Boga.

Nagradu u obliku zvezde uručio mu je Klint Istvud, koji je rekao da voli Frimena "onoliko koliko je korektno iskreno voleti drugog muškarca".

Frimen je nominovan za tri Oskara za glavnu i dva za sporednu ulogu, a osvojio ga je za sporednu rolu u filmu "Devojka od milion dolara".




Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
Frimenu Globus za životno delo

Oskarovac Morgan Friman će na predstojećoj dodeli Zlatnih globusa primiti nagradu za životno delo.



Frimanu će biti uručena nagrada Sesil B. Demil na dodeli Globusa 15. januara, saopštilo je Udruženje stranih novinara holivuda koje i dodeljuje nagrade.

Friman, 74, bio je nominovan pet puta za nagradu Oskar koju je i dobio 2004. za film "Devojka od milion dolara". Za ulogu u filmu "Vozeći mis Dejzi" bio je nominovan za nagradu Zlatni globus.

Friman se prvi put pojavio na filmu 1965. godine kao statista, a prvi uspeh stekao je u pozorištu kada je 1978. godine nominovan za Tonija za ulogu u predstavi "The Mighty Gents" (Moćni ljudi).

Prvu nominaciju za Oskara dobio je 1987. za ulogu u filmu "Street Smart". Glumio je u filmovima "Slava", "Neoprošteno", "Bekstvo iz Šošenka" i najnovijim nastavcima serijala o Betmenu.

Nagradu Demil dobili su Robert de Niro, Stiven Spilberg, Barlara Strejsend, Širli Meklejn, Džek Nikolson i Klint Istvud koji je i sarađivao sa Frimanom na filmu "Devojka od milion dolara".

Zlatni globusi su druga po važnosti filmska nagrada posle Oskara.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:06:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.139 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.