Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:08:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Rang lista:
st_faca - 14 bodova
0%  (0)
Coolrunner - 12 bodova
0%  (0)
jobo - 5 bodova
0%  (0)
WC Kengur - 6 bodova
0%  (0)
Sle_Jr - 2 boda
0%  (0)
Nervozni Postar - 1 bod
0%  (0)
Fahrenheit - 1 bod
0%  (0)
nela_1601 - 2 boda
0%  (0)
...
0%  (0)
...
0%  (0)
...
0%  (0)
Shejtan Slavisha - Iskljucen
0%  (0)
Ukupno glasova: 0
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 45
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Istorijski kviz" ~ Decembar  (Pročitano 40165 puta)
01. Dec 2006, 01:10:54
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Pravila:

1. U kvizu mogu učetvovati svi članovi foruma.

2. Igra funkcionise na nacin...Jedan igrac postavi pitanje dok ostali pogadjaju..onaj koji pogodi dobija bod i postavlja sledece pitanje...ako na to pitanje troje ljudi ne zna odgovor dobija jos jedan bod s'tim sto mora da pojasni onda bolje pitanje...Ako pitanje postane neaktivno onda se pitanje ponistava i jedan od sudija daje odgovor...to znaci ako bas niko ne zna odgovor na pitanje ili ako se igrac koji je postavio pitanje ne pojavljuje da potvrdi odgovor.

3. Pitanje postaje neaktivno ako niko na njega nije tacno odgovorio u roku od 12 casova. To je sasvim dovoljan rok da se da tačan odgovor, osim ako nije "koska"-pitanje, a u tom slučaju i zasluzuje da postane neaktivno. Kada pitanje postane neaktivno, prvi igrac koji to primeti, stice pravo da postavi novo pitanje. Ako se pitanje postavi pre isteka 12 casova ono postaje nevazece i ceka se da period istekne a onda se postupa po upustvu.

4. Dozvoljena su sva pitanja u vezi istorije,dogadjaji,licnosti,bitke,itd...U kvizu su dozvoljeni opisi pitanja, ali da ne bude previše lako...Pitanja moraju biti jasno i precizno formulisana, svako pitanje sa vise mogucih odgovora se ponistava, a onaj ko ga je postavio postavlja novo. Dozvoljeno je postaviti samo jedno pitanje (moze iz dva dela, ali samo ako su tesno povezana - "ko je izmislio i koje godine, itd.).

5. U igri ucestvuju i sudije. (Shone83,3EBC i litricind).

6. Igrac ne sme da spamuje sa odgovorima neznam...niko ovo ne zna daj drugo pitanje.Ako se svadja sa ostalim igracima i sa sudijama oduzima mu se jedan bod...

7. Ako neko da netacan odgovor na to se ne dobija negativan poen.Mozete gresiti bez ikakvih penala.Samo nemojte da spamujete i odlazite u offtopic.

8. Svaki igrac moze da padne u minus..a svaki moze i da izadje iz njega..u minus se pada oduzimanjem bodova koje je navedeno u pravilu broj 6..

9.

A) Igrač koji je postavio pitanje a odlazi sa Bureka, obavezan je da ostavi odgovor sudiji...Ako ne ostavi, sudija ce priznati odgovor za koji on misli da je tacan, bez prava reklamacije na odluku od strane igraca koji je pitanje postavio.

B) Igrač koji je dao odgovor na postavljeno pitanje a odlazi sa Bureka, obavezan je da ostavi potencijalno novo pitanje sudiji. Ako je dao tačan odgovor, sudija će po potvrdi istog, postaviti ostavljeno pitanje. Ako igrac ne ostavi potencijalno pitanje, novo pitanje ce postaviti sudija.


*napomena: pre nego što ostavite podatke jednom od sudija, proverite koji je trenutno aktivan!


10. Kada igrac potvrdi tacan odgovor drugog igraca duzan je da napise koji je to tacan odgovor,tj koji je to bod.

11. Priznaju se iskljucivo odgovori na srpskom i srodnim jezicima (ex SFRJ, zbog clanova Bureka sa tih prostora). Ako se googlanje ne moze zabraniti, moze se bar zahtevati preveden odgovor. Izuzetak od ovog pravila su licna imena, kao i pojmovi, organizacije... koje nemaju jedan i jedinstven zvanicno priznat prevod na srpski jezik.


12. Kada igrac ima PRIGOVOR u vezi pitanja, ili odgovora na pitanje, duzan je da u poruci napise "Prigovor", i kratko objasnjenje sta po njemu nije u redu. Dok sudije ne rese problem, igra na kvizu je stopirana. Za sve ostalo se obraca sudijama na pp. Od ovog meseca rasprave na kvizu ce se strogo sankcionisati. SVAKA poruka koja sadrzi elemente rasprave bice dovoljna za oduzimanje boda. To se odnosi kako na onog igraca koji je zapoceo raspravu, tako i na sve one koji mu repliciraju. Ponovo: koristite pp.

Primer:
Coolrunner  3 boda


* Ovo pravilo je dodato da bi sudije koje su se tek prukljucile kvizu znale koliko koji igrac ima bodova i svakom ko ne postuje ovo pravilo bice oduzimani bodovi!Tri puta ne postujes pravilo -1 bod!

Odrzava se i statistika koja pokazuje sve vezane cifre oko igre.

Na kraju meseca igrac sa najvise poena ce dobiti burek banner koja moze da se stavi u potpis a ona ce oznacavati da je on pobednik za taj mesec...

To bi bilo to...postujte ovih 12 pravila


Zabavljajte se...
« Poslednja izmena: 08. Dec 2006, 00:04:12 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Pa da pocnemo novi ciklus...

Evo jednog zanimljivog pitanja, ali trazi malo opsirniji odgovor:

Od koje godine na americkom dolaru stoji natpis "In God we trust", i otkud taj natpis na novcanici. Da preciziram, koji je natpis zamenjen ovim, i zbog cega? (ne zaboravite i koje godine)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
"In God we trust" ili "U boga se uzdamo"... Pocetak predlaganja natpisa za novcanice poceo 1861, a usvojen 1864 godine...

Zamjenjen naziv je: E pluribus unum nastao od engleskih rijeci plural i unit
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Pogresan odgovor u vezi sa novcanicama, i nedostaje razlog zamene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


He who dares...

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 644
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 6630
In God We Trust se prvi put pojavio kao natpis 1864 na novchicu od 2 centa..Na novchanici je od 1957(odluka donesena 1955.)..Zamenio je "E pluribus unum"..A razlog zamene je porast religioznog osecaja u vreme Gradjanskog rata(zbog toga su ga uveli ovaj prvi put)
IP sačuvana
social share
I kad mi se hoce, i kad mi se nece
Na crveno chekam, na zeleno krecem.
1 i 1 za mene su 2, volim shto je Kristl dobra a Alexis zla..
Chitam ko shto pishem, mislim ko shto radim.
Refleksno ga prvo guram, pa se onda vadim.
Izbjegavam sapun, golotinju volim.
Kad mi neko kaze:Hvala, odgovorim-molim.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Nepotpun odgovor...razlog zamene nije dobar (uproscen je, i nije religiozno osecanje direktan razlog). Pomoc: ima veze sa sloganom koji je ukinut novim...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


He who dares...

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 644
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 6630
E jbg sad..Odgovor ima vishe delova, al ne znam dal sam ih(ili ti) dobro spojio..
"In God We Trust" se prvi put pojavio kao natpis 1864 na novchicu od 2 centa..razlog jeste bio  porast religioznog osecaja posle Gradjanskog rata..A od 1957 je na svim novchanicama, jer je "In God We Trust" postao nacionalni moto US-a umesto "E pluribus unum"..Ja bolje ne mogu  Smile Smile
IP sačuvana
social share
I kad mi se hoce, i kad mi se nece
Na crveno chekam, na zeleno krecem.
1 i 1 za mene su 2, volim shto je Kristl dobra a Alexis zla..
Chitam ko shto pishem, mislim ko shto radim.
Refleksno ga prvo guram, pa se onda vadim.
Izbjegavam sapun, golotinju volim.
Kad mi neko kaze:Hvala, odgovorim-molim.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Na zalost, nije to.

Coolrunner - 1 bod

Pomoc: prevedi prvobitni natpis, povezi ga sa gradjanskim ratom, i shvatices (ili nadji negde) razlog promene. Jednostavno je, prosto je stari natpis bio nerealan u takvoj situaciji da stoji na novcanici. Jbg, ne znam kako bolje da pomognem, mislim da je dovoljno.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3953
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa u građanskom ratu od svih država su postojale dve
e pluribus unum znači od svih jedan
"In God We Trust" se prvi put pojavio kao natpis 1864 na novčiću od 2 centa.A od 1957 je na svim novčanicama

P.S. postoji teorija da je moto In God We Trust stavljen na novčanice kao suprotsavljanje ateističkom SSSR-u
« Poslednja izmena: 01. Dec 2006, 21:28:45 od WC Kengur »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Blizu, zar treba ja da odgovorim: postoji problem u starom natpisu, nije uopste normalno da stoji u to vreme. Zasto? Ima veze sa gradjanskim ratom, i sa cinjenicom ko ratuje protiv koga. Ljudi, em je lako zakljuciti, em se sigurno moze naci na netu.

Citat
P.S. postoji teorija da je moto In God We Trust stavljen na novčanice kao suprotsavljanje ateističkom SSSR-u
- to se odnosi na mnogo kasniji period od prvog natpisa "In God we trust".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 45
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:08:43
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.