Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 12:37:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dacia Logan  (Pročitano 5917 puta)
10. Jan 2005, 00:21:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kvalitetom protiv predrasuda

Koristeći delom proverenu, a delom potpuno novu "Renoovu" tehniku, "Dačija" za malo novca nudi dobar automobil. Novi standardi koje su nametnuli Francuzi, "loganu" ne otvaraju put samo na istok Evrope, već i na zapad

Ime "Dačija" kod malo koga budi pozitivne asocijacije. Automobili koji su donedavno stizali iz pogona rumunskog proizvođača karakterisale su dve stvari - jeftini i loši. Nije ni čudo zašto je "dačija" stekla imidž vozila za sirotinju, a zbog lošeg kvaliteta bila su im otvorena jedino nezahtevna, istočna tržišta. Ali otkako je "Reno" postao 99,5-postotni vlasnik, stvari su se počele menjati. Već je "solenca" nagovestila pomak na bolje, dok novi "logan" ima sve šanse da fabriku konačno stavi na noge.

Mala limuzina s četvoro vrata (dužina 425cm) nastala je na istoj platformi kao novi "modus", odnosno budući "kilo". Na prvi pogled možete otkriti neke sličnosti sa "Renoovim" modelima, rubovi "logana" neodoljivo podsećaju na novog "megana". Unutrašnjost je za svaku pohvalu. Istina, plastika u kokpitu je nešto tvrđa, ali naizgled ništa lošija od one koja se nalazi u "renoovom kenguu".

Sve je dobro pričvršćeno, ništa ne zeva niti škripi. Širina od 173,5cm a posebno visina od 152,5cm, donose mnogo mesta u kabini. Položaj za upravljačem, koji do duše nije namestiv, odgovaraće većini, a bogatije verzije nudi će vozačevo sedište podesivo po visini i lumbalnom delu. U bogato opremljenim primercima dobijaju se i dva vazdušna jastučeta, električni podizači stakala, putni računar, radio sa CD-plejeromÖ

Oduševljenje dolazi do vrhunca kad se otvori gepek, ogromna "rupa" proguta čak 510 litara. Nažalost, naslone nije moguće preklopiti pa će oni koji traže veću varijabilnost morati pričekati karavansku verziju, koja bi prema najavama trebala stići 2007. godine. Još pre bi trebao stići dizel motor, a do tad će "logan" pokretati provereni "Renoovi" benzinci iz prethodne generacije "megana".

Slabiji 1,4-litreni razvija 75 konjskih snaga i dovoljno živahno tera limuzinu mase 975 kg, dok većI 1,6-litarski sa 87 konja po osećaju pokazuje mnogo više nego što pokazuju brojke, od 0-100 km/č stiže za 11,5 sekundi a maksimalna brzina mu me 175 km/č.

Da bi se automobil prilagodio istočnjačkim lošim putevima, u tu grupu spada i naša zemlja, inženjeri su oprugama dobili visok hod, pod automobila je od zemlje odvojen za 155mm, a 15-colne felne na sebi imaju "mesnate" gume dimenzija 185/65.

Najjeftinija verzija iznosi 6.200 evra, zbog ovakve cene "logan" nema konkurenciju, jer za sličan iznos ne možete kupiti ništa. Dve godine garancije na neograničenu kilometražu i niski troškovi održavanja bi ovaj automobil trebale staviti na najprodavaniji u istočnoj Evropi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Citat: SerbianFighter
Koristeći delom proverenu, a delom potpuno novu "Renoovu" tehniku, "Dačija" za malo novca nudi dobar automobil.


daleko je to od reanoa a jos dalje od dobrog automobila . Slazem se da za taj novac nema nista bolje da  se kupi ali to je samo renoov ogranak i nista vise . Nema tu R od Renoovog motora .... provereno od strane predstavnika Renaoa za SCG !
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Moguci izgled novog logana...

« Poslednja izmena: 16. Feb 2008, 22:26:49 od ipm181 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
jbt, Laguna u malom....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rajd of Kurta tu rajd on Murta

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 851
Zastava Jagodina/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson k700i
Niko se nebi ljutio i da si novu temu otvorio...salu na stranu, auto na ovoj slici fino izgleda...a da li ce ikad dacia logan bas ovako da izgleda...pitanje je...
IP sačuvana
social share

Sopen bi mi svirao, Mocart bi mi pevao, ako niste znali al sam bio mali. Glava mi je velika mozak mi je mali, nadimak mi dali i Palma me zvali. Jasno kao dan, ja sam tutuban...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1028
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung Galaxy S
Evo jedan od moje kolekcije logan tunning-a

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

logan-tuning.jpg
(45.97 KB, 502x309)
« Poslednja izmena: 17. Feb 2008, 15:00:55 od salalbajzer »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Follow imagination

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3388
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6233


IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


��� BAKY ���

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4168
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Moguci izgled novog logana...



Dobar je ovaj "novi" logan..... Nešto mi liči na lagunu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Follow imagination

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3388
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 6233
Pa mogu reći da lepo izgleda ovaj moguće novi Logan Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 6260 Slide
Redizajniran Logan


Četiri godine nakon lansiranja, Dacia je restilizovala svog miljenika Logana, i to uporedo sa evropskom promocijom Sandera.



Model koji je izuzetno popularan i kod nas dobio je širu masku sa hromiranom letvicom, ali i novi logo, što je zaista bilo potrebno jer je stari delovao prilično „jeftino“.

Prednja svetlosna grupa je nešto veća kao i usisnik na novodizajniranom odbojniku. Kada je reč o zadnjem delu, poklopac prtljažnika je izmenjen i ulepšan ukrasom u vidu hromirane letvice.



Kada je reč o unutrašnjosti, instrumentacija je preuzeta od Sandera, a upravljač je masivniji i estetski lepši (što pozdravljamo). Spoljni retrovizori su veći i preuzeti su od MCV-a.

Paletu motora čine dva benzinca, od 1,4l sa 75 KS, 1,6 sa 90KS i 1,6 16V sa 105KS, kao i dva dCi dizelaša zapremine 1,5 litara sa 70 i 85 konjskih snaga, a cene bi trebalo da ostanu iste.



Model Sandero predstavljen je 27. juna u Francuskoj, dok će Dacia Logan u prodajne salone stići 4. septembra.

Regionalna prezentacija modela Sandero održava se na Hvaru 3. i 4. jula. Fotografije i izveštaj stižu uskoro.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 12:37:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.182 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.