Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 09:19:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Platonska ljubav  (Pročitano 17634 puta)
14. Feb 2003, 00:09:51
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1391
Šta mislite o tome!? Da li ste za platonsku ljubav !? Da li je i koliko ona održiva !?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
Vrlo teško ostvarivo.
Kad-tad mora da se desi neizbežno. Smiley
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Mislim da je sasvim moguca. Ali ne pada mi na pamet da je upraznjavam.
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Moguća je, kako ne bi bila? No zašto je danas rijetka (ili barem određeno platonsko razdoblje u nekoj vezi) već ulazi u široku diskusiju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1391
Platonska ljubav je sigurno lepa, ali joj nedostaje jedan veoma lep deo. Ljubav bez seksa vise lici na veoma blisko prijateljstvo nego na ljubav. (ovo ce verovatno ohrabriti loverboya).  :wink:
Osecanje ljubavi je zapravo sublimat seksualne zelje, odnosno, mozemo da se zaljubimo i volimo samo nekoga prema kome osecamo seksualnu zelju. Zbog toga se ne zaljubljujemo u ruzne osobe na primer, jer nam nisu privlacne u seksualnom smislu. Osecanje zaljubljenosti jeste prikrivena i sublimirana seksualna zelja i dok god je covek (zena) od krvi i mesa, ta zelja ce postojati. Siguran sam da platonska ljubav vremenom ili prelazi u telesnu ili se pretvara u prijateljstvo i hladi se, tako da to po meni i nije prava ljubav - samo jedna stepenica izmedju prijateljstva i telesne ljubavi. Kuda ce se krenuti, na jednu ili drugu stranu, zavisi od mnogo cega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Slažem se donekle. Nije samo važan izgled pri zaljubljivanju. Tko od nas može reći da nije vidio mnogo zgodnijih djevojaka od svoje vlastite, pa je opet ostao zaljubljen u nju zbog mnogo toga drugog.(Kemija, je l'? :wink: ) Ako se prava ljubav svede (ono što netko smatra pravom ljubavlju) svede samo na tjelesnost gubi se smisao. Platonska faza je važna. Ponavljam faza, osobito u vezama koje "gledaju" na duže staze, jer je zbog upoznavanja i prijateljstva koje se tada razvilo lakše prebroditi povremene, duže ili kraće, gubljenje "tjelesne kemije."

A ja znam da loverboy s ovim neće biti suglasan. :wink:  :twisted:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
U telefonu mog najboljeg druga piše "Platonska", a to sam ja. Istina je da on baš i ne zna šta to znači, ali za njega to je sinonim za patetiku (Petrarka i Dante). Kaže da su sve moje ljubavi bile platonske. Ja imam potrebu za dugom platonskom fazom, što on ne razume, jer odmah napada, a upoznaje se kasnije. Ja ne krijem strah od telesne faze, a to me koči.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Pa zato ja nikad nisam imao dugu vezu, i nisam imao pravu ljubav. Ali ljudi pa kako da se platonisem kad moj zivotni princip zagovara suprotnu teoriju.  Smile
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Nije to samo do principa, moraš čekati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 86
Ne mozete ni zamisliti koliko to moze biti opsesivno bas zbog tog izostanka seksa jer onda postaje nesto skriveno,a sve sto je skriveno izaziva zainteresovanost.Nesreca dolazi ako se ispostavi da sepotpuno psihicki slazete i imate neverovatnu potrebu da provodite vreme sa tom osobom bas zbog price,a u tim pricama  radja se bolesna vezanost,i ogromna potreba pa se gotovo ne radja potreba za seksom jer se seksom sve otkriva.Naravno to nikada nije kompletna veza ali ima magijsku moc. Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Nemam reci.[size=18px][/size]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 09:19:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.