Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:53:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Studentska hrana?  (Pročitano 26954 puta)
23. Jan 2003, 08:49:38
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 46
E, ajde pisi nesto o prehrani samofinansirajucih studenata koji menzu ne vide bas cesto...
Recimo, kako ispeci jaje, i slicne stvari koje se brzo prave a nisu zahtevne po kuvarskom iskustvu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Priprema:
100-150 gr salame
(umesto ovoga moze i slanina ali je onda postupak przenja drugaciji)
100-150 gr sira
4 jajeta
2 paprike ili 2-3 paradajza (znam da sada nema ali ...)

Procedura:
Sipas u tiganj ulja (ili masti). Kako sipas tako odmah gledas da ovlazis celu povrsinu tiganja. (ako puno stavis bice masnije a to nije ukusno a ni zdravo)
Uglavnom, nalupas jaja i istreses ih u tiganj. Kada ih stavis uzmes kasiku i pocnes da mesas. Malko promesas pa onda ostavis i tako stalno. POsle 1,5 min ces morati stalno da mesas jer ce ti zagoreti i zalepiti se za tiganj.
Kada vidis da se to polako zgusnjava ubacis sav sir i nastavis da mesas. Malo zatim stavi i salamu.
Jos malko to sve izmesas i dovoljno je.
Ta procedura pecenja kod mene traje maximum 5 min.
Sve to lepo istreses na tanjir i dok cekas da se malko proladi na drugi tanjir isces papriku/paradajz, malko posolis, naseces lebac mozes da se najedes.

Za slucaj da imas slaninu, pvo ubacis slaninu i kada ona pocne da rumeni ubacis jaja. Ostalo je sve isto.

Ja sam letos 4 dana zaredom to jeo. Cak sam i povecao dozu na duplo. Razvaljivao sam se.
Da, uz to ti, po meni, najbolje ide nekoliko jogurata.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Opet pricate o studentskim danima Smile
E kad se samo setim nasih obroka...
godinu dana sam zivela na kokicama, palacinkama i mlevenoj plazmi sa mlekom....
a onda smo naucile da kuvamo Smiley
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 46
Citat: SAnja
Opet pricate o studentskim danima Smile
E kad se samo setim nasih obroka...
godinu dana sam zivela na kokicama, palacinkama i mlevenoj plazmi sa mlekom....
a onda smo naucile da kuvamo Smiley


Sad jos nauci da odgovaras u skladu sa zadatom temom Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Da znam da nije u skladu sa temom ali bilo je upuceno Puky-ju, sorry....

A moj odgovor na temu bi mogao biti bilo sta ali ne znam u kom smeru zelis da ti odgoorim  tj pomognem oko kuvanja i koliko kulinarskih sposobnosti imas, tako da malo pojasni pa cu ti pomoci...
A recept koji ti je dao Puky mmmm NJAMI...
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Citat: SAnja

A recept koji ti je dao Puky mmmm NJAMI...


Znam !!! Zato sam to i napisao a ne oduzima puno vremena za spremanje ali je jako dobro + najedes se ... ono ....  Smile  Smile  Smile

Inace, bio sam i ja student ali u svom gradu. Nesto najlepse ali ... napustio sam ja to. Nisam hteo da izgubim nekoliko godina zivota u tome.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Evo par recepata za studente...

-Uzmes dva jaja ,razbijes ih u malu posudicu,izmutis viljuskom,u tiganj stavis malo ulja,i stavis jaja...ostavis tako razlivena da se zapeku sa jedne strane pa okrenes na drugu i to ti je to... Mi ovde nekad stavimo i sir u sve to...

-da ti se neosuse crva nekad skuvaj i supu... Stavis u serpicu pola litre vode,dve kasike vegete i rezance Smiley ili zvezdice one... Wink

-ako imas malo vise vremena,onda ovako... oljustis dva veca krompira,ali pri tom pazis na prste Wink... iseces na kolutove,iseces glavicu crnog luka na kolutove i stavis u tiganj,prvo luk,onda krompir,malo ulja i nalijes vode da pokrije krompir i poklopis....kad voda uvri,stavis zancine po zelji i razbijes dva jajeta i malo promesas.... eto Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
pa jeste da je zadnji post na ovu temu bio 22.februara, al s obzirom da jos ima sirotih i gladnih studenata evo jednog very easy recepta:
uzmete neku testeninu i kuvate kolko pise na kesi (ako ne pise nista, onda morate da probate, ne treba da bude zivo-mnogo tvrdo, ali ni da se raskuva!!)
onda ubacite panu, sto bi trebalo da bude = slatka pavlaka, a onda ubacujete redom sta imate u frizideru. moja omiljena kombinacija je: tunjevina + pecurke (neke u tegli koje ne moraju da se peru, ciste, spremaju...) + OBAVEZNO malo majoneza, cak i za one koji ga ne vole + origano, takodje obavezno i onda sve to lepo promesate i sipate u tanjir pa posipate malo parmigianom
mmmmm.....  vec mi je posla voda na usta

P.S.
testenina se sipa u vodu tek kad provri (morala sam da napomenem zbog onih koji to nikad nisu radili-moj slucaj dok nisam postala student)

P.P.S.
ako volite testeninu, imam jos neke fast&ukusne ideje
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1138
Zastava VAljevo
mob
Nokia 5100
Tebi je bolje da se nejavljas  :wink: jer sarmu obozavam, a nebirma koja je (mrsna posna ili zelena)  :twisted:
Salim se naravno nego samo da se i ja malo ovde nadovezem  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ma znala sam ja da to nece moci da prodje bez tebe Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:53:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.