Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:17:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Džon Taker je gotov  (Pročitano 1912 puta)
03. Okt 2006, 06:46:17
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Džon Taker je gotov   


Žanr: tinejdž romantična komedija
Trajanje: 90 min.
Premisa: Ne gubi vreme na ljutnju već na osvetu!


Glavne uloge:   
Džesi Metkalf (Jesse Metcalfe), Britani Snou (Brittany Snow), Ašanti Daglas (Ashanti Douglas), Sofija Buš (Sophia Bush), Dženi Makarti (Jenny McCarthy)
Scenario:   Džef Louel (Jeff Lowell)
Režija:   Beti Tomas (Betty Thomas)


SINOPSIS

Ako ništa nije gore od besa povređene žene, zamislite kakvu štetu mogu da naprave tri tinejdžerke s ljubavnim problemima. Sada uzmite šta god ste zamislili i utrostručite. Grupa domišljatih učenica nanosi toliko muke trostrukom prevarantu u komediji "Džon Taker je gotov".

Razaranje počinje kada tri prelepe i popularne devojke iz suparničkih školskih grupa otkriju da su se zabavljale s istim momkom - zgodnim kapitenom košarkaškog tima, Džonom Takerom (Džesi Metkalf - baštovan iz "Očajnih domaćica"). Posle tog saznanja, trojka koju sačinjavaju buduća novinarka Keri (Arijel Kebel), glavna čirlidersica Heder (Ašanti) i aktivistkinja Bet (Sofija Buš), smišlja kako da očita Takeru lekciju koju nikada neće zaboraviti. Odlučuju da tog tipa, koji nikad nije bez devojke, učine nepoželjnim. Na nesreću, svaki njihov plan se izjalovi i učini ga samo još popularnijim.

Očajne devojke shvataju da će morati da pojačaju napad. Postoji samo još jedan put: da mu slome srce na isti način na koji je on slomio njihova. Keri, Heder i Bet angažuju lepu a nepoznatu novu učenicu Kejt (Britani Snou) da navede zgodnog sportistu da se zaljubi u nju kako bi mogla da ga, po planu, otkači. Kejt je neodlučna, ali su joj očajnički potrebni novi prijatelji i šansa da konačno bude primećena, pa pristaje da pomogne devojkama da ostvare svoj plan.

Njih tri pretvaraju Kejt u devojku iz Takerovih snova i, kako je i planirano, on se ludo zaljubljuje u privlačnu plavušu. Na početku se Kejt pretvara da nije zainteresovana, što potpuno zbunjuje Takera, kome se obično devojke same bacaju pod noge. Iako se trudi da mu odoli, Kejt takođe postaje zainteresovana za njega i rastrzana između odanosti prema svojim novim prijateljicama i svoje zaljubljenosti u Džona.

U međuvremenu, Kejt je počela da se druži sa svojim kolegom u laboratoriji, Skotom (Pen Bedžli), koji je slučajno Takerov mlađi brat. Skot, koji je navikao da bude u senci svog brata, neće da kaže Kejt šta oseća prema njoj, pogotovo kada vidi da je ona zaljubljena u Džona. Čak i Kejtina samohrana majka Lori (Dženi Makarti), koja i sama ima ljubavnih problema, pokušava da odgovori Kejt od zadatka da prevari Džona Takera, koji to ne očekuje. Međutim, Kejt je otišla predaleko i sada nema povratka - ili ipak ima?

Može li Kejt da ostane pri zdravom razumu kada je ljubav u pitanju i da sprovede konačnu osvetu protiv najvećeg neprijatelja devojaka - serijskog momka? Da li Džon Taker, dečko iz snova, može da se promeni i postane čovek za jednu ženu? Mogu li Keri, Heder i Bet ostati prijateljice s Kejt – i jedna s drugom – ili će se svaka vratiti u svoju grupu, iz koje nema istupanja? "Džon Taker je gotov" je komedija koja dokazuje da su, kada je u pitanju srednja škola, ljubavne veze i dalje najteži od svih predmeta.

O FILMU

Do ideje za scenario filma "Džon Taker je gotov" scenarista Džef Louel došao je kada se zabavljao svojim romantičnim fantazijama o osveti. "Zaključio sam da se uglavnom svi bolni razlazi dešavaju dok smo tinejdžeri", kaže Louel, "i počeo sam da razmišljam o svojoj srednjoj školi, gde je takođe postojao glavni baja, na koga su se ložile sve devojke, uključujući i moju". "Shvatio sam da ne bih mogao da učinim ništa povodom toga, čak i kada bih vratio vreme."

"Onda sam pomislio na popularne devojke u školi, ko su one bile i kako su se ponašale. Sećam se kako je svaka grupa imala vođu, nije bilo bitno šta predstavlja ta grupa, najbolja je bila glavna. Čak su i štreberke odredile da ih predvodi najlepšta, iako nije bila najpametnija." S tim sećanjima Louel je odlučio da napiše scenario od kojeg je postao film "Džon Taker je gotov".

Louelov scenario je nekako našao put do ruku reditelja Boba Kupera. "Kada sam prvi put pročitao scenario, pomislio sam da ima sve potrebne sastojke", seća se Kuper. "Imao je i prijemčivu temu, što je, po mom mišljenju, bilo od izuzetnog značaja. Priča govori o tome kako se u srednjoj školi svako pretvara da je nešto drugačije od onoga što jeste kako bi se imao nekakav prihvatljiv identitet. Zbog toga je, naravno, jako teško znati ko je ko zapravo."

Bio je potreban reditelj koji bi bio u stanju da ostvari tu komičnu viziju. Tu na scenu stupa Beti Tomas, koja je radila na velikim filmovima kao što su "The Brady Bunch Movie", "Nešto sasvim lično" i "Doktor Dulitl". "Beti je imala specifičnu viziju", objašnjava Kuper. "Bila je opsednuta tim da filmu da dizajn, auru, energiju."

Okupljena je ekipa talentovanih glumaca. Zvezda u usponu, Britani Snou, odabrana je za ulogu Kejt, nove devojke u školi, koja dobija zadatak da sprovede osvetu nad Džonom Takerom. Za važnu ulogu školskog šarmera Džona Takera kao savršen ispostavio se Džesi Metkalf. Producent Bob Kuper kaže: "Bio nam je potreban glumac koji će imati i odgovarajući izgled i umeti da igra košarku." Beti Tomas dodaje: "S Džesijem je lako uspostaviti vezu. Jeste privlačan, šarmantan, opušten i sportski tip, što su vrlo bitne odlike lika, ali takođe čini da se osećate opušteno, kao da ste jedini u prostoriji. To je njegov glavni adut, ono zbog čega se dopada devojkama. Kada sam to shvatila, nije morao ni da prođe audiciju kod mene. Znala sam da je on pravi izbor."

Potom je odabran trio mladih glumica za uloge zaverenica protiv trostrukog prevaranta Takera. Arijel Kebel odabrana je za ulogu ambiciozne Keri. Kebelova za svoj lik kaže da je tip devojke kakvu bi momak poželeo da povede kući kod roditelja. "Ima neverovatnu energiju i inteligenciju, a pored toga je i izuzetno seksepilna!" Muzička senzacija Ašanti dobila je ulogu glavne školske navijačice Heder. "Ironično je da sam ja u srednjoj školi zaista bila navijačica, tako da moj lik i ja imamo mnogo sličnosti", kaže Ašanti. "S druge strane, bila sam mnogo skromnija od Heder i nikada se nikome nisam svetila!" Sofija Buš odabrana je za ulogu Bet. "Film me je dotakao na više nivoa", kaže Bušova. "Dopalo mi se što je prikazano kako muškarci menjaju svoje ponašanje da bi bili sa ženama i šta sve lažu da bi bili interesantni. Mnogo se govori i o prijateljstvu – o tome kako momci dođu i prođu, a prijateljstvo je večno."

Kao najbitniji odrasli u filmu, televizijska i filmska zvezda Dženi Makarti bila je prvi izbor za Kejtinu zanosnu majku, koja neprestano menja momke. "Uvek sam igrala otkačene komične likove, tako da je prilika da glumim majku bila fina promena za mene", kaže Makartijeva. "Želela sam da pokažem ljudima da pored smisla za humor imam i srca". Na kraju, glavni glumac, Džesi Metkalf, veruje da će film preneti mladoj publici snažnu i važnu poruku: "Iako potvrđuje da je u srednjoj školi sve u vezi s društvenom hijerarhijom, film govori i da tu hijerarhiju treba ignorisati. Uvek je najbolje biti svoj i veran sebi."

Premijera: 5. oktobar 2006. godine
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 284
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia E72
jel neko gledao ovaj film ? kakvi su utisci ? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko do sada nije poludeo,taj stvarno nije normalan

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2774
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
ja gledala...pa ono,klasican ameriko-tinejdzerski film.
pogledaj ga kad ti bas bude dosadno
IP sačuvana
social share

...ako poveruješ da znaš,onda ćeš na kraju zaista znati...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:17:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.