Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:45:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ja, ti i Dupri  (Pročitano 1105 puta)
28. Sep 2006, 09:36:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Ja, ti i Dupri   



Žanr: komedija
Trajanje: 108 min.
Premisa: Dupri je arhetip gosta koga je za manje od tri dana dosta!


Glavne uloge:   
Oven Vilson (Owen Wilson), Kejt Hadson (Kate Hudson), Met Dilon (Matt Dillon), Majkl Daglas (Michael Douglas), Lens Armstrong (Lance Armstrong)
Scenario:   Majkl Lesur (Michael LeSieur)
Režija:   Džo Ruso (Joe Russo), Entoni Ruso (Anthony Russo)


SINOPSIS

U filmu "Ja, ti i Dupri" Karl i Moli pronalaze jednu suvišnu stvar u svom savršeno organizovanom životu tek venčanih - Duprija. Lenjivac s dušom pesnika nikako ne može da se oslobodi glavnog čoveka. Kada uzme nedelju dana slobodno da bi bio kum na venčanju Karla i Moli na Havajima, Dupri od svog šefa dobija čestitku - otkaz. Sada kada je bez posla, kola i novca, sve što mu treba je smeštaj kod Pitersonovih na nekoliko dana, dok se ne snađe; dobro, možda mesec dana ili malo više. U početku, Karl ga doživljava kao gosta koji spava na kauču i tu je privremeno. Međutim, kako se zatrpava poslom i glavoboljama, postaje mu teško da uklopi Duprija u svoje obaveze svežeg supruga. Kako vreme prolazi, njihov gost koristi svoje neograničeno slobodno vreme da postane Moli pravi drugar i da omalovaži Karlove nove tendencije - opsednutost poslom. Čak i Molin otac pada pod Duprijev uticaj, što jako nervira Karla.

O FILMU

Suočite se s tim. Ko god da ste - sreli ste Duprija, izlazili ste s njim, pozajmili ste mu novac, izvadili ga iz neprilike ili ste mu izigravali domaćina. Ko od nas nema tako nemarnog prijatelja, džabalebaroša koji igra samo uz svoju muziku? Svi mi znamo Duprija, dobrodušnog i poverljivog, poluživotinju koja može da nas napije tako da padnemo pod sto dok nas obasipa nečuvenim mudrolijama i koji najviše voli da prebacuje programe sedeći u fotelji, dok se ostatak sveta ubija od posla.

Možda je on ostao poslednji pravi čovek nakon što su se svi ostali venčali. Moguće je da je on onaj dobri drugar koji životari na vašem kauču malo duže nego što bi bilo normalno, nakon što je upao nakratko, i insistira da svako veče idete na pivo. Ko među nama nema Duprija? Upravo taj arhetip lika inspirisao je scenaristu Majkla Lesura da napiše scenario "Ja, ti i Dupri".

"Ideju sam dobio na svom venčanju pre godinu dana. U to vreme se dosta mojih prijatelja takođe venčavalo, a moj kum je bio na svim tim venčanjima. On je bio taj - uvek kum, nikad mladoženja, takozvano siroče celog sveta. Pomislio sam da bi to bila sjajna osnova za film. Dva najbolja druga - dok jedan ne prekrši pravilo i oženi se."

"Prvo je snimljena scena u kojoj Dupri kasni na probu venčanja, nakon što je prvo sleteo na pogrešno ostrvo. On se pojavljuje uz veliki prasak. Početak snimanja na Havajima postavio je sve na pravo mesto. Radili smo u sjajnom okruženju. Igrali smo grupu prijatelja koji se znaju godinama i bilo je lako da stvorimo takvu vrstu kontinuiteta. A koji je bolji način da počnete snimanje i napravite dobru atmosferu od početka na Havajima?", smeje se režiser Entoni Ruso. To je bila faza medenog meseca, dok su se svi upoznavali. Havaji su bili savršeni za to.

O REŽISERU

Džo i Entoni Ruso (reditelji)
Filmovi: "Welcome to Collinwood" i "The Kiss".

O GLUMCIMA

Kejt Hadson (Moli Piterson)
Rođena je 1979. godine. Igrala je u filmovima: "Kako izgubiti dečka za deset dana" ("How to Lose a Guy in 10 Days", 2003), "Raising Helen", "Almost Famous" reditelja Kamerona Kroua (Cameron Crowe), "Gossip", "About Adam", "Desert Blue" (1998), "200 Cigarettes" (1999), "The Four Feathers" (2002), "Le Divorce" (2003), "Ključ tajni", "Alex & Emma" (2003). Hadsonova je ćerka poznate glumice Goldi Hon (Goldie Hawn). Ova mlada glumica udala se poslednjeg dana 2000. godine za Krisa Robinsona (Chris Robinson), pevača benda "Black Crowes", s kojim ima i dete. Na snimanju filma "Ja, ti i Dupri" zaljubila se u kolegu Ovena Vilsona i napustila supruga.

Oven Vilson (Rendi Dupri)
Rođen je 1968. godine u Dalasu, Teksas. Zbog svojih nestašluka, izbačen je iz srednje škole. Ipak je uspeo da upiše koledž u Ostinu, Teksas, na kome je i diplomirao 1991. godine. Godine studiranja rezultirale su ne samo diplomom već i dubokim prijateljstvom s ambicioznim režiserom Vesom Andersonom.

Njihov prvi zajednički kratkometražni film o pljački knjižare zvao se "Bottle Rocket", a prikazan je na Filmskom festivalu Sundance 1993. godine. Ulogom u filmu "The Cable Guy" (1996) Vilson je započeo saradnju i s glumcem i režiserom Benom Stilerom. Igrao je i u filmovima "Anakonda" (1997), "The Royal Tenenbaums", "Sudnji dan" (1998) i "Lov" (1999). Godine 1998. Vilson i Anderson dobili su nagradu kritike za film "Rašmor", za koji su zajednički napisali scenario.

Filmografija: "The Haunting" (1999), "Rushmore" (1998), "Armageddon" (1998), "Anaconda" (1997), "The Cable Guy" (1996), "Shanghai Noon", "Meet the Parents", "Zoolander", "The Royal Tenenbaums", "Behind Enemy Lines", "I Spy", "Shanghai Knights", "The Big Bounce", "Starsky & Hutch", "Around the World in 80 Days", "The Life Aquatic with Steve Zissou", "Meet the Fockers", "The Wendell Baker Story", "Lovci na deveruše".

Met Dilon (Karl Piterson)
Već duže od dve decenije primer je svestranog i talentovanog glumca. Od ključne uloge u "The Outsiders" do "Nešto u vezi s Meri" dokazao se kao jedan od najsvestranijih glumaca svoje generacije. Nedavno je napisao scenario i režirao svoj prvi dugometražni film - "Grad duhova" ("City of Ghosts"), u kojem glume Žerar Depardje, Stelan Sarsgard i Džejms Kan, kao i on sam. Glumio je zavisnika u filmu "Drugstore Cowboy" (1989) Gasa van Santa. Igrao je i u pozorištu i na televiziji, a radio je i na sinhronizaciji dokumentaraca.

Usledili su filmovi "Lepe devojke" ("Beautiful girls"), "Gospodin čarobni" ("Mr. Wonderful"), "Žene i muškarci" ("Women and men"), "Albino aligator", "Samci" ("Singles"), "Meta" ("Target"), "Herbie: Fully Loaded", "Loverboy", "Employee of the Month", "One Night at McCool's", "Divlja stvorenja" ("Wild Things"), "In & Out", "Grace of My Heart", "Spremna na sve" ("To Die For"), "Frankie Starlight", "Malcolm X", "Žena za koju se umire" i "Divlja igra" ("Deuces Wild"). Ostala filmografija: "Over the Edge", "My Bodyguard", "Little Darlings", "Tex", "The Outsiders", "Rumble Fish", "Drugstore Cowboy", "A Kiss Before Dying", "The Saint of Fort Washington", "Golden Gate" i "Frankie Starlight".

Nedavno je bio nominovan za Oskara za film "Fatalna nesreća", a gledali smo ga i u filmu "Faktotum".

Majkl Daglas (g. Tompson)
Dvostruki je dobitnik Oskara, producent i glumac s darom da odabere projekte koji odražavaju moderne trendove i zanimanje publike. Među najranijim uspesima mu je uloga u popularnoj televizijskoj seriji "Ulice San Franciska". Filmografija: "Kineski sindrom", "Romancing the Stone", "Lov na zeleni dijamant", "Fatalna privlačnost", "Volstrit", "Crna kiša", "Rat Ruža", "Niske strasti", "Falling Down", "Razotkrivanje", "Američki predsednik", "Igra", "The Ghost and the Darkness", "Savršeno ubistvo", "One Night at McCool's", "Zlatni momci", "Putevi droge", "Nikom ni reči", "Porodične veze".

Oficijelni sajt:
You, Me and Dupree (2006)

Premijera: 28. septembar 2006. godine u Domu sindikata
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:45:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.06 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.