Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko nam dnevno treba kalorija  (Pročitano 23016 puta)
27. Nov 2004, 16:43:05
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Imam 21 godinu visok sam 198 cm i tezak 80 kg.Ovo je za mene idealna kilaza.Pre godinu dana sam imao 103 kg i imao sam dosta sala u stomaku,ledjima,butinama,i licu tako da sam odlucio da smrsam.Uspeo sam doduse sa ne bas najzdravijim metodama+rad u teretani da se oslobodim sala i da dovedem svoju kilazu na 80 kg koje mi odlicno stoje.

Zeleo bih sada tu kilazu da zadrzim koliko god mogu.Nisam bas ala,ali volim da pojedem slatkis.Neznam da li je to malo ili mnogo ali u svakom slucaju nezelim da mi se vrati salo.
Zato sam nabavio kaloricne vrednosti nekih namirnica.

Jedino sto neznam je koliko kalorija osoba izmedju 20 i 25 godina koja se nabavi sportom,treba dnevno da unese
Na jednom mestu procitam 2000 kalorija,a na drugom 3000 kalorija.Ja ipak mislim da je 2000 optimum ali bih zeleo konsultacije sa vama.
Naime ja cu uskoro ponovo krenuti u teretanu,ali ne bih voleo da se za mesec dana ugojim.

I zna li neko gde mogu da skinem kompletne teblice kalorija za vecinu namirnica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1382
ja volim masno da jedem , i to prsutu.kad je dohvatim ne znam da stanem  Smile  volim i toto slatkis da opletem i koka kolu  Smile  nekih 72-3 kg uz visinu od oko 180 , taman .

Stefane,evo ti kalorije za neke namirnice , na 100 grama :

MESO džula kalorija
Jagnjeće 1033 246
Goveđe 726 173
Svinjsko  1129 269
Dđigerica 575 137

RIBA džula kalorija
Štuka 206 49
Zubatac 264 66
Sardina u ulju 1008 240
Šaran 328 89

MLIJEKO I PROIZVODI džula kalorija
Mlijeko 155 37
Jogurt 252 60
Puter 3171 755
Sir 1743 415

VOĆE džula kalorija
Jabuka 201 48
Banana 256 61
Grožđe 294 70
Lješnik 2890 690

POVRĆE džula kalorija
Krompir 357 85
Krastavac 30 7
Paradajz 76 18
Kiseli kupus 109 26

http://www.znanje.org/i/i22/02iv09/02iv0916/tablice.htm
IP sačuvana
social share
Brzi su moji spermatozoidi od vasih crnih limuzina !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 26
mob
Motorola razr V3
Evo pravog odgovora poshto sam dosta struchna u oblasti nutricionizma i fitnesa:
Mushkarcima je dnevno potrebno 2500 a zenama 2000 kalorija. Ovo je neki prosek, mada ja lichno mislim da na sve to i te kako utiche metabolizam. Na primer imam drugaricu koja dnevno unese u sebe najmanje 3500 kalorija a mrshava je ko glista, odnosno ima negde oko 50 kila, ako ne i manje. Prvo su svi mislili da ima pantljicharu, al nije, mala ima samo dobar metabolizam. Metabolizam se naravno moze ubrzati i usporiti, ubrzava se metabolizam kada je chovek posvecjen nekom fizichkom naporu svakodnevno, odnosno u kontinuitetu. Istrazivanja su pokazala da osobe koje trche dva sata nedeljno imaju dvanaest puta brzi metabolizam od osoba koji se ne bave sportom! Ja sam izuzetno tvrdoglava devojchica pa iz inata ne unosim dovoljno kalorija vecj pola godine, svaki dan unesem strogo do 800 kalorija dnevno u organizam, jer se bavim fizichkim radom, odnosno teretanom i trbushnim plesom. Ako neko toliko napreze mishicje a uz to i jede, taj neminovno postaje tezi jer su mishicji tezi nego salo, i postaje nabildovan i mishicjav. Tako da smatram da bi zene i mushkarci (koji ne zele da se pretvore u nabildovane volove) koji dosta vezbaju, trebali da smanje unos kalorija i izbace apsolutno svu nezdravu hranu sa svoje trpeze. Da, znam da sam pomalolo opsednuta "Lepotom i Zdravljem" (a ovde ne mislim na istoimeni chasopis), ali tako je to. Bolje da zivish zdravo i budesh srecjan nego da zivis nezdravo i budesh trom i sumoran!  
IP sačuvana
social share
Šta da ti dam?
Sebe ne mogu
Jer se mnogo volim
A volim i tebe
Al ne kao sebe
Jer ako bih volela
tebe kao sebe
ili možda više
tebe nego sebe
Život bi rešio
tada da me sjebe...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Da li vi stvarno sabirate kalorije pre nego što pojedete nešto .. mislim .. nije hrana lek pa na kašičicu .. gde je tu uživanje u klopi .. možda uživate dok brojite kalorije i KJ'e.

Moj vam je savet da jedete što raznovrsniju hranu .. uz umereno vežbanje .. bavljenje sportom .. ili nekim fizikalisanjem kome je to posao ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
2000 kalorija?? Neka hvala    
Brojim kalorije i unosim manje nego sto bi trebalo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Brojanje kalorija nije dobro... U tom se slucaju ne unose sve grupe namirnica i najcesce dolazi do izbacivanja vode iz organizma i smanjenja misica jer telo samo sebe sagoreva... Stvarno salo i celulit i  dalje ostaju... Najzdraviji nacin da se dostigne idealna tezina je da odete do dijetologa, dobijete dijetu (dijeta je poseban rezim ishrane, a ne ono sto moze da se procita po novinama) i mrsavite do 5 kilograma mesecno, ali sala... pri tome se bavite fizickom aktivnoscu, u pocetku lagana setnjica, kasnije vezbe u teretan, plivanje, trcanje... Posle 6 meseci, em cete izgledati bolje, em ce vam se zdravlje poboljsati jer ce te izbaciti sve toksine iz organizma i naravno bicete mnogo zadovoljniji  Smiley
Jedina caka je u 5 obroka dnevno, ali to postaje navika i ne predstavlja veliko opterecenje jer uvek mozete uzinu da ponesete sa sobom  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Unesi 5k kalorija i sagori ih.
Brojiti kalorije? Cemu to?
Ja sam u stanju da pojedem 25 cevapa za rucak dakle samo jedan obrok, uz pola kila hleba i krompira i kojecega i izadjem na basket ponesem nesto para, popijem 4-5 litara vode, 5-6 sati igram aktivno basket i taj mesec koji se hranim kao nenormalan smrsam.
Mnogo je lakse sesti ujutru uraditi 50-100 trbusnjaka, sklekova i cucnjeva nego provesti dan u brojenju.
U svemu treba biti umeren, to je cinjenica, ali brojiti? Nikad.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
brojim, izbrojala sam malopre 2/4 bureka Smile

(ok..ne bas malopre.....ima jedno 3h...)
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Smile  Smile  Smile
Ni ja to ne brojim....mislim da i ako imas 100 kila sa 198cm ne moras da budes "salav" i debeo,a ako vec ides u teretanu,mozes slobodno da nabacis jos 20 kila misicne mase....
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Šta meni fali sa 105 KG i 175 cm .. ? .. Ništa .. možda 2-3 kilograma viška ustomaku a i to bi skinuo da se aktiviram fizički .. ali me mrzi .. zima je i to sve ..

U svakom slučaju treba voditi računa o ishrani .. ali jurcati neke 'idealne' cifre ..  
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.