Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:05:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Misli Pravoslavni svetih Otaca  (Pročitano 8251 puta)
21. Sep 2006, 08:14:46
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Posto sam dobi krituku sto sam ostavo pravoslavne molitve,a nisam postavio samao sjat,ovaj put cu to uciniti.


Nalaze se milisli svetih otaca-paravoslavnih.Imate potpunu slobodu da poglede ili ne.Ne namecem.
Neka mi oprosti svako ko ga uvredim ovim sadrzajem>Ako nekoga uvredm neka mi kaze,gde sam ga uvredio i ja  cu obrisati tekst,a i na doticnom sajtu.

[Edit by Anea: Svaka poruka cija je svrha iskljucivo reklama komercijalnih sadrzaja, drugih foruma, drugih sajtova krsi Pravilnik Burek Foruma, i bice cenzurisana i reciklirana.]
« Poslednja izmena: 21. Sep 2006, 11:49:08 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Faraon je pijanica!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Joco, nikoga ne mozes uvrediti OVDE.
Izbor vere je tvoje pravo...
IP sačuvana
social share
Unutrasnja strana vetra je ona koja ostaje suva dok vetar duva kroz kisu...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Ima nas raznih.Ja se trudim da nikoga ne uvredim i da dostono nosim ime vere kojoj pripdam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
PREPODOBNI JEFREM SIRIN
1. Ne slusaj savete ljudi koji sebi ugadjaju, koji su sebe ucinili robovima stomaka i telesnih strasti.
2. Svako ko voli cistotu i celomudrenost postaje hram Boziji.
3. Neka tvoja ruka ne bude ispruzena radi uzimanja, vec neka radije bude ispruzena radi davanja (Sir. 4, 35).
4. Ko drugoga ogovara, sam sebe osudjuje. U onome ko ogovara prebiva kleveta, i mrznja, i spletkarenje. On se pravedno smatra bratoubicom.
5. Hrana za oganj su drva, a hrana za razdrazljivost je visokoumlje.
6. Nemoj davati svome srcu da bude zalosno, nego se tesi u Gospodu.
7. Slavoljublje je dusevna bolest, lukava strast.
8. Nemoj se prevaznositi ako si zdrav telom, vec se boj.
 
 
 

PREPODOBNI JOVAN LESTVICNIK
1. Pre nego sto padnemo u greh, demoni nam govore da je Bog covekoljubiv.
2. Kao sto voda moze izbrisati slova, tako i suze mogu izbrisati grehe.
3. Mnogogovorljivost proizilazi ponekad od ugadjanja stomaku, a ponekad od tastine.
4. Zloba proistice iz uobrazenosti i gneva.
5. Licemerstvo proistice od samozadovoljstva i svojeglavosti.
6. Ima bolesti koje se dobijaju radi ociscenja od grehova, a ima i takvih koje treba da slomiju nas ponos.
7. Prejedanje je majka bluda, a morenje trbuha - vinovnik cistote.
8. Nemoj reci da skupljas blago radi siromaha. Carstvo se Nebesko moglo kupiti i za samo dve lepte.
9. Onaj ko place za sobom, ne zna za uninije.
10. Gordost je krajnja beda duse koja u svome pomracenju misli da je bogata.
11. Mnogi od nas nazivaju sebe gresnima, a mozda se odista i smatraju takvima.No, tek trpljenje uvreda pokazuje kakvo je srce.
12. Ne skidaj dusevnog oka sa gordosti: medju svim lopovima duhovnim nema opasnijeg od ove strasti.
 
 

SVETI ANTONIJE VELIKI
1. Ne uzdaj se u svoju pravednost, istinski se kaj zbog ranijih grehova, obuzdavaj jezik, srce i stomak.
2. Kud god ides, uvek imaj Boga pred ocima; masta da radis imaj potvrdu u Svetom Pismu; i ne napustaj brzo mesto na kome zivis. Sacuvaj ove tri zapovesti i spasces se.
3. Kao sto su gordost i uznosenje uma sa visine nebeske djavola survali u bezdan, tako smirenje i krotost coveka uzvisuju od zemlje na nebo.
4. Ako neko uzme podvig cutanja, neka ne misli da vrsi vrlinu, vec neka u srcu smatra da cuti stoga sto nije dostojan da govori.
 
 
 

PREPODOBNI STARAC AVA ISAIJA
1. Onaj ko se trudi da nadje sa cime bi uporedio Boga, huli na Boga. Onaj, medjutim, ko trazi kako da ga uspostuje, voli cistotu u strahu Bozijem.
2. Onaj ko, videci reci Bozije, sebe utvrdjuje na tumacenjima sopstvenog razuma, ne poznaje slavu Boziju i Njegovo bogastvo, a onaj ko govori: "Covek sam i ne znam", te uznosi slavu Bogu, stice bogastvo Bozije po sili svojoj i po pomisli svojoj.
3. Ljubav prema ljudskoj slavi radja laz, a ponizavanje sebe u smirenju u srce tvoje dovodi strah Boziji.
 
 
 
 

AVA EVAGRIJE
1. Pazi da, razgnevivsi se, ne prognas nekog brata. Za tako nesto citavog zivota neces pobeci od demona tuge koji ce ti svagda za vreme molitve iznositi tvoj prestup.
2. Celomudrenosti, tj. cistoti tela mnogo pomaze oskudnost u vodi. Neka te u to ubede trista Izrailjcana koji su sa Gedeonom pobedili Madijam.
3. Priznak bezstrasca je kad um ugleda svoju sopstvenu svetlost, kada postane spokojan u vezi sa mastanjima u snu i lako i pravilno shvata stvari.
4. Bezstrasce poseduje dusa koja i pri secanju na stvari ostaje spokojna, a ne ona koju stvari ne plene.
5. Istiski prijatelj je onaj koji zuri da prenese radosne dogadjaje.
6. Visoko mosljenje o sebi nikako se ne slaze sa cinjenjem niskih dela.
7. Kod svakoga samouverenje ometa samopoznanje.
8. Najgore imanje je nedolican zivot.
9. Sujetna narav je bolest duse.
10. Dobro je ciniti dobro svima, a osobito onima koji ne mogu da vrate.
11. Svetlost duse jeste istinsko sagledavanje.
12. Ljubeci ono sto ne treba, neces ljubiti ono sto treba.
13. Pocetak ljubavi je dobro uzajamno misljenje.
14. Gorda pomisao rastura vrline.
15. Put se ravnja milostinjom.
16. Sramno je robovati telesnim strastima.
17. I Bog se brine o onome koji se dobro brine o sebi.
18. Celomudreno srce je pristaniste sagledavanja.
19. Gorda dusa je razbojnicka pecina. Ona ne trpi glas poznanja.
20. Po suzama poznaj da li se bojis Boga.
21. Smirenje duse je nepobedivo oruzje.
22. Precutkivati istinu znaci zakopavati zlato u zemlju.
23. Bolje je biti usred hiljada sa ljubavlju, nego sam u pecini sa mrznjom. (Pouka bratiji u opstezicu)
24. U obitalistu smirenih pociva Gospod, a u domu gordih umnozava se proklestvo.
25. Nemoj obilno nasicavati telo svoje, pa ce skverne pomisli ponestati u tebi.
26. Praznik Gospodnji je zaborav zla. Onog. pak, ko pamti zlo, obuzece plac.
27. Bolje je spavati, nego vreme provoditi u praznoslovlju.
28. Ljubavi prethodi bestrasce, a znanju prethodi ljubav.
29. Na mru uzimaj hleb i vodu i duh bluda ce pobeci od tebe.
30. Reci jeretika su vesnici smrti. Ko ih prima pogubice svoju dusu.
31. I sad me poslusaj, sine moj: Ne prilazi vratima nevernih ljudi i nemoj ici preko njihovih mrezi, da se ne bi zapleo.
32. Video sam oce njihovog mudrovanja (jeretickog), i ne ugledah svetlost istine u njihovim recima.
33. Kad ne bi bilo iskusenja, niko se ne bi spasao.
34. Pocetak spasenja je samoukorevanje.
 
 
 

PREPODOBNI ISIHIJE, PREZVITER JERUSALIMSKI
1. Od drskosti (tj. od nepazljive preterane smelosti u opstenju sa drugima), treba bezati kao od zmijskog otrova, i od pojedinacnih razgovora - kao od zmija i poroda otrovnica. Jer, oni vrlo brzo mogu dovesti do potpunog zaborava na unutrasnju borbu i dusu svesti dole sa radosne visine koja se stice cistotom srca. Prokletstva dostojan, zaborav se, kao voda ognju, protivi paznji.
2. Mi nismo jaci od Sampsona, ni mudriji od Solomona, ni razumniji od blazenog Davida, niti volimo vise Boga od apostola Petra. Stoga, ne treba da se uzdamo u sebe. Jer, Sveto Pismo da ce onaj koji se uzda u sebe pasti strasnim padom.
3. Kao sto jednim istim kanalom ne mogu da prolaze zajedno vatra i voda, tako ni greh ne moze da udje u srce, dok prethodno ne pokuca na vrata srca mastarijom lukavog priloga (sina).
4. Kao sto je za one koji su izgubili apetit i koji osecaju odvratnost prema hrani koristan gorki pelen, tako jX-Mozilla-Status: 0009orisno da se zlopate.
5. Onaj ko ne zna istinu, ne moze istinski ni verovati, buduci da znanje po prirodi prethodi veri. Ono sto je receno u Pismu, receno je ne samo da bismo mi znali, nego da bismo i tvorili.
6. Bezstrasce i smirenje vode poznanju. Bez njih niko nece videti Gospoda.
7. Mnoge se strasti kriju u nasim dusama. One se, medjutim, pojavljuju tek kada se pred ocima pokaze njihov uzrok.
8. Neocekivana iskusenja nas po promislu uce da budemo trudoljubivi.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:05:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.