Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:15:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomaže li bog?  (Pročitano 5346 puta)
20. Nov 2004, 16:39:22
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Neki kažu uz božiju pomoć! Dobro možda bog i pomaže nekima ali da li svima i ima li uopšte božije pravde? Ja nešto preterano neverujem u takvog boga verujem da ima nešto natprirodno ali pogledajmo ove slučajeve. U svetu svakog trenutka 100-tine dece umiru u svetu što zbog gladi, zbog nemarnosti roditelja ili nekog psihopate pedofila itd. Ta deca jos nisu ni dobila šansu da zažive. Da osete šta je život i da naprave pravi greh. Kada kažemo ovo pravi onda mislim na greh kojeg su svesni. Moje je pitanje sad svim vernicima zašto bog ne pomaže takvima i nečuva ih?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Previse siroka tema da bih mogao dati neki lep i jednostavan odgovor...
Moje misljenje je da pravda ne postoji.. pa cak i u oni primerima kad se kaze da je spora ali dostizna.. jer ako je spora i ako kasni.. automatski nije pravda...
Ako neko ubije necije dete i onda nakon 30 godina ga uhapse... kako je to pravda kad je on makar i jedan udisaj vise od nje imao a kamoli hiljade kako to obicno u realnom svetu biva.
Bog je stvar o kojoj ne volim da komentarisem.. nek bozija pravda bude neka opsta pravda ... a ona ako i postoji.. definitivno nije podlozna zakonima logike.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Slažem se sa tobom da ako ima pravde, a očito da je nema ona nije podložna zakonima logike. Sve se nekako dešava spontano ima svoj prirodan tok. Na jednom kraju umiru na drugom se rađaju i tako u krug kao kiša. Uvek kruži istim putem, a nekad je ima više nekad manje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Pogledaj film Mighty Bruce...mozda ti se ucini kao dobar odgovor na tvoje pitanje
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1127
Zastava Vladimirci, Srbija
mob
Nokia N70
Kad god sam u nekoj frci, i kad se pomolim Bogu, nesto se uvek desi i izvucem se iz svega... Ne 100%, ali uvek kao da neko pripomogne... Smiley Verujem da NECEG ima, ali sad dal je to Bog ne znam stvarno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Znaci,prakticno setimo se boga samo kad smo u velikoj nevolji
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Istina je da se Boga sjetimo samo u teškim situacijama, pa bih htio skrenuti pozornost na iskustva ljudi koji su bili pred smrću i vidjeli cijeli svoj život kao na ekranu, tako govore i to samo prenosim, što bi se moglo protumačiti da u najtežem i najkritičnijem trenutku shvate i vide vrijednost onog najvrednijeg - svog života. Istom logikom moglo bi se reći da ljudi u vremenima teškoće prepoznaju onog najvrednijeg, jedinog koji im može pomoći. Neki bi mogli reći i nešto drugo. Kao vjerniku najveća mi je prednost što Boga ne okrivljujem kad nešto ne ide po mojem ili kad mi ne "odgovori" na moj poziv. Isto tako Boga ne okrivljujem, i na tome mi ne počiva valjan dokaz za, odnosno protiv njega, za ratove, gladi, nepravdu... Za neke stvari smo mi sami krivi, neke nam je priroda vratila, jer smo loše postupali s njom, a neke se jednostavno dogode. Opet, kao vjernik mogao bih reći ono što je već uobičajeno, ali i ono što je jedino logično, da Bog ima neki svoj plan zašto dopušta neke stvari. Kao vjerniku, opet, lakše mi se prepustiti i vjerovati u Božji plan i Njegovu pravdu.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
To sto Bog nije lutka da odgovara na svaki nas hir ne znaci da nije pravedan.
Ljudi ga globavno ne vole i ne veruju Mu, oni su ga izbacili iz svog zivota i razmisljanja. Kada te neko odbaci, ti se povuces. Bog se tako povukao iz naseg sveta i nase civilizacije i pustio nas da radimo sta hocemo. Posledica toga su uzasne, cak tolike da deca bivaju tako unistavana. Kada mi ljudi ne volimo ono sto je nase - decu, zbog cega da krivimo Boga koga je ljudski rod generalno odbacio?

Bozja pravda... to sto ne dolazi kazna za svaki zlocin odmah daje zlotvorima laznu misao da kazne nece biti.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1127
Zastava Vladimirci, Srbija
mob
Nokia N70
Citat: Shaolin
Znaci,prakticno setimo se boga samo kad smo u velikoj nevolji


Tako ispade...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
da li postoji Bog? što reče jedan moj prijatelj: "Nisam ga sretao"
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:15:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.