Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:49:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruske lutkice  (Pročitano 1495 puta)
10. Sep 2006, 12:11:57
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 6s
Ruske lutkice   


Žanr: romantična komedija
Trajanje: 125 min.
Zemlja porekla: Francuska, Velika Britanija (2005)


Glavne uloge:   
Roman Duris (Romain Duris), Keli Rajli (Kelly Reilly), Odri Totu (Audrey Tautou), Sesil de Frans (Cecile De France), Kevin Bišop (Kevin Bishop)
Scenario:   Sedrik Klapiš (Cedric Klapisch)
Režija:   Sedrik Klapiš (Cedric Klapisch)


SINOPSIS

Trideset mu je godina, te je, iako se još čini pomalo izgubljenim, Havijer ostvario želju da postane pisac. Međutim, pisanje nije baš tako jednostavno, a ima i nekih finansijskih problema. To nije sve - ima problema i s pronalaženjem stalne devojke pa srlja iz jedne u drugu kratkotrajnu vezu. Pored toga, radi brojne bezvezne poslove i život mu je generalno pomalo zbrkan. Rastrzan između bivše devojke, majke, prolaznih romantičnih afera i prijateljice lezbijke, Xavijer ne može pošteno da se posveti poslu i da napiše jednostavnu, normalnu ljubavnu priču. Dodatnu komplikaciju predstavlja to što mora da čuva dete svoje bivše i da umesto majke pričuva dedu. Sve to dovodi u pitanje njegovu karijeru scenariste. Prisiljen je da posao nastavi u Londonu, a zatim u Sankt Peterburgu. Možda će mu upravo ta putovanja omogućiti da se napokon pomiri s poslom, ljubavlju i pisanjem.

O FILMU

Pet godina posle zajedničkog leta u Barseloni, Xavijer, Vilijam, Vendi, Martina i Izabel se ponovno sreću. Xavijer ima 30 godina. Više nije student, ali nije ni potpuno zreo čovek. "Španski apartman", pet godina kasnije - ovo je nastavak superuspešne romantične komedije "Španski apartman" s istom glumačkom postavom.

INTERVJU S REDITELJEM

Kako je nastao film "Ruske lutkice"?
Rekao sam da ne želim da snimim nastavak "Španskog apartmana". Trebalo mi je neko vreme da shvatim da je to zapravo dobra ideja! Mislim da je počelo mojom željom da opet sarađujem s Romanom Durisom, Odri Totu, Keli Rajli i Kevinom Bišopom i da opet iskusim užitak sa snimanja "Španskog apartmana". Taj film naučio me je da što više u nečemu uživate, tim je ostvarenje kvalitetnije. Nakon šest meseci prikazivanja "Španskog apartmana", postalo mi je jasno da ima mesta za nastavak, jedino me je bilo strah od toga hoće li biti jednako kvalitetan. Međutim, onog trena kad sam se uverio da mogu još dublje ući u stvari i istraživati dalje, rekao sam sebi da je vredno truda.

Kako ste pronašli ideju za zaplet?
Ideja za film rodila se kad smo promovisali "Španski apartman" u Sankt Peterburgu. To mi je bila treća poseta tom gradu i zaljubio sam se u njega. Bruno Levi i ja smo rekli da bi bilo dobro da radnja nastavka filma, ako ga ikad budemo snimali, bude smeštena upravo tamo. Još jedan događaj imao je dosta uticaja: u jednom restoranu održavala se svadba. Mladoženja je bio u toaletu, potpuno pijan, a mlada ga je u venčanici čekala ispred vrata. Bruno i ja smo mislili da bi bilo veselo kad bi se i Vilijam oženio u Rusiji. Sve se nekako poklopilo: taj grad, venčanje i ono što je što je Xavijer postao u tridesetoj - samac koji traži ženu svog života i ima problema na poslu.

Zašto naslov "Ruske lutkice"?
Naslov je savršen! Želeo sam da postoji veza sa "Španskim apartmanom", ali i sa zemljom gde se radnja odvija. Xavijer u jednom trenu kaže da su žene koje upoznaje poput ruskih lutaka, te da negde u njima mora biti sakrivena ona prava, koju traži.

O REŽISERU

Sedrik Klapiš (reditelj i scenarista)
Filmografija: "Španski apartman", "Ni za ni protiv" (2001), "Možda" (1999), "Le Ramoneur Des Lilas" (1998, snimljen u sklopu kampanje Ministarstva zdravlja za borbu protiv side), "Family Resemblances" (1996), "Good Old Daze" (1993), "Little Nothings" (1991, nominovan za nagradu Cezar 1992), dokumentarac "Maassaitis" (1990), kratak film "Ce Qui Me Meut" (nagrade na festivalima u Kanu i Berlinu i nominacija za Cezar), "In Transit" (1986). Od 1983. do 1985. radio je u Njujorku kao direktor fotografije na 12 kratkih filmova ("Glamour Toujours", "Un, Deux, Trois", "Mamabo", "Jack Le Voyeur" i drugima).

O GLUMCIMA

Roman Duris (Havijer)
Filmografija: "Arsene Lupin", "Španski apartman" (L'Auberge espagnole), "Hotel", "Exils".

Keli Rajli (Vendi)
Prelepa Keli Rajli jedna je od najperspektivnijih britanskih mladih glumica. Rođena je 1977. godine i iza sebe ima prko 20 uloga u filmovima i TV serijama. Bila je nominovana za Brithish Independent Film Award za ulogu Morin u filmu "Gospođa Henderson vam predstavlja", a osvojila je i nagardu Chopard Trofej ove godine u Kanu, jer po mišljenju ove prestižne modne kuće predstavlja filmsko otkriće godine. Filmografija: "Peaches", "Španski apartman" ("L'Auberge espagnole"), "Dead Bodies", "Tužni čempres".

Odri Totu (Martina)
Rođena je 1978. godine u Francuskoj. Postigla je veliki internacionalni uspeh filmom "Čudesna sudbina Amelije Pulen". Filmografija: "Da Vinčijev kod" ("The Da Vinci Code"), "Slatke pokvarene stvari", "Treptaj leptirovih krila", "Veridba je dugo trajala", "Španski apartman" ("L'Auberge espagnole"), "Nowhere to Go But Up", "Le Libertin".

Sesil de Frans (Izabel)
Filmografija: "Španski apartman" ("L'Auberge espagnole"), "Bon appetit!", "Irene", "Krvava romansa".

Oficijelni sajt:
Poupees Russes, Les (2005)
The Russian Dolls (2005)

Premijera: 7. septembra 2006. godine
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:49:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.