Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:35:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mišo Kovač  (Pročitano 6423 puta)
12. Avg 2006, 07:53:09
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Mišo Kovač

Mišo Kovač je hrvatski glazbenik, rođen 17. srpnja 1941. godine u Tribunju blizu Šibenika u Hrvatskoj, kao dijete Zrinke i Jakova Kovača. Mišo je rastao u obitelji sa bratom Ratkom i sestrom Blankom.

Zanat tapetara trebao je obilježiti životni put Miše Kovača.

Nastupajući u Karlovcu sa pjesmom "I can't stop loving you" od Ray Charlesa, doživio je veliki uspjeh. Njegov prvi hit došao je 1969. godine. To je bio singl "Više se neće vratiti". Prodan je u pola milijuna primjeraka. Godine 1970. osvojio je festival Split sa singlom "Proplakat će zora", koji je također prodan u pola milijuna kopija.

Okušao se i glumačkim vodama glumeći s Radem Šerbedžijom u filmu "Poslijepodne jednog fazana". Glazbena karijera i dalje je cvala, pet puta je proglašavan pjevačem godine, a 1989. godine proglašen je za osobu godine u bivšoj Jugoslaviji.

Od supruge Ljubice razveo se nakon četiri godine braka, te godine 1973. vjenčao se sa splićankom Anitom Baturinom, Miss Jugoslavije, sa kojom je 1975. godine dobio sina Edija, a dvije godine kasnije i kćerku Ivanu. Godine 1992., došlo je do velike tragedije. Njegov sin, Edi, koji se pridružio specijalnoj postrojbi Hrvatske vojske zvanoj "Škorpioni" tijekom Domovinskog rata, biva ubijen u Zagrebu pod sumnjivim okolnostima. Mišo tu vijest nikada nije potpuno prebolio. Policija je objavila priopćenje u kojem tvrdi kako je riječ o samoubojstvu. No, Mišo Kovač i danas tvrdi kako je riječ o ubojstvu. Nakon Edijeve smrti, javno je obznanio da više neće nastupati.

U depresiji, 14. siječnja 1999., u zagrebačkom stanu u ulici Maksimirska 69, Mišo Kovač pucao je sebi u prsa neprijavljenim pištoljem "Beretta", ali taj neuspjeli pokušaj samoubojstva donio mu je saznanje da život mora ići dalje. U tim 90-im godinama, osim sina Edija, izgubio je majku, kao i mlađeg brata Ratka. Prije Kovačevog pucnja u prsa, brak sa Anitom se raspao, te je pokušao ostvariti ljubavnu vezu sa 30 godina mlađom astrologinjom Silvijom Conte Calvi Marković. Nakon još jednog ljubavnog brodoloma, nova Kovačeva životna pratilja postala je Lidija Pinturić. Nakon oporavka od pucnja u prsa, u Splitu je održao oproštajni koncert pred oko 50.000 ljudi. To je ponovio u zagrebačkom Domu sportova, a nakon toga uslijedila je cijela serija oproštajnih koncerata. Ipak, to nije bio kraj Kovačeve karijere. Uslijedili su i novi albumi.

Godine 1999., Mišo je snimio album "Budi čovjek dobre volje", kako sam kaže zahvaljujući kćerki Ivani. Smatra da je to njegov najbolji album ikad.

Diskografija
Uvijek ima nešto dalje (1979.)
Čovjek bez adrese (1980.)
Dalmacija u mom oku (1982.)
Osjećam te (1983.)
Zajedno smo (1984.)
Potraži me u pjesmi (1983.)
Ostala si uvijek ista (1985.)
Malo mi je jedan život s tobom (1987.)
Grobovi mi nikad oprostiti neće (1991.)
Pjesma za Edija (1993.)
Mate Mišo Kovač (1994.)
Ti si pjesma moje duše (1994.)
Samo nas nebo rastavit može (1994.)
Mojoj vjernoj publici (1995.)
Osjećam se jači (1997.)
Budi čovjek dobre volje (1999.)
Pjevaj, legendo (1999.)
Rane godine 1964-69 (1999.)
Dalmatino (2001.)
Oj ti dušo duše moje (2003.)

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:35:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.