Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako ubaciti anketu na svoj sajt?  (Pročitano 10468 puta)
26. Jul 2006, 17:01:46
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Kako ubaciti anketu na svoj sajt?

Postoje 2 nacina na koji ovo mozete izvesti:
1. Da skriptu instalirate hostujete i podesavate u svojoj reziji
2. Da koristite gotov kod sa nekog sajta koji ovakvu uslugu nudi

Skripte koje mozete sami instalirati:
Ovoga ima zaista mnogo, ali evo nekoliko da ne morate sami traziti:
Fpoll v1.1 - PHP - Download
Vz Poll - PHP - Download
Polling Script - PHP - Download
PollNow - CGI - Download
Poll - CGI - Download
My Poll - CGI - Download
ASP Poll - ASP - Download
ASPScriptz Poll Manager - ASP - Download

Preporucujem da se ipak odlucite za PHP varijante jer su one vecini pocetnika najlakse za razumevanje. U slucaju da ste na winodows serveru, onda je asp izbor broj1.

Sajtovi koji nude uslugu koja vama treba:
Free Web Polls - Link
PollHost - Link
EasyPool - Link
iMediaPOLL - Link
SparkLit - Link
FreePolls - Link

Sve sto treba da znate od informacija dobicete na samom sajtu nakon registracije
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007.0)
mob
Ericsson T28
Pozdrav gazda i ostali!

Ja sam uspješno instalirao anketu Fpoll i radi , čak sam je uz dosta muke uspio ubaciti u html stranicu, kojoj sam morao promjeniti ekstenziju u php.
Ali kada sam pristupio stranici anketa se nalazi u vrhu stranice i zauzima gornji dio. Kod mnogih anketa ona je smjestena u jedan ćošak i ne zauzima prostor. Pa kako je jamogu na svojoj stranici postaviti u jedan ćošak?
I ako znate kako rezultate jedne ankete snimiti, pošto to nisam našo, izgleda da se može samo prepravljati, a ja bih htio da pravim arhivu anketa!

Hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 6s
Za svaku anketu pravi novu skripticu...
A lokacija ankete na strani zavisi od toga gde je ubacis u php
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows 7
Browser
Mozilla YFF35
Pozz drugari ,
Gore navedeni linkovi za akete su ok.
Mene zanima neka poput ove na Bureku koje nemaju reklamne banere i sl.
Nedavno sam sklepao neku anketu za sajt ,al' bih voleo da cujem i vase misljenje .
Naime,anketa je jednostavna i sjajno izgleda ,nije potrebna baza jer rezultate upisuje u obicni txt fajl .
Ono sto me zanima je zasto po nekad  brise a po nekad ne brise cookie ,da korisnik ne bi mogao vise puta glasati u jednom danu...???
Ako je neko raspolozen za pomoc i ima neko "konkretnije" resenje voleo bih da prodiskutujemo na tu temu bez linkovanja ,jer od googlanja i nema neke vajde.
Evo koda ,nadam se da ce nekome posluziti Wink

Kod:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Anketa</title>
                <link href="pool.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script src="jquery.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
<script src="jquery.cookie.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
<script src="poll.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>

</head>
<body>
<div align="center" id="poll-container">
<h3>Anketa</h3>
   <form action="poll.php" method="post" name="poll" id='pool' accept-charset="utf-8">
          <p>Da li ste zadovoljni informacijama dobijenim putem sajta?</p><p align="left">
<input type="radio" name="poll" value="opt1" id="opt1" /><label for='opt1'>&nbsp;Da</label><br />
<input type="radio" name="poll" value="opt2" id="opt2" /><label for='opt2'>&nbsp;Ne</label><br />
<input type="radio" name="poll" value="opt3" id="opt3" /><label for='opt3'>&nbsp;Delimično</label><br />
<input type="radio" name="poll" value="opt4" id="opt4" /><label for='opt4'>&nbsp;Nemam stav</label><br />
<input type="submit" value="Glasaj ›" />
</p>
</form>
</div>
</body>
</html>

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
anketa.zip (27.86 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Nisam siguran, posto sad ne mogu da otvorim fajl, ali zar nije lakse da izaberes nesto sto ima malo ozbiljniji sistem provere? Bar gotovih resenja za ankete ima dosta...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows 7
Browser
Mozilla YFF35
Ehh ,evo cackam neke primere ...
Al' iskren da budem nervira me cela prica sa serverima .
Odmah da spomenem nisam neki "pametnjakovic" servere kao i sam php poznajem onoliko koliko mi je potrebno.
Kod ssebe imam instaliran xampp i na njemu sljaka lepo.No izgleda da je kod provajdera problem server i koliko sam skapirao mora imati onu podrsku za cmd777 il' sta vec kako bi dozvolio pisi /brisi falove.
Drugo server je neki "levi" nije Apache ,a kao sto znate Xamppje verzija Apacha.

Sve u svemu nasao sam neke primere pa ih sad testiram ,javicu ako napravim nesto valjano Wink

pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Ne moze da bude neki levi... Ako je IIS, to je Windows masina, i tu to moze da pravi problem... Ako je recimo lighttpd ili neki slican, on je za serviranje statickog contenta pre svega... neki mogu da peglaju i dinamicki, ali generalno za to je Apache bolji...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows 7
Browser
Mozilla YFF35
U pravu si ,nasli smo kompromis kod provajdera .
A sto tice "levog" naravno da nisam mislio ozbiljno ,vise iz revolta sto nisam mogao da postignem ono sto mi treba.
No,poradio sam jos na tome i evo imam josh jedno fino resenje sto se tice teme ,pa izvolte' nadam se da ce nekome koristiti Wink

Ceo paket je u folderu,otpakujte na nekom lokalnom serveru i to 'e to .Kod mene radi ok. koristim  Xampp blaa ,bla,bla...

pozzz Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
kvikpoll.zip (23.36 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.157 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.