Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li biste poslali dete u vojsku?  (Pročitano 23150 puta)
28. Okt 2004, 17:26:49
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
DA LI BISTE POSLALI SINA U VOJSKU?
* Kurir pita političare da li bi posle tragedije u Topčideru poslali svoje sinove u VSCG

BEOGRAD - Nedavna pogibija dvojice vojnika u kasarni "Topčider", spekulacije u vezi sa njihovom smrću i kontradiktorne informacije službi nadležnih za istragu, izazivaju poslednjih dana strah kod roditelja od slanja svojih sinova u vojsku. Kurir je zbog toga pitao javne ličnosti u Srbiji da li bi oni poslali svoje dete u vojsku.

Predsednik Skupštine Srbije Predrag Marković spremno kaže da bi svoje dete poslao u vojsku.

- Da, poslao bih svoje dete u vojsku. To je moj odgovor, i ništa više... - kratko nam je rekao Marković.

Njegov kolega Zoran Šami, predsednik Skupštine SCG, nije želeo da odgovori na ovo pitanje.

- Pitanje da li bih poslao svoje dete u vojsku vidim kao neumesno i ne želim na njega da odgovorim - kaže Šami.

Bivša v. d. predsednica Srbije Nataša Mićić kaže, međutim, da posle pogibije dvojice vojnika svoje dete, iz bezbednosnih razloga, nikada ne bi poslala u vojsku.

- Naravno da ne bih poslala svoje dete u vojsku, a pogotovo posle pogibije dvojice mladića, o čemu vojska nije pružila nikakav odgovor - kaže Nataša Mićić.

General Ninoslav Krstić, nekadašnji komandant združenih snaga bezbednosti za jug Srbije, tvrdi da bi svoje dete "svakako" poslao u vojsku.

- Moj sin je služio vojsku 1992. godine. Kao bivši vojnik i roditelj, svoje dete bih poslao i sada u vojsku. Svog sina bih, međutim, za svaki slučaj češće obilazio, i više bih razgovarao sa njegovim starešinama - kaže Krstić.

Generalni inspektor MUP-a Vladimir Božović takođe tvrdi da bi svoje dete poslao u VSCG.

- Poslao bih svog sina u vojsku, i uopšte ne bih brinuo! Ne možemo od jednog incidenta sada praviti haos, napadati vojsku i plašiti građane - kaže Božović.

Vojni analitičar Zoran Dragišić priznaje da bi za bezbednost svog sina više brinuo kada bi ga poslao u vojsku sada, posle pogibije dvojice vojnika, nego što bi to bio slučaj ranije.

- U vojsci postoje brojni problemi koje pod hitno treba rešavati. Najstrašnije je što su izgubljena dva mlada života, ali slični incidenti se dešavaju i u drugim vojskama sveta - kaže Dragišić.
D. VRANEŠ
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
to je suludo..... politicari su takvi jedni dupeuvlakaci bez mozga, da ja to jednostavno ne umem da opisem....

kao, ne bih, vidi, poginula dva vojnika u kasarni!?!?!!?!?!?!????!?!??!?!?!

ma ne bih nikad, nikako, ni u kakvu vojsku, taman da su svi vojnici ovog sveta cvecem i balonima naoruzani, ni-ka-da!

a praviti "ispracaj" mi je extra maloumna ideja...................ali... valjda se ja nista ne pitam tu..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Pa nijedan sin od tih politicara nije isao u vojsku niti ce ici, i ako ode on ce ici u vojnu skolu. Nisu oni ludi da salju svoju decu u smrt.
Sto se mene tice ja bih isao u vojsku i moju decu bih isto poslao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Pa nijedan sin od tih politicara nije isao u vojsku niti ce ici, i ako ode on ce ici u vojnu skolu. Nisu oni ludi da salju svoju decu u smrt.
Sto se mene tice ja bih isao u vojsku i moju decu bih isto poslao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Prvo da vidimo kakav izbor imamo...
U SiCG, sluzenje vojnog roka je obavezno. Prema tome, pitanje je da li vojsku sluziti kao guster, ili kao papucic!  :twisted:
Salu na stranu... Da imam sina "stasalog" za vojsku, ne bih se puno razmisljala oko svega toga... Ima da ide u pravu vojsku, "k'o svoj djed!"     :twisted: Mislim, kapiram ja i one momke kojima ne pada na pamet da se smaraju po kasarnama kad mogu da cooliraju u pozoristima, bolnicama i raznoraznim domovima... Ali, red je red... Ako nista drugo, makar bi ocvrsnuli u vojsci.  Wink
A sto se tice ove tragedije koja se nedavno dogodila... Ne treba preuvelicavati stvari... neka istraga pokaze sta se zaista desava... ne treba izvlaciti zakljucke dok se sve to ne okonca...
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Imas pravo Ainhoa, ovde kod mene se desilo par puta da nestanu vojnici, zatim ih nadju mrtve ili u nekoj pecini ili isecene na komade i zatrpane na vise mesta. I nakraju uvide da su ih neki oficiri ubili, to se desava u celome svetu.
Drugo, vi se nesecate koj je bio prosek smrti vojnika u JNA, 2% i opet su nasi dedovi ponosno slali nase oceve u vojsku i nista nam nije falilo. imali smo jednu od najboljih vojski u svetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Nije istina pre svega da sinovi politicara ne idu u vojsku!
Ima izuzetaka naravno, ali odredjeni broj je sluzio vojsku jos u vreme kad im roditelji i nisu bili politicari.

Licno nisam od onih koji pricaju za i protiv vojske, a da licno na svojoj kozi nisam osetio kako to izgleda biti vojnik. Odsluzio sam svoj "dug prema otadzbini" (mada se ne secam da sam bilo sta bio duzan) i ne mislim da sam zbog toga neki "heroj" vec naprotiv mislim da sam ispao BUDALA.

U vosci sam navukao neke bolesti koje nisu opasne hvala bogu, ali zauvek cu zahvaljujuci njima imati uspomenu na to vreme (to nije slucaj samo kod mene), izgubio sam 9 meseci zivota, slusajuci dranje i izivljavanje vodnika koji imaju po tri ili cetiri razreda srednje skole, a koji misle da su pokupili svo znanje ovoga sveta.

Citat

Ali, red je red... Ako nista drugo, makar bi ocvrsnuli u vojsci


E bas bi voleo da vidim ko je to ocvrsnuo u vojsci.


Medjutim najvise od svega me pogadja to sto najvecu podrsku vojska recimo ima od onih koji zive miljama daleko od Srbije, i koji u vecini slucajeva i ne odsluze vojni rok.

Svako ko je pametan neka pokusa da nikada ne sazna kako izgleda vojnicki zivot.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Prvo, kamo puste srece da nijedna vojska na svijetu ne postoji jer bi to znacilo da su svi ljudi na ovoj planeti postali dovoljno zreli da shvate da im ratovi ne donose nista dobro vec samo zlo. To bi takodje znacilo da medju ljudima nema nikakvih podjela i da vlada mir, sreca i blagostanje.
Ali, na zalost, stanje u svijetu nije takvo i daleko je od ovog idealnog koje sam ja opisao pa prema tome postoje i vojske.
Zaista ne mogu da shvatim bilo koga ko ne zeli da ide u vojsku i koji smatra da je to gubljenje vremena, glupost, itd...
Scoop kaze da je izgubio 9 mjeseci svog zivota. A ja te pitam sta bi ti to bolje postigao ili uradio za tih devet mjeseci koje si proveo u vojsci da si recimo bio kod kuce?
Kazes da bi volio da vidis ko je to ocvrsnuo u vojsci. Pa ja ti mogu nabrojati malte ne kompletnu svoju generaciju (naravno, tu mislim na ljude koje licno poznajem) koji su itekako ocvrsnuli, uozbiljili se, drukcijim ocima gledaju na svijet itd...
Naravno, nisu svi isti, na nekoga sluzenje vojnog roka ne djeluje uopste pa ako je bio npr. problematican u civilstvu (prije odlaska u vojsku) on nastavlja da pravi probleme i u vojsci ali opet kazem da se vecina mladih ljudi u manjoj ili vecoj mjeri promjeni (pozitivno naravno) nakon sluzenja vojnog roka.
Zato bih bez imalo dvoumljenja poslao svoje dijete u vojsku i uopste nebih brinuo toliko (naravno da bi neka normalna briga postojala) tj. nebih dozvolio da podlegnem opstoj histeriji koja se pravi ovih dana u Srbiji povodom ubistva dvojice gardista ili onog slucaja samoubistva dole negdje u Vranju. Sad su se svi okomili na vojsku kao da se to desava smo kod nas, kao da se to nikada prije nije desilo, kao da je cijela armija kriva zbog tig pojedinacnih slucajeva itd...
Sjetite se samo zaista sramotnog slucaja srpskih majki koje su 1991 isle iz Srbije u Sloveniju da izvuku svoju djecu iz JNA jer je rat u Sloveniji vec bio poceo. Ja sam tada sluzio JNA (ali ne u Sloveniji) i nazvao sam svoju majku i rekao sam joj da ako samo pomisli a kamoli pokusa da dodje da me vodi iz kasarne da cu je se odreci preko svih medija i da ce ona umrijeti za mene kao majka. Znao sam ja da ona ni ne misli da to uradi ali ipak sam joj za svaki slucaj skrenuo paznju.
Stanje u vojsci je tesko, u nekim rodovima vojske i jedinicama cak i uzasno ali to opet nije krivica vojske jer je takvo opste stanje u cijeloj zemlji. Ako drzava nema para da finansira osnovne potrebe vojske onda gdje je tu krivica vojske? Ja se divim svim onim vojnicima i pilotima koji su sa zastarjelom tehnikom i vise neispravnim nego ispravnim avionima pruzali zaista herojski otpor NATO-u svjesni da je to borba Davida i Golijata. Ali oni su bili rodoljubi i patrioti koji su znali sta im je duznost a volio bih da mi neka pickica (izvinjavam se na izrazu ali ih drukcije zaista ne mogu zvati) koja je na civilnom sluzenju vojnog roka u nekom pozoristu ili bilo kom drugom mjestu objasni kako on to moze pomoci svojoj zemlji u slucaju da je neko napadne?
Da nece mozda izmisliti smtronosni vic kao oni iz Leteceg Cirkusa Montija Pajtona pa ce ga citati neprijatelju koji ce umirati od smijeha?
Pa cak i amerikanci, koji se svuda u svijetu kurce svojom vojnom silom i vode otvorene osvajacke ratove, izdizu svoju vojsku na neki pijedestal i svuda propagiraju patriotizam kroz odlazak u vojsku. Sjetite se samo odlaska njihovih vojnika u Vijetnam ili u zaliv 1991 ili sad u Irak i vidjecete da svaki put prave takve srceparajuce spotove koji treba da ubijede naciju da salje svoju djecu da gine za slobodu Amerike (citaj ekonomske interese bogatih kompanija). A razlika izmedju nas i njih je ogromna jer njihovi vojnici se obucavaju da napadaju i da otimaju tudje a nasi vojnici se obucavaju da brane svoju zemlju i svoj narod.
Postoji nesto sto se zove obaveza prema domovini i svako od nas (mislim na vojno sposobne muskarce) je treba ispuniti.
Ako bismo svi otisli na civilno sluzenje vojnog roka, ko bi sutra branio zemlju kad bi bila ugrozena?
Od prethodnih komentara u potpunosti se slazem sa komentarom od Ainhoa i Counter-a a stav Sarmice mi nikako nije jasan.
Izgleda da smo mi Srbi stvarno neka endemicna i posebna vrsta jer sve ono sto je svugdje u svijetu normalno mi smatramo za nenormalno pogotovo ako nam tako kazu kojekakve organizacije za sta-ti-ja-znam-sve-ne. A iste takve svari su istovremeno itekako normalne u zemljama iz kojih dolaze aktivisti th kojekakvih, vise nepotrebnih nego potrebnih, organizacija.
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Posto imam mladjeg brata, a znamo svi koliko sestre obozavaju svoju bracu,ma nema teorije da ga pustim da ide u vojsku,e tako vec sada znam da ni sina ne bih pustila u vojsku....zelim ga zivog pored sebe...a ne da sluzi nekoj zemlji koja se polako brise ...

Da li deca politicara idu u vojsku to me ne zanima,cak i da idu oni su zasticeni...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
pa ovako , kao unuk admirala ratne mornarice , kao sin sina vojnog lica mislim da je sluzenje vojnog roka zaista ok , mislim da zaista nema potrebe praviti se invalid , vuci veze i vezice da bi se oslobodio sluzbe .

Mislim da je sramota ovo civilno sluzenje vojnog roka , mislim na ovaj nacin kako se sada radi .

I moj sin Boze zdravlja ako bude tada bilo vojske ce ici u vojsku !!!
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.