Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:06:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Povratak Supermena  (Pročitano 10578 puta)
12. Jul 2006, 10:22:11
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Povratak Supermena

Žanr: naučna fantastika, avantura, akcija
Trajanje: 154 min.
Premisa: Čovek od čelika se vratio!




Glavne uloge:   

Brendon Raut (Brandon Routh), Kejt Bosvort (Kate Bosworth), Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Džejms Marsden (James Marsden), Frenk Langela (Frank Langella), Eva Mari Sejnt (Eva Marie Saint), Parker Pozi (Parker Posey), Sem Hantington (Sam Huntington), Kal Pen (Kal Penn)
Scenario:   Majkl Doherti (Michael Dougherty), Den Haris (Dan Harris)   
Režija:   Brajan Singer (Bryan Singer)    

SINOPSIS

Posle tajanstvenog višegodišnjeg odsustva, čovek od čelika vraća se na Zemlju u epskoj avanturi "Povratak Supermena", novom poglavlju u sagi o jednom od najomiljenijih superheroja. Dok stari neprijatelj planira da mu oduzme moć jednom zauvek, Supermen se suočava s bolnom istinom da je žena koju voli, Lois Lejn, nastavila sa svojim životom. Ili nije? Povratak tera Supermena da premosti razdaljinu između njih i pronađe mesto u društvu koje je naučilo da preživi bez njega. U pokušaju da zaštiti svet koji voli od kataklizme, Supermen kreće na epsko putovanje do iskupljenja. Ono ga vodi od dubina okeana do dubokog svemira.

O FILMU

Snimanje filma "Povratak Supermena" ("Superman Returns") počelo je u Australiji, na farmi koja je bila pretvorena u filmski set. Šest milja puta koji je izgradila ekipa obezbedilo je pristup "baznom kampu", koji se sastojao od prikolica za glumce i ekipu, šatora restorana, kao i prikolica namenjenih određenim fazama pripreme, kao što su šminka, garderoba, specijalni i vizuelni efekti.

Tokom tri nedelje ekipa je boravila u Novom Južnom Velsu kako bi snimila scene na farmi Kentovih. Izgrađeni su novi putevi, postavljeni telefonski stubovi i zasađeno je novo zelenilo. "Uzgajanje kukuruza u tom kraju bilo je veliki izazov", kaže scenograf Gaj Hendriks Dajas. "Taj deo Australije je mnogo godina patio od suše. Morali smo da stvorimo sopstveni sistem navodnjavanja samo da bismo održali useve na farmi Kentovih u životu do kraja snimanja. Od prvog do poslednjeg dana naš cilj bio je da dočaramo Supermenov svet kakav je opisan u stripovima, TV serijama i ranijim filmovima, a ne da ga ponovo izmišljamo."

Slična kombinacija klasičnog i modernog primenjena je i u dizajnu kostima. Od prvog trenutka svima je na umu bio Supermenov kostim. Singer je želeo da kostim odražava ne samo ikoničku sliku koja već decenijama živi u kulturi već i da unese nešto savremeno u lik. Ono u čemu je nekoliko meseci Brendon Raut praktično živeo bilo je plava, tesno pripijena tkanina ispod koje je nosio oblikovano odelo s izraženim mišićima. Čuveno slovo "S" napravljeno je od livenog lateksa. Ogrtač je izrađen od francuske vune.

O REŽISERU

Brajan Singer (reditelj)
Rođen je 1965. godine u Njujorku. Filmografija: Lion's Den (1988), Public Access (1993), "Dežurni krivci" ("The Usual Suspects", 1995), Apt Pupil (1998), X-Men (2000), X2 (2003), Superman Returns (2006). U najavi su: You Want Me to Kill Him? (2007), The Mayor of Castro Street (2007), kao i nastavak "Supermena".

O GLUMCIMA

Brendon Raut (Kal-El, Klark Kent, Supermen)
"Povratak Supermena" označava debi na velikom filmu za ovog glumca. Rođen 9. oktobra 1979. godine, u De Moinu, država Ajova, i odrastao u obližnjem Norvolku, ovaj visoki glumac bio je sportista u srednjoj školi. Bavio se plivanjem i fudbalom i glumio u nekoliko školskih predstava. Pohađao je Univerzitet u Ajovi godinu dana pre nego što je otišao u Holivud u potrazi za glumačkom karijerom.

Prvu veću ulogu dobio je 1999. u epizodi kratkotrajne sitkom serije "Odd Man Out". Pojavio se u seriji "Gilmore Girls" 2000. godine. Stalan posao dobio je u sapunici "One Life to Live", što je trajalo od 2001. do 2002. Usledila su gostovanja u gledanim serijama Cold Case, Will & Grace i Oliver Beene. Pre nego što je dobio ulogu Supermena, studio "Warner Bros. Pictures" je preko deset godina planirao ponovno pokretanje franšize. Raut, tada 25-godišnjak, odabran je od strane Singera posle mnogobrojnih kastinga u SAD, Britaniji, Kanadi i Australiji. Impresioniran njegovom sličnošću s likom iz stripa, Singer je odabrao Rauta za novog filmskog Supermena.

Kejt Bosvort (Lois Lejn)
Lako je prešla put od mlade holivudske starlete do jedne od najtraženijih glumica danas. Nedavno je glumila u filmu "Beyond the Sea" Kevina Spejsija - igrala je Sandru Di pored Spejsijevog Bobija Derina. Sa 14 godina debitovala je u filmu "Iscelitelj" Roberta Redforda. Drugi njeni filmovi su "Osvojite sastanak sa Tedom Hamiltonom" Roberta Luketića, "Blue Crush" Džona Stokvela, "Zemlja čuda" pored Vala Kilmera, "Pravila privlačnosti" Rodžera Ejverija i "Sećanje na Titane", s Denzelom Vošingtonom.

Džejms Marsden (Ričard Vajt)
Pokazujući zapanjujuću raznovrsnost širokim dijapazonom uloga, brzo je obezbedio sebi istaknuto mesto u Holivudu. Trenutno oduševljava publiku u filmu "Iks-men: poslednje uporište". U režiji Breta Retnera, Marsden je ponovio svoju ulogu Skota Samersa - Kiklopa u izuzetno uspešnom serijalu. Sada snima film Kevina Lime "Začarani" pored Suzan Sarandon, Ejmi Adams i Patrika Dempsija. To je romantična bajka koja kombinuje žive glumce s kompjuterskom animacijom. Uskoro treba da se pojave i dva nezavisna filma, "10th and Wolf" i "Alibi".

Kevin Spejsi (Leks Lutor)
Od detinjstva mu je pozorište bilo glavna preokupacija, počev od škole pa do Brodveja. Veliki proboj desio se kada mu je reditelj Džonatan Miler 1986. dao ulogu u brodvejskoj produkciji drame Judžina O'Nila "Dugo putovanje u noć" s Džekom Lemonom. Njegova bliska saradnja s Džekom Lemonom nastavila se u filmovima Džordža Stivensa Mlađeg - "Ubistvo Meri Fejgan", Garija Dejvida Goldberga - "Tata", i adaptaciji drame Dejvida Memeta - "Glengeri Glen Ros", u kojoj su glumili i Al Paćino, Ed Haris i Alek Boldvin.

Pre deset godina publika ga je gledala u tri veoma različite uloge: kao Badija Akermana u filmu Džordža Huanga "Swimming With Sharks", kao Verbala Kinta u "Dežurnim krivcima" Brajana Singera i kao Džona Doa u filmu "Sedam" Dejvida Finčera. Nastavio je s impresivnim ulogama u filmovima kao što su "Poverljivo iz Los Anđelesa", "K-Pax", "Ponoć u vrtu dobra i zla", "Pregovarač", "U potrazi za Ričardom", "Brodske vesti", "Život Dejvida Gejla" i "Američka lepota". Za mnoge od ovih uloga dobio je različite nagrade, uključujući i Oskara za najbolju mušku sporednu ulogu u filmu "Dežurni krivci" i za glavnu u "Američkoj lepoti". Kao reditelj debitovao je filmom "Albino aligator", u kojem su glumili Met Dilon, Gari Sinis, Fej Danavej i Vigo Mortensen. Nedavno je režirao i glumio u filmu "Beyond the Sea" s Kejt Bosvort.

Premijera: 12. jula 2006. u Domu sindikata
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


May God have mercy upon my enemies 'cause I won't

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 9393
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 7
Mislim da je ovo već treća tema o Supermenu. Znam da sam samo član ovog foruma, ali predlažem da se te tri teme spoje u jednu... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Istorijat Supermenovog leta

"Nema zemlje u kojoj ne znaju Supermena", kaže Brajan Singer (Bryan Singer), reditelj "Povratka Supermena". "On je globalni superheroj." Od debija u stripu 1938, Supermen je ostao nezaboravna figura u svetskoj kulturi i univerzalni simbol ideala ljudskog roda. "On je bio prvi koji je došao s druge planete i bio otelotvorenje mnogih stvari koje smo mi, ljudska bića, mogli da radimo samo u snovima. Na prvom mestu to je sposobnost leta", kaže izvršni producent Kris Li. "Međutim, tu su i njegova supersnaga, sposobnost da vidi kroz bilo šta i njegov osećaj za dobro. Taj nedostatak dvosmislenosti je vrlo privlačan, i ostalo je tako čitavih 70 godina Supermenove dosadašnje istorije."

Supermenov lik nastavio je da se pojavljuje u novinskom stripu koji je objavljivan preko tri decenije, pa i danas nastavlja da zabavlja milione obožavalaca svakog meseca stripom koji se distribuira na 25 jezika u preko 40 zemalja. Na velikom ekranu čovek od čelika prvi put se pojavio 1941. u 17 kratkih animiranih filmova u produkciji studija Flajšer, kao i u dva igrana serijala. Od tada lik je bio zvezda pet dugometražnih filmova, brojnih uspešnih TV serija i 35 naslova izdatih na videu ili DVD-u. Prvi dugometražni film bio je "Supermen i ljudi krtice" iz 1951, s Džordžom Rivsom u glavnoj ulozi, koji je pokrenuo TV seriju.

U vremenu brzih promena – kulturnih, industrijskih i tehnoloških – Supermen je stoički branio istinu i pravdu. "Svet je 1941. bio mnogo drugačiji od onog iz 1978, što je opet bilo mnogo drugačije od ovog danas", kaže Singer. "Mislim da je Supermenovo nasleđe više u vezi s evolucijom nego s promenom. Naravno, borio se protiv različitih negativaca i bilo je bezbroj varijacija kostima tokom godina. U ovom filmu suočava se s brojnim promenama koje su se desile u toku pet godina njegovog odsustva. Međutim, jedna stvar ostaje konstantna - njegov zavet da koristi svoje posebne sposobnosti da svetu bude dobro."

U prvom savremenom dugometražnom filmu, "Supermen: film", Ričarda Donera glumili su preminuli glumac Kristofer Riv kao čovek od čelika i filmska legenda Marlon Brando kao njegov otac, Džor-El, a film se pojavio 1978. U Donerovom filmu Džor-El Marlona Branda posthumno govori svom sinu kojeg je poslao da živi među ljudima na Zemlji da su ljudska bića sposobna za velika dela, samo im nedostaje svetlo koje će im pokazati put.

Film "Povratak Supermena" je duhovni naslednik filmova "Supermen: film" i "Supermen 2" i koristi elemente Brandove uloge. "Mislim da nam je izbor da uradimo neku vrstu nastavka Donerovog filma dala fleksibilnost i samouverenost da idemo dalje", kaže scenarista Majkl Doherti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Nastajanje filma "Povratak Supermena"

Otkako je misteriozno nestao sa Zemlje pet godina ranije, Supermen je putovao do udaljenih krajeva svemira u potrazi za svojom prošlošću i tragovima svoje porodice ili nekoga sličnog sebi. Našavši radioaktivnu ruševinu tamo gde je nekada bio Kripton, čovek rođen kao Kal-El vraća se kući, na farmu Kentovih u Kanzasu.

Singeru je bio potreban glumac koji bi mogao da prikaže sve kvalitete Kal-Ela, Klarka Kenta i Supermena, koji bi podneo stroge fizičke i emocionalne zahteve uloge i koji bi bio dostojan naslednik pokojnog Kristofera Riva. Posle više meseci potrage, pojavio se snimak neotkrivenog glumca koji je bio na audiciji za prethodno planirani film o Supermenu. Brendon Raut, star 26 godina, bio je jedan od onih klinaca u Supermen pidžami. Čak i na tom snimku Singer je video kvalitete koji su bili nešto više od neverovatne fizičke sličnosti sa Supermenom. "Od tog trenutka on je postao moj prvi i jedini izbor zato što sam bio uveren da može da se izbori sa sve tri uloge – Kal-El, Klark Kent i Supermen."

Za razliku od uloge Supermena, nalaženje čoveka koji će glumiti njegovog genijalnog protivnika bilo je gotovo za čas. Singer je doveo Kevina Spejsija do njegovog prvog Oskara (za najboljeg sporednog glumca) za ulogu Verbala Kinta u "Dežurnim krivcima". "On je lik pisao s Kevinom na umu", kaže Singer. "Još od 'Dežurnih krivaca' tražili smo nešto što bismo radili zajedno i on je bio savršen za ovu ulogu. Ima pravu meru cinizma i humora. Jednostavno, sjajan je glumac."

Za lik koji je skoro jednako opštepoznat kao sam Supermen, Singeru je bila potrebna mlada glumica koja bi mogla da dočara njenu poznatu inteligenciju i visprenost, kao i sve slojeve sazrevanja koji su došli s godinama čekanja na Supermena. Velika pomoć došla je od Singerovog starog prijatelja i saradnika Kevina Spejsija. Godine 2004. Spejsi je režirao biografski film o pevaču Bobiju Derinu u kome je i glumio. U filmu je ulogu Sandre Di tumačila Kejt Bosvort. "Imao sam sreće da sam prisustvovao projekciji Kevinovog filma "Beyond the Sea" i bio opčinjen Kejtinom glumom", seća se Singer. "Kevin mi je rekao da je sjajna za saradnju pa sam je pozvao na iščitavanje s Brendonom. Bilo je jasno da su se njih dvoje odmah uklopili i svi smo se složili da će ona biti sjajna Lois Lejn."
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Palermo stajl bebe

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1282
Zastava Transilvanija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Pa sta je?
Jel gledao neko?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


May God have mercy upon my enemies 'cause I won't

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 9393
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 7
Film je po mom mišljenju odličan. Dobro izrežiran, ne primećuju se specijalni efekti. Mada su mi uživanciju upropastili gledaoci u Sava Centru. Svaki put kada neko nešto uradi ovi tapšu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa...bioskopska publika nije vise ono sto je bila....ali film nije bitan...jedino bitno je da je to film o coveku od celika...konacno ...tata se vratio... Smile
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
film je mnogo dobar. kad sam bio  mali sam najvise voleo da gledam supermena i ostavio mi je dobar utisak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
dobar je film
mogao je biti i bolji ali vredi pogledati
zaista je good movie
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


eat steel !

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 853
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v3
Voleo bih da sam na njeovom mestu da letim do trafike daleko mi je  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:06:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.