Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:56:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za ili protiv Frojda?  (Pročitano 3069 puta)
27. Sep 2004, 07:03:48
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Za ili protiv Frojda?   

"Povodom svega što neki čovjek iznese na vidjelo, može se postaviti pitanje:a šta želi da prikrije?" (F. Niče)


Po mišljenju Karla Gustava Junga, najveće Frojdovo postignuće je u tome što je ozbiljno pristupio svojim neurotičnim pacijentima, proniknuvši u njihovu osobnu psihologiju. Jung smatra da je Frojd "bio dovoljno odažan da konkretnim slučajevima dopusti da govore sami o sebi". Usmjerivši svoju pažnju na napovezan govor, na zaostale dijelove sna, na paradoksalne oblike ponašanja, Frojd je otvorio prostor u kome je drugi mogao izreći svoju istinu, a da pri tome ona ne bude podvrgnuta pogrešnim pravilima tumačenja. "Možda je, na kraju krajeva, zanimljiva sva ta glasovna zbrka, koja je tek na putu da postane razgovjetan iskaz",rekao je Klodel. Bilo kako bilo, psihoanaliza se najprije okreće tom zbrkanom kazivanju.
Žak Lakan tvrdi da Frojd nikada nije izgubio smisao za tajanstveno i zagonetno."Ako bismo dopustili da tajna nestane, izmakla bi nam sama suština postupka na kome treba da je utemeljena svaka analiza" rekao je Lakan na jednom predavanju iz 1956. godine, povodom stogosišnjice rođenja bečkog Učitelja.
Frojd je saznao ne samo da su situacije u kojima se ljudi nalaze neizbježno konfliktne, već i da je čovjek, u osnovi, plijen svog djetinstva. Sve što je psihoanaliza otkrila, dobiva smisao upravo u tom beskonačnom i bananom istraživanju naše praistorije. Čim je jedna tajna rasvijetljena pojavljuje se druga još mračnija od prethodne. Iz tog opsesivnog traganja za korijenima rađa se nova mitologija. Frojd bezličnost svodi na subjekt i govor u prvom licu, duhovnost na tjelesnost, sadašnje okruženje ograničava na ono prvobitno, a moralnu i kulturnu nadogradnju ličnosti na nesvjesnu infrastrukturu psihe.

Da li ste za ili protiv Frojda?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 598
za Frojda... definitivno za
IP sačuvana
social share
'Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live.'
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 84
Apsolutno protiv!
IP sačuvana
social share
Ja hocu svoj deo!
Necete da me prevarite!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Hm... I za i protiv... Imam utisak da je Frojd u vecini stvari bio u pravu, samo sto mi sami sebi necemo da priznamo kako stvari stoje.
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 598
arianna, skroz si upravu... ali ja uglavnom sebi priznam kako stoje stvari...  zato i kazem da sam za Frojda...
IP sačuvana
social share
'Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live.'
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Protiv tog ludaka cu uvek biti. To sto je on dao doprinos psihologiji, to manje vise, ali njegove seksualne teorije su smesne i bolesne i dodje mi da sve njegove knjige stavim na lomacu i spalim da ne bi zagadjivao umove mladih ljudi kao sto je nekada zagadjivao moj.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 598
spaljivao bi knjige!?
kakve god knjige bile ne treba ih spaljivati, to je radio hitler i njemu slicni...
a suvise mladi ljudi koji nemogu da odluce sta je za njih dobro a sta lose uglavnom ne citaju tu vrstu literature
IP sačuvana
social share
'Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live.'
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:56:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.