Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: imamo li slobodu izbora? (razlog zbog kog nisam vernik)  (Pročitano 18995 puta)
08. Jun 2006, 19:08:32
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
dobar dan.
kada god pricam sa nekim vernikom o veri, uvek stignemo do dela kada ja tvrdim da mozda i postoji bog, ali to nije onaj bog koga biblija propoveda.
uvek tvrdim da isus nije niti svetac, niti sin boga, ali me drugovi ubedjuju da jeste(da razjasimo, ja sam srbin pravoslavac, da ne pomislite da sam musliman budista i sl), a najjaci "dokaz" za to im je cinjenica da na dan kada je isus umro(ili tog trenutka) je bilo pomracenje sunca i mnogo cudnih stvari se dogadjalo u svetu.(silni pozari i poplave u drugim delovima sveta koje istorija propoveda su se bas tog dana desili)
malo sam se bolje raspitao, i rezultati ukazuju da je stvarno doslo do pomracenja tog dana.
to onda otvara gomilu pitanja...
to znaci da je bog pri stvaranju vasione milijardama godina pre nego sto  se to desilo podesio planete da se na dan smrti njegovog deteta poklope tako da na zemlji bude pomracenje. u suprotnom-da je na brzaka izmesao planete kada je video da ce sin da mu strada, doslo bi do opsteg haosa u vasiioni i bila bi unistena atmosfera oko zemlje i time bi zbrisao ljudsku rasu(i ostale) sa zemlje.
e, sada postoji dva pravca u razmisljanju...ili je bog tako namestio planete a dogovorio se sa sudbinom da ona sredi da mu sin tada strada, ili je on znao da ce juda da izda isusa, i to tacno kada, i jos gomilu drugih stvari koje su dovele do stradanja...ovo drugo mora da je tacno sto se tice pravih vernika jer oni ne veruju ni u horoskop ni u sudbinu koja je u ovoj prici bitna ni u prorocanstva vidovite pa sad ide: zorke, nade,  kleopatre, jelene....  Smiley
to dovodi do zakljucka da juda nije imao pravo izbora ni pre nego sto je zgresio. ako on nije imao pravo izbora, kako to da je imala eva kada je brala "THE JABUKU".zasto bismo mi imali????
ako eva nije imala izbor, vec joj je on nametnut, to znaci da mi isprastamo za njene grehe covecanstva koji u stvari i nisu njeni gresi!!! to znaci da nas je taj neko ko je evi nametnuo da ubere jabuku gadno zajeb...
dakle, ili nije sve onako kako biblija kaze(citaj dosta toga nije)-ne postoji bog kakvog ga mi zamisljamo, ili ne postoji uopste bog...
poenta: hriscanstvo je LAZ(???)
ispravite me gde gresim
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ako si se izjasnio kao Srbin, to je tvoja stvar, ali ako si se izjasnio kao pravoslavac, onda nisi pravoslavac, jer oni koji su makar pravoslavni i formalno ne tvrde da je hriscanstvo laz.

Bog nije stvorio vasionu pre nekoliko milijardi godina, nego pre izvesnog vremena koje se moze meriti hiljadama godina. Bog Otac se dogovara sa svojim Bogom Sinom i Svetim Duhom oko uredjena vasione, nikako sa nekakvom sudbinom, niti se Bog povinuje zakonima fizike, jer on je taj koji je zakonodavac zakona fizike, prema tome On je i iznad zakona. Jedna milijarditi deo sekunde je dovoljan da Bog digne ruke od vasione i svi cemo se vraiti u nebice, a tek Bogu nije problem da mesa planete a da ne pravi haos po vasioni. Inace pomracenje sunca se desava svake godine, naravno da onome koji je i iza vremena i ispred vremena nije tesko navesti mesec da pomraci sunce bas kada je Hristos razapet.

Eva njie ubrala jabuku. Juda je imao izbor kao i Eva, i niko ih nije prisilio, a Hristos je pre nego sto ce ga izdati i Eva i Juda dao priliku oboma da se pokaju. Evu koja je zgresila, poslednju je pokarao pocevsi od zmije, dok je na tajnoj veceri nagovestio naglas medju svim ucenicima da ce ga jedan od njih izdati. Od svih ucenika najmanje je Judu to uznemirilo, jer se nije ni nameravao pokajati. Ljudi su ispastali do Hristovog dolaska zbog praroditeljskog greha. Praroditeljske grehe svih ljudi Starog i Novog Zaveta Hristos je primio na sebe dobrovoljno se predavsi da ga razapnu ni krivog ni duznog. Skupo smo placeni, a malo uzvracamo. I naravno da nepostoji Bog kakvog ga mi zamisljamo, mnogi su bogovi izmisljeni. Bog je onakav kakav se otrkio ljudima, Jednosusna, Nerazdeljiva i Jednobitna Sveta Trojica.

Sloboda coveka da se prikloni Bogu ili ne uvek je tu u svojoj punoti.
« Poslednja izmena: 08. Jun 2006, 19:43:59 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 

Bog nije stvorio vasionu pre nekoliko milijardi godina, nego pre izvesnog vremena koje se moze meriti hiljadama godina.
cekaj, cekaj.
nisam ja zeleo da pricam sa nekim uskih shvatanja i dogmaticnog razmisljanja.
ja sam izneo dokaze za sve sto govorim, pa to ocekujem i od ucesnika u ovoj diskusiji.
da se ispravim: u pitanju je potpuno pomracenje sunca.
odakle tebi to da vasiona postoji tek hiljadama godina??? to mogu da tvrde samo veoma, veoma neuki...
kakvu tacno ulogu u kosmosu ima sveti duh???
ako je on iznad zakona fizike, to znaci da upravlja vremenom... zasto je pored ove stvorio jos milijarde drugih planeta kada je ova sasvim dovoljna za jedinu njegovu decu???? ili ni te planete koje su u kosmosu ne postoje?
on je iznad svih zakona, a dozvolio je da covecanstvo pati hiljadama godina jer je eva napravila jednu gresku??
ja isprastam za to sto je eva uradila??? kako onda ja upravljam svojim zivotom? od kako sam se rodio, ja sam ostecen zbog toga sto je neka glup...ca uradila pre .................vremena?!?! pa to je u najmanju ruku neposteno. zasto bog mene stavlja u isti kos sa evom???

ne mozes "navesti" mesec jer to znaci da ce se njegov brzina promeniti sto ce opet izazvati potpunu pometnju u  suncevom sistemu...mesec nas brani od manjih nebeskih tela koja prete zemlji. on je privukao na sebe mnogo asteroida... zamisli da ga sad neko malko pomeri. koliko bi bio ugrozen nas opstanak u buducnosti???

jako je zanimljivo da isus nekad moze da gleda u buducnost cim zna da ce ga neko izdati, a bog ne moze cim se razocartao sto je eva zgresila. ne mozes da se razocaras ako vec znas sta ce se desiti....

i zanima me, sta to znaci da se ja mogu predati bodu kad god ja to hocu.
da se razumemo, ja nisam krsten. da li to znaci da ja sad mogu da odem, pobijem 1000 ljudi i dodjem i pokrstim se u sedamdesetoj godini, zatvorim se u neku kucu, ne pricam, ne psujem, ne gazim mrave, nikom ne smetam==>>umirem bezgresan i obezbedjeno mi je pocasno mesto u raju na prvom oblaku do bozijeg???
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
da razjasimo, ja sam srbin pravoslavac, da ne pomislite da sam musliman budista i sl

da se razumemo, ja nisam krsten
да се разјаснимо и да се разумемо:знаш ли уопште ко си и шта си...?  Smile
« Poslednja izmena: 08. Jun 2006, 20:30:51 od iljushin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
da razjasimo, ja sam srbin pravoslavac, da ne pomislite da sam musliman budista i sl

da se razumemo, ja nisam krsten
да се разјаснимо и да се разумемо:знаш ли уопште ко си и шта си...?  Smile
zasto ides van teme???
ako te bas zanima, prezime mi se zavrsava na ovic, majka mi je makedonka a otac srbin, ja ne verujem u boga zbog bezbroj razloga, neki su navedeni, ali nisam katolik, a kako sam mesanac srbina i makedonke, mogu ili da budem ateista ili pravoslavac...nikako budista, musliman, katolik....
ali to nje uopste bitno, zato molim ljude da batale moj licni identitet, versko opredeljenje i sl. i da mi odgovore(ako zele) na ovo sve sto sam pitao... zaista me zanima, ali bez onoag:zemlja postoji par hiljada godina, nalazim potvrdu za to samo i jedino u bibliji i iza toga stojim. misljenja takvih zatucanih ljudi me ne interesuju jer sam otvorio ovu temu da bi mi neke stvari bile jasnije, a ne da bih se raspravljao sa nekim vernicima pravoslavne, muslimanske ili bilo koj vere...onaj ko ne moze da mi odgovori na pitanja ne treba da postuje.
bezobrazluk je da ja pitam: sta znaci krstenje, i dobijem odgovor ne moje pitanje sledeci: znas li ti ko si ti?
kaka je ovo odgovor??? ako te zanima nesto nebitno za temu, pitaj me u pp...
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Кад сам те питао ко си и шта си,нисам мислио на твоје порекло...то уопште није важно.То што си ти,како кажеш,мешанац Србина и Македонке те не сврстава аутоматски у православне јер бити православан није нешто што се наслеђује крвљу,односно пореклом.
Опет ти кажем, није важно које си националности,већ је потпуно нелогично да се зовеш православцем а да ниси крштен.Зато је ово што си написао непотребно.
Е, а сад да те питам:Хоћеш да причаш о Богу,али нећеш са онима који верују у Њега...
Мислиш ли да ће ти неко ко не верује у Бога објаснити суштину веровања(барем православног схватања света),или је извесније да ћеш остати ускраћен за то знање.(осим ако и не желиш да знаш, већ овако,јавно, објављујеш своје незадовољство Божјом творевином...)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@kraljevicu marko

Kakve si to ubedljive dokaze izneo? Ja vidim ove samo suv tekst, nista spektakularno.

Dogma je daleko iznad naucnih shvatanja. Nauka je izuzetno ogranicenog vidika, jer je ovisna o zakonima. Prema tome nauka ne zna sve.

Zasto je stvorio pored ove galaksije milijardu drugih? To je Bozija volja, zvezde i druga nebeska tela su znakovi vremenima, znak velike ljubavi Boga prema coveku koga je stvorio. Kada dajes nekomu koga volis ti mu ne dajes knap koliko mu je dovoljno, nego mu dajes i vise nego sto mu treba. Ja nikad nisam pokusao navesti mesec, ali opet vezes se ovde za zakonitosti fizike i spominjes nekakvu brzinu i privlacenje asteroida koji apsolutno Bogu nista ne znace.

Meni Eva nista nije skrivila, i ne znam koji je tebe trip uhvatio. Nije Eva napravila jednu gresku, nego jednu gresketinu kosmickih razmera. Kao sto sam ti rekao Eva nije ubrala jabuku. Teorija jabuke je nastala na zapadu u srednjem veku, a Mojsej je pisao knjigu Postanja 2500 godina ranije. U knjizi Postanja ne navodi se o kojem je plodu rec, zato sto ne predstavlja sustinu greha, nego je sustina greha sto Eva nije ostala u poslusnosti Bogu. Covek je stvoren svetim i bez greha na sebi, ali sa slobodom da izabere Boga ili ne, pri cemu udalji li se od Boga uprljace tu svoju svetost sto se upravo i desilo. Covecanstvo i dan danas pati zbog istog razloga i Bog tu nije kriv, a pati zbog gordosti. Prvi greh koji proistice iz gordosti je neposlusnost, dalje je zivot prema sosptvenim teznjama mimio Boga trece je upadanje u blud i strast, srebroljublje, gnev, stomkougadjanje, mrznju, laz...itd. Osecaj stida koji su zadesili Evu i Adama je ista ona koju oseti svaki covek koji izneveri bliznjega svoga. Svakome od nas tad dodje da kao nojevi zabijemo glavu u zemlju. Kap prljavstine u cistu vodu je dovoljno da upadne i voda vise nije cista, a sta tek reci kada covek svoju svetost upralja grehom, jer covek je veci i pretezniji od svih kosmickih zvezda i planeta. Sta smo Bogu dali sto nam je dao zivot osim greha, ubijanja, mrznje prema jedno drugom, lazemo jedni druge, varamo, hulimo na Boga neprestano...Avaj kako Bog da spreci da covek ne pati? Kako ce Bog uzeti coveku strast kada Bog nema nista sa strascu? Kako ce Bog uzeti coveku mrznju kada Bog nema nista sa mrznjom? Kako ce Bog uzeti coveku pohlepu kada Bog nema nista sa pohlepom? Kako ce Bog uzeti coveku gordost kada je Bog savrseno miran? Tama se svetloscu izgoni! Bog je svetlost i daje nam oganj svoj da izgonimo tamu iz nasih zivota, a mi bezimo od tog ognja u jos vecu tamu. Bog je ljubav i daje nam ljubav da unistimo tugu i ocajanje, a mi necemo tu ljubav nego padamo u jos vece ocajanje. Bog je mir, i daje nam svoj mir a mi hocemo nemir. Bog je vecan, i daje nam zivot vecni, a mi hocemo kratak zivot. Jos se usudjujemo da sudimo Bogu koji je nas takve gresne i jadne mogao vratiti u nebice, ali Bog je odredio pokajanje za povratak u svetost i uzdizanje na nivo boga po milosti svakom coveku, i zato je najvise sto je mogao uciniti, i ucinio i sebe prineo na zrtvu za otkup evinog greha, i time i sam ispunio ono cemu je ucio coveka, a to je da nema vece ljubavi nego one kada prijatelj polozi zivot za onogoa koga ljubi. I ti kazes Bog neposten? Bog cini sve za nas, a mi za njega nista. Od predivne planete stvorili smo smetliste otrova, i zemlju prekrili krvjju ratovima, a Bog nas jos trpi.

Predati se Bogu pre svega znaci da zavapijes Bogu da zelis Njega, zelis njegovu pomoc da te izbavi od zla i smrti. Kad god hoces mozes uzviknuti onakovm silinom kakvom bi trazio vazduha da si pod vodom, i Bog ce te uslisti. Istina je jedna, Istina je Hristos i svi putevi vode prema Istini. A da bi te Bog vidio, potrebno je iskrena zelja za pokajnjem. Jer mozes se pokajati i ako ubijes i milion ljudi, ali nikako ne znaci da mozes da se igras sa vremenom pa da kazes ajde ubijem jedno milionce i onda dodjem Bogu pred kraj ziovta, Boze oprosti mi i Bog oprosti. Nikako! Carstvo Bozije dolazi iznutra, ono se ne dobija s vana. Raj se ne zaradjuje spoljasnim izgledom nego unutrasnjim. Ocistiti srce moze svako bez obzira na zlocin koji je pocinio ako to zeli, jer ima onih koji nece da se pokaju nego zele da zive u zlu. A da bi se covek ocistio od teskog zla potreban je veliki podvig, odvajanje od sveta, borba sa svojim strastima i unutrasnjim zeljama, neprekidna molitva Bogu, oplakivanje greha, i neizostvano pricescivanje, gde se covek sjednjuje sa Hristom u potpunosti. Jer Boziji sud je razlicti od ljudskog. Za coveka 1000 ubijenih ljudi su mrtvi, Bogu su oni svi zivi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
Е, а сад да те питам:Хоћеш да причаш о Богу,али нећеш са онима који верују у Њега...
Мислиш ли да ће ти неко ко не верује у Бога објаснити суштину веровања(барем православног схватања света),или је извесније да ћеш остати ускраћен за то знање.(осим ако и не желиш да знаш, већ овако,јавно, објављујеш своје незадовољство Божјом творевином...)
ja sam rekao da ne zelim da pricam sa ogranicenim(zatucanim) ljudima koji imaju izrazito dogmaticna shvatanja.
ako svi vernici pripadaju ovoj grupi, samo cu jos vise biti ubedjen da su im mozgovi potpuno isprani i da nemaju kontrolu nad svojim zivotima, i zabrinucu se za sebe-u kakvom svetu ja zivim.
kada sam ja rekao da ne zelim da pricam sa nekim ko veruje u boga?
ja zelim da mi sve ovo sto sam pitao neki vernik objasni.
ja sam slobodan covek i imam pravo da iskazem svoje nezadovoljstvo. voleo bih da me neko ubedi da nisam u pravu. ovako mi je mucan svaki dan zivota jer sam ubedjen da posle zivota nema novog zivota u oblacima...vec da jednostavno ne postoji nista. to je odvratna misao koja me ubija, ali jednostavno, ja sam ubedjen da je to istina, i dao bih sve da mi se misljenje promeni. zato molim da mi se iznesu neka misljenja koja imaju veze sa logikom, a ne nesto tipa bog je namerno postavio kosti dinosaurusa ispod zemlje da bi nas zbunio...i ostale gluposti...
da ponovim: ja zelim da verujem u te smesne i lepe price, ali mi mozak ne dopusta, jednostavno ne mogu..
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Intersujes za struju, ali neces da pitas elektricara, hteo bi da znas nesto o poslovanju, ali ne bi da pitas zatucanog menadzera, mozda te interesuje kulinarstvo, ali ne bi da pitas kuvare jer su ispranih mozgova. Znas li ti uopste sta hoces?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
zasto nas je bog tako svemocan stvorio ovakve?
citao sam price najvernijih monaha.
i njima se digne kada vide dobru ribu. oni pozele ono sto im ne pripada iako to ne ne zele....kako god to zvucalo
i onda on treba da se kaje i da moli za oprostaj so ga je telo navelo na tako nesto? to telo je bog stvorio takvo i trebao je da zna da ce telo tako da reaguje.
kako je to nepsteno! kap prljavstine upadne u cistu vodu i voda je prljava!
a sta ako kap ciste vode upadne u blato? tada ne vazi da je odjenom blato cisto?
koliko ja znam, u ostrogu su nas ucili da kad se pokrstis, sta god da si radio do tada, sve ti je oprosteno...
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.