Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:49:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Do  (Pročitano 5788 puta)
21. Maj 2006, 08:04:57
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Shta znachi rech do? na japanskom ona znachi put,staza. naravno to vas odmah asocira na kinesku rec tao i taoizam. medjutim ovaj izraz nije vezan samo za taoizam . npr japanska nacionalana religija shinto(shindo) je u stvari staza duha (shin je duh (obichno boziji duh)) . budizam je bucudo ,budina staza. budo je staza borilachkih veshtina,put borbe. ali takodje je i put mira jer bu znachi i prestanak borbe. pojedinachne borilachke veshtine su takodje do, kendo -put macha ili staza koja seche, dzudo - staza mekoce ,gipkosti (meki nachin) ,kjodo streljashtvo - put strele,aikido -staza harmonije sa svemirom.
takodje i neke druge veshtine su do : chando chajna ceremonija -put chaja,kado uredjivanje cveca - staza cveca.
  pa shta je zajednichko za sve ovo tako da sve podpada pod do ? kao shto rekoh do je put . medjutim na istoku rech put ima neshto drugachije znachenje nego na zapadu . na zapadu se kad se pomene rech put obichno misli na neshto shto ima svoj krajnji cilj. otprilike vi krecete na put da bi ste negde stigli .bez cilja se i ne krece na put. medjutim na istoku stati na put znachi neshto drugo . to neshto drugo je u stvari "slediti svoju pravu prirodu".kad stanete na put vi postajete stvarno vi. ochigledno je da ce vas taj put negde voditi . medjutim to nije vazno. vazno je ostati na putu. taoisti kazu da se treba sjediniti sa taom. ovde tao predstavlja bezlichnu,bezkarakternu pravu prirodu . u budizmu treba dostici buda-svest ,svoje pravo ja. u shintoizmu se treba poistovetiti sa shinom- duhom ili bogom prirode. dakle da bi se stupilo na stazu treba se odreci svog laznog(malog) ja i ukoreniti svoje pravo(veliko) ja. sve ove veshtine mogu nam pomoci u tome jer osnova svih njih je do.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
SonyEricsson K800i
Uf, ali smatram da zapadnjaci (mi) nisu u stanju da razumeju u potpunosti većinu (ako ne sve) istočnjačke religije i učenja. Neki smisao možemo da skapiramo, ali da razumemo to na način na koji oni razumeju...teško. Mi smo odrasli u sasvim drugačijim tradicionalnim vrednostnim sisemima i duhovnim učenjima. Od malih nogu smo spremani za nešto drugo od njih.
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
pa u danashnje vreme i na istoku i na zapadu nazalost na ceni je uglavnom egoizam,tako da je razumevanje ovih uchenja podjednako teshko.
hteo bih sad da kazem neku rech o kendou (putu macha). mnogi su se pitali kako jedna vojna veshtina (gde se ljudi obuchavaju kako da ubiju jedni druge) moze da bude do, a josh manje im je bilo jasno to shto su mnogi uchitelji kendoa bili budisti ( majstori zena ili uchitelji u shkoli chiste zemlje i.t.d.) . budizam se uglavnom smatra nenasilnim uchenjem koje zabranjuje ubijanje zivih bica.
kendo zaista jeste pocheo kao veshtina upotrebe macha.medjutim , tu postoji jedna zamka. kada se chovek bori na zivot i smrt npr u nekom machevalachkom dvoboju,da bi sachuvao svoj zivot on ne sme da razmishlja o tome. jednostavno ,oshtrica protivnika ide ka vama , i vi morate da uradite neshto odmah ili ste mrtvi. nemate vremena da razmishljate ni o sebi,ni o smrti ili zivotu ,ni o tehnici koju treba da upotrebite. morate da delujete odmah. dakle paradoksalno da bi pobedio u dvoboju, chovek mora prvo da izgubi sebe (odnosno ono shto oseca kao ja).mnogi machevaoci su bili fascinirani mirnocom i trenutnom sposobnoshcu da reaguju koju su imali zen uchitelji. oni su prvo pocheli da vezbaju zazen iz prilichno sebichnih razloga - da bi povecali svoju moc. medjutim tu su upali u zamku o kojoj sam govorio. njihov ego im je smetao na putu do moci koju su zeleli. u trenutku kada su odbacili ego ,moc je postala njihova ali bez ega nisu mogli (u stvari nisu hteli) da je koriste iz sebichnih razloga. ako bi se ego ponovo pojavio oni bi gubili tu moc. dakle da bi ubili nekog machem , morate prvo da ubijete sebe ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
imam jedno pitanje
bas me zanima(posto sam ucio da postoje samo 4 velike monoteisticke religije) da li je shinto grana budizma ili ne
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
Odgovor je C. tacnije JOck

Shintoizam je pra-religija Japana - pre dolaska budizma iz Kine i Hriscanstva sa Portugalcima (Jezuitima).

I da dodam jos jedan DO

AIKIDO - Put harmonizacije energije (zivotne)

Ai - uzdizanje, razvoj, usavrsavanje

Ki - energija, duh

Do - put
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
do, did , done
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
hvala decky999 svadjao sam se sa profesorkom 2 casa i na kraju mi umalo nije dala keca a bio sam u pravu
ccc
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
Sram daj joj udje nikad da ne izadje  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
shinto nije grana budizma ,mada se budizam u japanu ukopio sa shintom pa mnogi (vecina) japanaca pripadaju obema religijama ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1862
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
bar-do Smile sha-la
 Smile
shintoizam -kult prirode narochito sunca.
boginja  amateracu(veliko bozanstvo shto obasjava nebo),pra majka je japanskih careva.ona je svom unuku ninigiju predala ogledalo , dragulj i mach.to su tri carske relikvije....

pod visoko uzdignutim machem,
pakao je pred kojim drhtish;
     ali podji napred
i zemlja blazenstva bice tvoja.
bravo bf na ovo si mislio kada si pominjao napushtanje svoga ega .eeee taj musashi...
« Poslednja izmena: 08. Apr 2007, 22:49:48 od klavirshtimer »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:49:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.