Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:25:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Povijesna krivnja"....  (Pročitano 8394 puta)
18. Avg 2004, 21:53:06
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
...ili zašto mrzimo Nijemce?

Nijemce uzimam samo kao primjer.

O čemu se radi?

Je li moguća promjena nekog naroda/politike/nazora mišljenja bilo nabolje bilo nagore?

Nijemci su vodili dva svjetska rata protiv ostatka svijeta. U drguome su počinili mnogoborjne zločine. Međutim, je li njemačko društvo danas i njemačka nacija kao takva i danas spremna na novi pokušaj stjecanja svjetske dominacije ili širenja njemačkog teritorija i slično?

Po nekim vidovima odnosa ostalih naroda prema Nijemcima, ispada da je tako. Zašto, npr. njemački nogometni uspjesi (najtrofejnija europska reprezentacija) nisu nikada bili dobro prihvaćeni od ostatka? I danas će većina ljudi govoriti o Engleskoj kao nogometnoj sili, a činjenica je da Englezi da nisu bili domaćini (i da im nije sudio Sovjet!) nikada ne bi postali prvaci. I tu ne mislim samo na onaj famozni gol (baš Nijemcima) u finalu, nego i na polufinale protiv Portugala. Poznavatelji nogometne povijesti će znati o čemu pričam. Iako su Nijemci do svih uspjeha dolazili prije svega svojim karakterističnim shvaćanjem sporta (utakmica traje dok sudac ne odsvira kraj, a ne dok protivnik zabije gol, pa se momčad treba raspasti i brojati pogotke u svojoj mreži) uvijek se govorilo jedino i isključivo o fatkoru sreće. Možda ovo spominjanje nogometa u povijesnom forumu djeluje pretjerano, ali razmislite. Protiv koje reprezentacije će se uvijek ujediniti svi navijači? Samo njemačke. Zbog čega? Zbog toga što i dalje u nama čuči stereotip o Nijemcima koji ispod svoje odjeće skrivaju SS-uniforme, gel i češalj da se nabrzaka urede u frizuru "a la Adolf."
Primjer drugi. Za vrijeme eurospkog nogometnog prvnestva u Belgiji i Nizozemskoj, engleski navijači su, po običaju, izazvali brojne nerede, koji su obrađeni u dokumentarnom filmu "Oni su osramotili Britaniju".
U jednoj od scena intervencije belgijske politike, koja trpa engleske huligane u marice, jedan od Engleza, na rubu plača, viče o nepravdi koja im se čini i o nezahvalnosti jer su upravo oni, Englezi, citiram:"spasili Europu od Nijemaca, a sad Belgijanci te iste Nijemce puštaju da slobodno hodaju."
Jesu li dakle Nijemci i danas nacisti i prijeti li nam od njih opasnost?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Bicu iskrena... Nikada nisam u Nemcima videla neku potencijalnu opasnost... Naucena sam da sve to sto se desilo pripada istoriji i da nikada ne treba suditi o celom narodu na osnovu onoga sto se desavalo u proslosti. Ljude sam uvek delila na dobre i lose, i nikada nisam pravila podelu na "pozitivce" i "negative" sto se nacija tice.
Uostalom, kad vec pominjes fudbal... Skoro da nema "arijevskolikih" igraca u nemackoj repki... Skoro niko visok, plav i slicno...  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bicu iskren Smiley
U Nemcima sam uvek video uzore Smiley
Nacin na koji su oni spremni da se dignu sa dna je fascinantan, i ocigledno samo njima i Japancima svojstven. To sta sacica pijanih idiota govori po Evropi i nema neke narocite veze... ipak.. oni su ti koji su na kraju zavrsili iza resetaka.
To sto su Nemci prikazivani kao "losi momci" u americkim filmovima nije nista drugo do cisto americke propagande, i Rusi su isto tako prikazivani a u sustini nista nazao nisu uradili, barem nista u poredjenju sa mnogim drugima.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
Uzmite i video igre kao dobar primer: kad god treba neki dobar negativac ili je nemac ili rus...
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Pitam se samo kad ce Srbe da stave...  
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A poslednjih 10 godina imas i to da je Srbin iz Bosne moguca opcija.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Da, secate se samo "Peacemaker"-a? Tuzno i smesno u isto vreme...
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ SF

Kad spominješ vikanje pijane budale, znaš bolje od mene da slične grupe fanatika samo kompiliraju tuđe ideje i nazore. Nije dakle taj engleski navijač sam smislio ulogu Britanaca kao spasitelja Europe od njemačke nemani, nego je to očito čuo od nekog, uvjetno rečeno "pamtnijeg". Koga?

@ Zenit

Baš suprostno, igre su dobar primjer čučanja nacista u svakome od nas. Uzmi npr. Panzer general, ili Hearts of iron. Dovoljno je da je nacistička zastava promijenjena zbog političke korektnosti i s kim ćeš onda igrati ti kao ti? Naravno s Njemačkom.
Uvjeren sam da i Ameri i Britanci, prvo reda radi odigraju jednu kampanju sa svojim državama, a onda strastveno izaberu Njemačku i krenu na Europu.

Klasična dvostruka mjerila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To sto se odredjena kolicina budala povodi za jednom koja je najglasnija i koja se pravi najpametnija i dalje ne predstaljva volju naroda. Cinjenica je da sto trezan misli pijan govori i da su cesto ekstremne grupice primeri donekle preuvelicanog ali realnog stanja u narodu... i ne sumnjam da Englezi misle da su oslobodioci, ali sa nastavkom njegovih reci se ne mogu sigurno sloziti. Posebno kad sagledas jos jednu cinjenicu... Englezi su optereceni fudbalom protiv Nemaca... jer zna se ko je uzeo vise titula svetskog prvaka i ko je kome vise puta stao na put do takvih i slicnih uspeha.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Citat: Laslo
...ili zašto mrzimo Nijemce?
Međutim, je li njemačko društvo danas i njemačka nacija kao takva i danas spremna na novi pokušaj stjecanja svjetske dominacije ili širenja njemačkog teritorija i slično?

Jesu li dakle Nijemci i danas nacisti i prijeti li nam od njih opasnost?


Mozda nije pravedno sto sam izvukao samo ova pitanja iz tvog opseznijeg posta, ali su mi ona najupecatljivija.

Zasto mrzimo Nijemce? Mrzeo sam ih nekada zato sto su mi rasturili domovinu, zemlju koja je bila moj san i moj ideal. Vise ih ne mrzim. Oprostio sam.

Da li je nemackodrstvu spremno na sirenje i svetsku dominaciju? Da. To im je u genima. Teritorij ne moraju da sire, resili su sve probleme stvaranjem velike evropske drzave, ali svoju ekonomsku moc ce siriti, kao sto su dobrano za sebe vezali tvoju voljenu i "neovisnu" Hrvatsku, kao sto ce vezati i nasu "slobodarsku" Srbiju. S druge strane, oni mrze Amerikance iz dubine duse i ucinice sve da im pariraju i da naprave Sjedinjene Evropske Drzave - zivi bili, pa videli!

Da li su nacisti? Ne, nisu. Da li nam preti opasnost od njih? Ne, Hrvatima nikada ne preti opasnost od njih. Zidovima? Svakako. Srbima? Da, donekle. Nisu oni nacisti, daleko od toga. Oni su jedan zanimljiv narod koji, medjutim, u genima nosi to sto nosi od svojih predaka Asiraca. U datom casu, kada se pojavi odredjeni lider kome se oni kao narod nece moci a ni hteti da suprotstave, ucinice ono sto su uradili vec dva puta. Zrtve toga ovoga puta nece biti Srbi, ali hoce Zidovi i narodi severozapadne Evrope, Severne Amerika i britanskog komonvelta. Zasto? Zato to su ti narodi to zasluzili svojim gresima, a Nemci ce im biti kazna.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:25:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.